Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák létének mi az értelme?

A macskák létének mi az értelme?

Figyelt kérdés
Egész nap alszanak és esznek. Ennek mi értelme?

2020. nov. 21. 23:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

Én értem, hogy szeretitek a macskátokat de jó ég, miért kell így nekiesni a kérdezőnek, mert feltesz egy ilyen filozófiai kérdést. Ennyiből még nem tudjuk, hogy trollkodásnak szánta-e.

Én is töprengtem már azon, hogy mi értelme van az öntudat nélküli állatok létének, sőt azon is, hogy az emberi létnek mi értelme van. És nagyon nem örültem volna, ha valaki hozzám vágja, hogy "a sz*ros kis életednek, na annak nincs értelme".

A kérdésre meg így ennyiből nehéz válaszolni. Most úgy érted, hogy egy esetleges felsőbb erő szempontjából mi értelme van, vagy a természet szempontjából, vagy az ember szempontjából háziállatként?

2020. nov. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%

Régen vidéken azért tartották a macskát, hogy a patkányokat és az egereket távol tartsa.

Ma már inkább csak kedvtelésből tartják. A macska ma már tipikusan a magányos emberek - azon belül is főleg a magányos nők - kedvelt állata.

Egy macska azért jóval igénytelenebb, mint egy kutya. Jóval kevesebb gond van vele. Állandóan lehet simogatni.

Viszont, rossz tulajdonsága, hogy sunyi, alattomos! Ő nem hozzád ragaszkodik, hanem az élelemhez! Ahhoz, hogy etetik! Nekünk is lett már úgy macskánk régen, hogy elkezdtük etetni, és minket tekintett gazdájának. Teljesen hozzánk szokott. Hozzánk is ellett.

2020. nov. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Miért lenne a macska sunyi, alattomos? Nyilván egy itt ott kóborló macs tart az emberektől, csak megy és viszlát. Azt meg ha a tiéd, nem is magyarázom hogy teljesen máshogy viselkedik, mert nem akarok én meggyőzni senkit. Mit vártok el tőle hogy csóválja a farkát, meg nyalja a kezedet? Nem kutya! Én szeretem mindkettőt, de egyiktől sem várom el hogy olyan legyen mint a másik. A macskákat azért bírom mert igazi egyéniségek, nem kell állandóan hogy körülötte forogjon a világ, feltalálják magukat. A kutyámat meg mert annyira nagyon emberközpontú, vágyik a figyelemre, nagyon hálás. És nem azt mondtam hogy nem ér semmit az élete, hanem azt hogy nem számít olyan sokat hogy lekicsinyelje más élőlények létezésének értelmét.
2020. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Ja és még annyi hogy aki e szerint vélekedik a macskákról, ott nem a macsekkal van a gond, hanem az emberrel.
2020. nov. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos a vidékiek többségét csak megvetni tudom, amiért csak a haszonállatokat veszik állat számba.

Sajnos a nagyszüleim is ilyenek. Megy is mindig a veszekedés pl mert bent vannak a macskáim.

2020. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%
Ez nem azon múlik hogy vidéki vagy nem vidéki, szimplán empátia kérdése.
2020. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
88%

Én nem szeretem a macskákat, de azért azt nem mondanám, hogy nem hasznos állatok. Megfogják az egeret, a patkányt. Mellesleg a gazdiknak már önmagában mentálisan is segít, lenyugtatja őket a dorombolás, együtt pihiznek, meg stb.

Mondjuk ismerek olyan cicákat ahol tényleg csak fekszenek és esznek, de ott viszont be vannak zárva a panelbe.

De ők amúgy is éjszaka aktívak, nappal sokszor csak alszanak.

(Legalábbis amit eddig tapasztaltam ismerősöknél.)

2020. nov. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom. Megkérdeztem a macskánkat, azt mondta rá miau miau doromb.
2020. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!