Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell macskával aludni...

Hogyan kell macskával aludni éjszaka?

Figyelt kérdés

Hogy tudok aludni a dorombálásánál?

Meg úgy egyáltalán!


Ráfekszik a fejemre, ugrál/mászkál rajtam, és legjobb esetben is éjjel kétszer háromszor arra kelek, hogy az arcom mellett(a szám tele szőrrel) hangosan dorombol.


Ha meg fentvan este elkapja a lábam a takaró alatt, bemászik takaró alá, ha talál helyet, az arcom piszkálja a mancsával, rág valamit, zörög valamivel, vagy a csörgős játékait piszkálja. 2 éves, nem kicsi, és rohadt nehéz, jól hasbavág takarón keresztül, ha a 4 kilójával random rámugrik!


Az agyamra megy! Nálatok milyenek az esték?



2020. nov. 24. 06:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

3 éves sziámink van, aki nonstop fázik, hideg mindene. Mióta hazahoztuk, úgy alszunk, hogy őt egy vastag, extra puha takaróba csavarjuk/pólyáljuk. Kb 2 percen belül elalszik és reggelig nyomja, amíg mi fel nem kelünk... :D


Azért csináltuk ezt, mert nagyon emberfüggő, mindig ott van, ahol mi. Ha csak simán elaludt mellettünk úgy, hogy be volt takarva a mi takarónkkal, akkor éjszaka ahogy forgolódtunk, az lejött róla és hapcizott, mászott ránk a meleg miatt. Így megvan a saját helye, nem kell félnünk, hogy fázni fog és tényleg szereti, mert esténként ő maga mászik oda és kezdi el dagasztani, fetreng rajta. Úgyhogy mi így alszunk, de ezt egy játékos, élénkebb macskával nem lehet megoldani, mert ha nem tetszik neki, úgyis kimászik belőle fél perc alatt.

2020. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
11! A barátnőmék szfinxe állandóan kötöttpulcsiban van, hogy ne fázzon 😊
2020. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Próbáltam kizárni, de folyamatosan nyávogott, és kaparta az ajtót, sokkal rosszabb volt.


Gondolom nem nyerő neki egyedül, kell a biztonságérzet(macskák összebújva alszanak).


Én lelököm, odébbrakom, de nem nagyon érti meg. Gyerek is van, én is játszom vele, napközben rendesen le van fárasztva(pláne most)ha már ideges, csak akkor hagyjuk nyugton.


Én próbáltam tűrni az évek alatt, kipróbáltam pár trükköt, de szerintem a mi macskánk(mivel soha senki nem bántotta és rendesen volt szocializálva kiscicaként, nem mi csináltuk) extra pofátlan és emberhez van nagyon szokva, napközben is tapad, oda megy, ahol vagyunk és ránkfekszik, pofozgat, vagy rajtunk nyújtózik, ha fürdünk a kádnál őriz(vagy bemászik ránk!), szóval sok jófej dolga van, ami kis mértékben cuki, de már nagyon elegem van, pont azt vártam, hogy változzon, lenyugodjon felnőttként, másnál a macskák egyedül fekszenek és olyanok mint garfield, “kedves, kövér, lusta cica”


Gondolkoztam ideiglenes befogadáson, de attól tartok hogy akkor két macska ugrálna rajtam vagy duplán nyávognának, ha kizárom őket, esetleg bunyó lenne vagy féltékenység.


Akinek izgága macskája volt, az lenyugodott egy másiktól?

2020. nov. 24. 09:24
 14/23 Manócska1 ***** válasza:
100%
négy van,egyik néha a párnámon alszik az ágy végébe a falnál.. el tudok aludni a dorombolásától... éjjel néha arra ébredek hogy nyalogatja a hajam meg cuppog hozzá :)
2020. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Manócska1 ***** válasza:
100%
mondjuk már 10 éves..
2020. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém az ágy végében alszik, vagy a takarón de annak is a végén. Néha feljön kb a térdemig és ott foglal helyet :) ritkán az arcomba is bemászik, de akkor lejjebb rakom és ott elhelyezkedik végül.
2020. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
16-os vagyok, az enyém tényleg úgy viselkedik, mint Garfield :) nem is szoktam érteni ezeket az ugrándozós, karmolós, aktív cicákat, az enyém olyan mint valami szobanövény :DD csak van. néha rám mászik, de ennyi.
2020. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem kötelező macskával aludni, én nem bírnám 🙂 tudom mit művelne, jönne, dagasztana, nyalogatna stb és minden lenne csak alvás nem. Alváskor csukva vannak a szobaajtók, pontosan tudják h akkor már nem jöhetnek. Napközben egyébként szabadon járnak kelnek. Nyugodtan tudunk így aludni.
2020. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a lábamnál alszik vagy a hasamhoz bújva. Én ezt már úgy megszoktam, hogy nem tudok aludni, ha nagy ritkán úgy dönt, hogy máshol alszik.
2020. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 macskával alszom esténként. Mellettem feküsznek sorban egymás nellett. Miután elhelyezkednek akkor megsimogatom őket, kucsit dorombolnak s utána alszanak. Sose másztak rám vagy ébresztettek fel s szobatiszták is.
2020. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!