Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért változott meg a cicánk?

Miért változott meg a cicánk?

Figyelt kérdés

6 éves nőstény, ivartalanított cicánk viselkedése teljesen megváltozott. Kinti-benti cica, nappal ha itthon vagyunk, akkor általában bent van, eddig reggel mindig szépen lefeküdt valahova és aludt, délután kelt fel, aztán kiengedtük, majd később visszajöhetett mindig a lakásba, de az éjszakát mindig kint tölti. Mostanában kezdett megváltozni a viselkedése, már nem a megszokott helyére fekszik a lakásban, hanem olyan helyekre, ahol nem "szabadna" feküdnie, és ahol eddig sosem feküdt, pl: komód, dohányzó asztal, polc. Illetve van, hogy nézi a "semmit" a földön, és hirtelen elszalad onnan, mintha kergetné valaki.

Az étvágya változatlan, ugyan úgy eszik mint eddig, ha hívjuk kintről, akkor jön, nem bújik el.

Nem tudjuk mi lehet a baj, de a 6 év alatt sosem viselkedett ilyen furcsán. Valaki valami ötlet? Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. nov. 25. 15:07
 1/6 anonim válasza:
23%
9 élete van abból 6 el ment lehet bolondab lett😂
2020. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A cicák folyton "kitalálnak" valamit. A miénk kicsinek jött ment, mindenhol fetremgett. Aztán volt időszaka, amikor csak a fotel, aztán újból "feledezte" az ágyakat, néha még a kanapét is. Most ilyen kedve van. Ne tulajdonítsatok neki különösebb figyelmet, ha amúgy közérzetileg jól van.
2020. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az új helyre fekvés önmagában nem baj, szokták váltogatni az alvóhelyeket. Esetleg volt bármi változás a házban, a családban, a napi rutinban? Ezek is befolyásolják.

A semmi bámulása, megijedés lehet esetleg betegség jele is, ha nem múlik szerintem kérdezd meg az állatorvost. Vannak hallucinációval, idegi rendellenességgel járó betegségek sajnos cicáknál is.

2020. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a semmi bámulása, majd hirtelen elfutás utalhat valamilyen betegségre.

Nekünk is volt egy ilyen cicánk, aki mindig a távolba bámult, majd legrandomabb pillanatokban elsprintelt onnan. Sajnos ez a cicánk eltűnt (mert kijárós volt), és utólag olvastam valahol, ha így viselkedik a cica, akkor az valamilyen betegség jele (sajnos nem emlékszem részletekre, és nem találtam meg hol olvastam). Úgyhogy érdemes orvossal konzultáni ez ügyben.

2020. nov. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Hát egyébként gondoltam erre is, hogy eddig nagyon sokszor az én szobámban az ágyamon feküdt órákat az ágytakarón, majd október közepén volt festve a szobám, és a "megszokott" ágytakarót is lecseréltem egy másikra. De a bútorok, a berendezés nem változott a szobámban, csak a fal színe. És ezóta az én szobámba be se jön egyáltalán, még a visszapakolás elején feküdt az új ágytakaróra kb 2x, de azóta nem. Nem tudom ennek van-e bármi köze ehez, de ez is feltűnt a számomra.

2020. nov. 27. 18:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet köze a takarónak is hozzá (a színeket nem úgy látják mint mi, annak nem sok köze lehet). A mi macskánk imádja a puha plüss takarókat. Hideg időben ilyen plédek vannak az ágyakra terítve extra melegség érdekében, és ilyenkor nagy kedvvel alszik velünk, dagasztja a takarót. De nyáron amikor meleg van, akkor a saját alvóhelyét, egy fotelt vagy szekrény tetejét preferálja, még ha pár percre fel is jön az ágyra, nem találja a helyét és máshová megy inkább.

Esetleg szerezz be egy takarót vagy macskaágyat neki ami kedvelt anyagból van, hátha visszaszokik a szobádba.

2020. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!