Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát hogy lehet leszoktatni...

Cicát hogy lehet leszoktatni arról hogy minket támadjon??

Figyelt kérdés

5 hónapos, nagyon aranyos, bújós,hízelgős de ha bekattan a fejében valami egyszerűen nem lehet bírni vele és olyankor van hogy minket támad. Ha arrébb tesszük hogy hagyjon vissza jön, ha kap egyet a fenekére akkor is folytatja.

Ha rászólok mérgesen megáll és nyávog, olyankor nem mer támadni de látszik a tekintetén hogy arra vár mikor pillantok félre és olyankor már ugrik is.

Van kaparófája, csomó játéka (különböző fajták direkt) szóval lenne min kiélje magát és imádja is őket de mégis egy idő után mi leszünk a célpontok.

Tudom hogy még kicsike és a rosszaság ezzel együtt jár na de még mire be nő a feje lágya addig kinyír idegileg ilyenkor :D

Na meg persze mindig oda megy fel ahova nem szabad, ha rá van szólva egyből spurizik le szóval tudja, de ebben a támadásos dologban egyszerűen nem lehet bírni vele.



2020. nov. 27. 10:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy biztos hogy szeret minket. Mindig az ajtóban vár (hallja ahogy nyílik a kapu), amikor épp nem hülye akkor végig bújik, követ mindenhova, dorombol, dörgöli a fejét a mienkhez, szóval ezért sem nagyon értem mert biztos hogy érzi hogy nekünk nem jó az amikor harap erősen és mégis.
2020. nov. 27. 10:33
 2/7 anonim válasza:
76%
Nekem is van egy hasonló korú édes pici cicám, ő is ilyen. Erről nem lehet őket leszoktatni, majd idővel kinovik, kicsi még. Van egy három éves cicám is, kicsi korában ő is ilyen volt, két éve nekem nem szökött, nagyon bújós, szelíd cica.
2020. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet szoktatni és le is kell, mert felnőttként is megmaradhat ennek a nyoma!

SOSE üsd meg a macskát! A "rácsapok a fenekére" nem jó módszer!!!

Minél inkább agressziót használsz válaszként a viselkedésére, annál inkább játéknak veszi. Nekünk is ilyen volt piciként az egyik cicánk, nagyon durván játszott és így lesből állva támadott meg néha. Két taktika van, amit használni lehet és nagy eséllyel működnek.

1. Ignorálás. Ha a cica agresszíva játszik, hagyd ott. Sétálj ki a szobából, ne is nézz rá egy darabig. Persze enni, inni kapjon... :) Csak a szociális kapcsolattól vond meg egy rövid időre.

2. Kizökkentés. Ez a nehezebb esetekre van. Nálunk az vált be, hogy ha ilyen volt, elkezdtem fújni egy arcát. Nem kell erősen, csak hogy érezze a levegő áramlását. Barátnőmnél hasonló problémára a megoldást egy pici vizipisztoly jelentette, amivel lefröcskölte. Ezek kizökkentik a viselkedésből, amibe beleélte magát, így egy idő után kikopik.

Nagyon fontos, hogy ezeket azért kitartóan és következetesen kell csinálni, és akkor lesz csak eredménye.

2020. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, elgépeltem: "elkezdtem fújni az arcát", nem "egy arcát" :D
2020. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy a fenékre csapás igazából semmit sem ér, de már volt hogy sikerült úgy felhúzza az agyam pl. amikor majdnem a szemembe karmolt hogy kapott egyet. (nem akkorát hogy nagyon fájjon neki, de ezért csípje meg kicsit)

Az ignorálást olyan formában csináltam már hogy hogyha épp a szobában vagyok akkor eldugom a kezem takaró alá vagy kirakom és becsukom az ajtót de legközelebb ugyanúgy csinálja :/

A spriccelést kipróbálom ha nagyon nem lehet bírni vele, bár szereti a vizet de talán így locsolva majd hatni fog rá :D

2020. nov. 27. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindent kipróbáltam már, de semmi! Egyik pillanatról a másikra vérben forgó szemekkel, sátáni fejforgatással, kiengedett karmokkal támad, ráadásul azonnal visszatámad, ha rászólok vagy valamilyen retorzió van.

Spricceltem, kicsuktam, rákiabáltam hogy nem. Semmi nem használ.

Állatorvos annyit mondott, erre, hogy ne engedje. Jó, de hogyan???

2020. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Játszani kell vele. Nem csak megvenni és lerakni neki a játékot.

Fogsz egy papirgalacsint és rákötöd egy botra, addig huzigálod a macska előtt míg rá nem ugrik és addig játszol vele, míg lihegve le nem fekszik. Na akkor biztos nem lesz kedve már támadni. A macskákra rohamokban jön rá az energialöket. Olyankor gyorsn játszol vele 10 percet és kész. A kezeddel sose játssz vele, ne hergeld, ne taszigáld, főleg ne üsd meg. Pálcás játékok, tollak, "cicapeca" garantáltan lefárasztják. Ha karmol, ott kell hagyni magának. Meg fogja tanulni.

2020. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!