Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskás csoportokban miért...

A macskás csoportokban miért szabadulnak el néha az indulatok?

Figyelt kérdés
Most a facebookos cica csoportokra gondolok. Sokszor láttam, hogy voltak akik egyszerűen máshogy gondolkodtak mint a posztoló, cicás csoporthoz nem oda illő megjegyzést tettek fel, személyeskedni kezdtek pedig ez tilos. Az ilyenek miért jelentkeznek ilyen csoportokba mikor ott vannak szabályok amiket előtte nyilván elolvastak és azok megszegése kitiltással jár. Volt nálam is, hogy volt egy züllött lány aki nem volt hajlandó elhinni a koromat, mert előbb érdeklődtek hány éves vagyok a cicatartáshoz. Olyan gyűlölet volt benne, hogy megkérdtem már ismerőseimet, hogy védjenek már meg, meg olyan dolgokat hordott össze ami nem igaz. Nem értem az ilyenek miért vannak benne, hogy csak indulatokat keltsenek? Sokszor már félek kitenni posztot mert betámadna egy ilyen indulatos alak. Bennem semmi rossz szándék nem volt sosem és ilyenek találnak meg. Sőt még a képemet is beposztolta a csoportba hogy másoknak megadja az igazát, pedig tényleg annyi vagyok csak fiatalnak nézek ki. Mi értelme volt ennek a lánynak, csak sejtette, hogy kitiltással jár ez a viselkedés? Meg ma is láttam olyat, hogy valami kisgyerek két videósról kérdezett egy main coon csoportban, erre még ő volt felháborodva, meg a zakkant anyja. Meg kijelenti, hogy szerinte a main coon csúnya, kérdem én akkor miért lépett be egy main coon szerelmesei csoportba?? Ti is találkoztatok ilyen emberekkel csoportokban? Mesélnétek esetleg?

2020. nov. 29. 22:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

Benti cicának is megőrülnek a hormonjai, és neki se jó. Nőstény macska, ha nem vemhesül, akár két hetente(!) tüzelhet. Állandó kínszenvedés neki is, és gazdának is.

Ivaros kandúr büdöset jelöl és szökhet, agresszív lehet.

Plusz több ivarszervi betegségre lehetnek hajlamosak.

2020. nov. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

Én is fiatalabbnak nézek ki a koromnál. Egyedi nevem van, sokszor azt hiszik kamu profilom van.. Ezért inkább csak "néző" vagyok ilyen csoportokban. Nincs kedvem a sok barommal vitázni a nevemen.



Engem az húz fel amikor napi 10-20 ilyen kiírást látok: "jajjj az ém Cirmikém meghalt. Elütötték/megmérgezték/lelőtték. *kép a holttestről* Rohadjon le a keze annak aki ezt tette!"

Ha egy értelmes ember megjegyzi hogy talán bent kellett volna tartani, akkor azt támadják le.

Legnagyobb állatkínzónak tüntetik fel azt aki bent tartja.


Vagy pl valaki megkétdezi hogy tartsa távol a kóbor macskákat, mert nem akarja hogy azok tele szarják a kertjét/kutyája van és fél hogy az bántaná őket.

Válaszok: Fogadd be! / Te mocskos állatkínzó blablablah.


Az utcán talált beteg állatot valaki, nem tudja haza vinni (van sajátja, nem kockáztatja annak az egészségét/nincs pénze orvoshoz vinni/stb)

Az ilyeneket mindig meghurcolják, hogy miért nem viszi haza?

A válaszolók 10-20 macskát is tartanak! A posztoló is meg tudja akkor ezt tenni!

2020. nov. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg ha lefial pl a kertembe egy kóbor és felteszem a kicsiket.

Én vagyok a gonosz szaporító (holott nem az én macskám fialt le). Ugyanúgy elátkozzák az egész családomat, miért nem fogadom be mindet.

2020. nov. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

Az a baj, hogy nagyon sok allattartó (kutyas, macskas, stb) meg van gyozodve arról, hogy ahogy ő tartja az allatot, az a lehető legjobb. Aki nem azt ad neki enni, amit ő ad, allatkinzo.. Aki nem vesz ezt v azt, nem is szereti. Aki kint tartja v bent az ilyen meg olyan.

Ők tul akarnak licitalni mindenkin, nekik szükségük van arra, hogy megkapjak a visszaigazolast, hogy mennyire profi allattartók.


Nos ezert szabadulnak el az indulatok. De parhuzamot vonok a gyerek temaban.. Ugyanez megy ott is. Tapszer vs szoptatas, hazi vs uveges kaja.

Ez mind mind csak onigazolas, hogy ők jol csinaljak, mert ezeknek akik ilyen szinten beleallnak valakibe, mert maskepp csinaljak, szukseguk van a közösségi elismeresre.


En egy embernek figyelem oda vissza a szavait, az pedig az allatorvos, nalam az a mervado amit o mond v javasol, hiszen o latja a macskámat, ráadásul hozzaerto szemmel nezi.


Nem kell foglalkozni veluk. Sz@rd le!

2020. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer találtam egy dobozt tele kiscicákkal. Anyuka mellettük volt kilapítva. Allergiás vagyok a macskákra, de magamhoz vettem őket egy rövid időre. Beoltattam őket, etettem annak ellenére, hogy kiütéses lettem tőlük meg tüsszögtem, mint állat. Mikor végre rendesen néztek ki felraktam őket egy csoportba, hogy kiscicák, oltva elvihetők ingyen, még a cicákról is írtam, hogy milyenek (Sanyi ugrálós, Béla nyugodt..) A kép alá írtam, hogy találtam őket, allergiás vagyok, nálam nem maradhatnak. Nagyjából 8an támadtak le, hogy szaporító vagyok, loptam őket (kamu a profilom biztos, mert nincs profilképem) stb. A 8ból 5 idős is volt, ment a politika rendesen. Egyik sem olvasta el a kép alatti szöveget. Miután a többi csoporttag rámutatott, hogy hello, találta őket, utána sem voltak hajlandóak elnézést kérni, csak puffogtak. Miután elvitték a kicsiket azonnal kiléptem onnan.


Egyébként jó helyre kerültek a cicák. Azóta is kapok képeket Sanyiról, Béláról, Józsiról és Endikéről.

2020. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
utolsó ismerem ezt az érzést...rádtámadnak mielőtt elolvasnak mindent...szomorú hogy egyesek ennyire odáig vannak a maguk igazával, még porig alázni is tudnak másokat csak ők élvezzék ezt. Mikor engem megtámadtak a korom miatt, megfogadtam soha többet nem posztolok ilyen oldalakba, mert amit éreztem akkor meg mikor a bejegyzésembe posztolta az egyik képemet...konkrétan remegtem de szerencsére a csaj járt pórul, mert sokan rátették ezt a dühös emojit a kommentje alá, majd szép regényekben kiosztották. Először persze én tisztáztam, hogy igen elég felnőtt vagyok hiába hiszi azt hogy tini...privátbnan is írtam, hogy bocsánatot kellett volnma kérjen de nem meg ő kérte ki hogy neki JOGA VAN kiposztolni a saját képeimet ahova ő akarja, mellesleg kutakodott a profilomonn, direkt hogy valahogy bizonyítsa aaz igazát..mikor sokan tudják alátámasztani...egyből letöröltem utána mert nem bírtam ezzel...azóta is félek posztolgatni pedig tuti tiltották, sőt ő tiltott engem, meg a barátaimat akik írtak neki hogy hogy képzeli...NORMÁLIS AZ ILYEN? Akkor annyira remegtem. hát majdnem ilyen cyberbullying típus volt. legalább voltak akik helyretteték mert ha nem ott ocsmárolt volna...mellesleg az ilyen személyeskedés alapvból tilos ottt...
2020. nov. 30. 15:56
 17/21 A kérdező kommentje:
az életben is mindig megkapom, hogy én tuti nem lehetek ennyi, annyira fiatalnak tűnük, pedig személyivel is tudom bizonyitani...szomorú hogy vannak akiket ez tesz boldoggá, hogy másokat alázzon..ja és szerencsére az admin is beszélt vele...képzelhetem,hogy beszélt az adminnal meg azt is képzelem, hogy mikor írta az admin neki még egybőll letiltotta...képes lenne erre..sajnos ő semmi olyat nem nyújottt amitől igazi csoporttag lehet, pl.semmi bejegyzés, nem tudni róla semmit csak annyit hogy ocsmárolt egy cicakeresőt...mellesleg nem ártottam neki semmit.annyira megütött ez engem akkor...facebookon alapból nem posztolok, de emiatt kétszer is mindig átnézem mit posztolok.
2020. nov. 30. 16:01
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, kezdetnek az adatvédelmet sajátítsd el.

Ha a profilod úgy van beállítva, hogy csak az ismerőseid lássák példának okáért a képeidet, akkor kutakodhat, ahogy akar.

Legyen ez egy jó lecke, hogy miért nem tárunk mindent a nagyvilág elé. Most láthattad: bárki hozzáfér, és azt tesz az adataiddal, képeiddel, amit nem szégyell.


Ez független bármilyen macskától.

2020. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
most már úgy van beállítva, akkor fogalmam sem volt erről :D...mosmtár senki nem kutakodhat ott max ismerősök de abbol sincs sok..
2020. nov. 30. 17:34
 20/21 anonim ***** válasza:

Egy lány el akarta ajándékozni a cicáját(akit amúgy eredetileg sem ő akart, hanem utcáról fogadta be), mert nem illettek össze, megkeserítették egymás életét, folyton csak a stressz ment, nem bírtak egymással meglenni. Kiírt egy gyönyörű, de őszinte posztot arról, hogy valószínűleg a korai elválasztás miatt van neki valami idegbaja, remeg és visít a kajáért, lop, erőszakos, a kaján forog az élete. Ellenben hízelkedős, szeretetteljes, de kissé elviselhetetlen. 3x oltott, ivartalanított, külső-belső parazita ellen folyamatosan kezelt, bent tartott cica, minőségi tápon és húson él. Erre letámadják, milyen undorító egy "gazda", szemét meg tudomisén, mire páran bevédtük közös erővel, hogy szerintünk igenis korrekt, inkább legyen kicsit fekete humoros, de őszinte, minthogy leírja minden csodálatos és tökéletes cicának,aztán az örökbefogadónál derüljön ki, hogy milyen is valójában meg legalább bentre akarja adni, meg normálisan volt eddig is tartva stb, nem kell mindenkit elítélni, különben sem ő akarta a cicát, hanem találta és próbálta beilleszteni az életébe, nem ment, nem tehet róla.

Ezt csak azért írom, mert nagyon gonoszak tudnak lenni a szuperanyu-gazdik, mert azt hiszik csak az a tökéletes, amit ahogy ők csinálnak. Elismerésre vágynak folyamatosan, minden más égetnivaló, ami nem olyan, ami nekik. Stb.

2020. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!