Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti macska lakásba...

Kinti-benti macska lakásba szoktatási tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Jeleneg kinti-benti cicánkat szeretném beszoktatni a lakásba végleg. A tervem az, hogy a teraszt hálóval lekerítjük és akkor marad neki kifutója, de ugye lényegesen kissebb lesz a területe. Elég menős macska, ivartalan kandúr, alig múlt 1 éves. Irtózatos hisztiz csap, amikor kikéreckedik, függöny karmolászás, ajtó kaparás, párkányra ugrálás, nyávergás, minden van.


Lakásban nem olyan aktív, ha játékról van szó, az udvaron viszont imád futkosni a plüss vackai után. Ezt is elég nagy problémának érzem, mert nem tudom lefárasztani a lakásban.


Megosztánátok a tapasztalaitokat, hogy ki hogyan "szerelte le" a macskáját??


2020. dec. 1. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

én nem szoktattam be őket sose, de amikor kezd hideg lenni, maguktól is bent vannak többet. nagy házban élek, de így is gyakran az agyamra mennek (imádom őket!!) verekszenek, fel-alá nyargalásznak, mindent felborogatnak, néha már unalmukban is kajálni akarnak. kábé januárra-februárra kezd elegem lenni belőlük - és mert nem fáradnak el, éjjel is randalíroznak -, szóval amint jön a jó idő, már nyitom is ki nekik az ajtót.

én nem tudom őket leszerelni

2020. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerinted jól fogja érezni magát lakásba zárva, ha előtte kijárt és élvezte a kint létet? Max akkor lesz el benti macskaként jól, ha kap elég ingert, amihez odakint hozzászokott. A hálós "kifutó" több a semminél, de biztosan kevés lesz neki.
2020. dec. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na ez az, én is attól tartok. Egy cicapajtira is gondoltam, mert amúgy szereti a szomszéd macskát "levadászni" csak az a dög nem értékeli a játékot és összemarja :/ Szerintem értelmezni se tudja a játékos birkózás fogalmát.
2020. dec. 2. 09:40
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Nekem 2 találtam van, akik előtte az utcán éltek. Gond nélkül elvannak bent, hülye lennék kiengedni, hogy kivasalja őket az utcában 1 autó.


Van nekik kaparófa, bútor, mászóka, vannak játékaik. Szerencsére ők se nagyon mennének ki, a bejárati ajtó közelébe se mennek.


Ha biztosítod nekik az ingergazdag környezetet bent, akkor nincs miért kimenni.

2020. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én biztosítom, van neki kaparója, alma, játéka, de le se *arja :/ Elpofozgatja pár perc erejéig, aztán már ül is az ajtóba, hogy menne.
2020. dec. 8. 14:06
 6/6 anonim ***** válasza:
14%
Többet játsz vele, foglald le valamivel
2020. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!