Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan, hogy a kandúr...

Van olyan, hogy a kandúr macska megeszi a frissen született kiscicákat, hogy az anya macska ne a kölykökkel, hanem "vele foglalkozzon"?

Figyelt kérdés
Gyerek koromban volt, hogy arra mentem ki a cicáinkhoz, hogy fél kiscicák voltak az alomban. A szüleim azt mondták, biztos a kandúr ette meg. Igaz lehet?

2020. dec. 3. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Az anyamacska szokott szelektálni, ha úgy érzi, hogy nem tudja mindet felnevelni.
2020. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Ha nem szoptat a macska, újra kezdi az ivarzást.

Ez a jelenség látható az oroszlánoknál is pl.

2020. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk a kutya ette meg a kicsiket. Vagyis inkább csak szétszedte őket.
2020. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az anyamacska ette meg a kicsiket.
2020. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Forog a gyomrom eme jelenségtől a mai napig...
2020. dec. 3. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a harmadik, nem értem miért kellett lepontozni. Az igazat írtam, még kicsi voltam, kb fel se fogtam.
2020. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
66%
Olyankor, ha vélhetően nem ő a kölykök apja. Minden kan állat a saját genetikáját szeretné továbbörökíteni.
2020. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Megölni megölheti öket, ha nem ő az apjuk, de megenni ugy, hogy otthagyja a maradékot, biztos nem. Ha meg is enné, nem helyben, mert azzal azt kockáztatja, hogy az anyamacska jön, és kibelezi.

Ugyhogy ha megrágcsálva van ott, az bizony az anya volt, aminek sok oka lehet. :/

2020. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszi meg, "csak" megöli.
2020. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!