Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy egy macska...

Lehetséges, hogy egy macska féltékeny legyen? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
Elég antiszociális cicám van, idegenekkel nem barátkozik, de a páromat egyenesen utálja, ha nem tud elbújni előle, akkor fúj rá. Pedig a párom szereti az állatokat, soha nem bántotta, ráadásul tőle kaptam mikor a cica még csak 4 hetes volt. Mással nem ilyen ellenséges, nem tudom mire vélni ezt a viselkedést.
2010. aug. 11. 20:56
1 2
 1/12 margoz válasza:
100%
ha a párod nem ijesztette meg,ill. nem bántotta,akkor biztos hogy féltékeny.Nekem is voltak cicáim és az egyik nagyon imádta ha csak vele foglalkozom,egyik alkalommal oda jött hozzám a másik kiscica én oda fordultam és elkezdtem simogatni,na erre a másik nekem ugrott végig karmolta a karom,és ki ment a szobából,az egész család dőbbenten nézte,és mindenkinek az volt a véleménye-ez féltékenység!!
2010. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj, nagyon maguknak való állatok. Olyan féltékenyek tudnak lenni, hogy azt már az emberek is megirigyelhetik. Én nem is simogatok macskát egy másik szeme láttára, mert rögtön megsértődik.
2010. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehetséges. De még mennyire.

Az én történetem: A férjem vidékéken nevelkedett. Van egy cicája ott a szüleinél. Amikor megismerkedtün és először vitt le bemutatni a szüleinek én ott aludtam. A vendégszobába szépen lecucoltam. A macska meg bement és rápisilt a dolgaimra. A mai napig utál engem :-))))

Látom az arcán a megvetést. Egyébként én is kifejezetten szeretem az állatokat. És a macskákat is.

Egy megoldás van: a párodnak meg kell húnyászkodnia. Finomságokkal kell ellátnia a macskát.

pl. tőkehalmáj, lazac.

Isten óvja őt a macska bosszújától.

Nekem annyit sikerült elérnem, hogy nem vonul ki a házból a macskája (nagy dölyfösen) ha lemegyünk a szüleihez.

2010. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Volt 2 lány macskám,ma sajnos már csak az egyik él(a fiatalabb). Ők nagyon szerették egymást,igazi testvérként. Amikor az idősebb megfialt,akkor a fiatalabb fújtatott rá,megtámadta,mert féltékeny volt. Szóval van. És szerintem emberre is simán lehet,hisz okosak a cicák.
2010. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy darabig még tűrhető volt a helyzet, ha a konyhában ettünk, akkor kijött a cica és elfogadta tőle az ételt. Most már viszont ki sem dugja az orrát még a virsli szagára sem, elbújik az egyik szobában. Amint a párom távozik és becsukom utána az ajtót, a cica egyből előjön és bújik hozzám. Ezek szerint tényleg féltékeny lehet.
2010. aug. 11. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám minden látogatóra féltékeny. Megtámadja őket, harap és karmol ("Milyen édes cica! Jaj, mért nem mondtad, hogy ennyire vad???"). Helytől függetlenül, bárhova ülnek, odamegy, felugrik, és addig fészkelődik, míg ki nem löki őket a helyükről. Volt, akinek a bokájába(!) harapott, volt, akinek a hátán kapaszkodott fel a vállára, hogy megkarmolja a nyakát, és még sorolhatnám. Egyébként rém barátságos jószág, ráadásul ivartalanított, vagyis ennél jobb már nem lesz soha. Éjszakánként velem alszik, nagyon szép és aranyos cica, de valamiért nem bírja az idegeneket, és senkit, akivel foglalkozom.


Ha megsimogatom a kutyát, odarohan, megtámadja a kutyát, vagy befúrja magát a kutya és énközém, hogy őt simogassam, és a hátára vágja magát, hogy simogassam a hasát. Azt a megalázott pillantást a kutya szemében, amikor egy töredék-másodperc alatt rájön, hogy megint csatát vesztett a kis döggel szemben! :)

2010. aug. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor még én örülhetek, hogy legalább nem támad agresszíven.
2010. aug. 12. 05:17
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
off: most már az a kérdés, mi a megoldás.
2010. aug. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
hát azt nem tudjuk...
2011. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
az én cicám az ágyam szélén alszik mindig szépen, de amikor barátnőm is itt alszik állandóan rohangál, ugrál a fejünkre, a vállamon áll mint egy papagáj, ha a takaró alól bármelyik testrészünkből kint van egy milliméter azonnal rácsap a karmaival és egyéb nyalánkságok egész reggelig :S
2012. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!