Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kandúr FIV-es macskának...

Egy kandúr FIV-es macskának gyulladt a fogínye és az állatorvos azt javasolta, hogy ki kellene húzni az összes fogát. Folytatás a megjegyzésekben?

Figyelt kérdés

Eddig egyszer volt a macska fogkő eltávolításon, ez 100%, de az állatorvos ennek ellenére azt állítja, hogy már sokszor volt, ezért javasolta az összes fog kihúzását.


Nekem nem tetszik ez, főleg, hogy összekeveri másik macskával.


Mondtam neki, hogy ennek a macskának csak egyszer volt leszedve a fogköve, de magasról tett rá.


Menthetőek vajon a fogai?


Vigyem el másik állatorvoshoz?



2020. dec. 7. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem bízol benne, akkor mindenképp vidd el máshoz!

2. A FIV hajlamosító tényező, a gyulladás pedig a fogak kivételével szüntethető meg. Ilyenkor tényleg szokták az összes fog eltávolítását ajánlani. Állítólag jól tudnak fogak nélküli élethez alkalmazkodni. Szóval ez önmagában nem olyan ördögtől való és szakmaiatlan, mint amennyire egy laikusnak első hallásra hangzik, de ismétlem, ha nem bízol benne, vidd tovább! (A leírásod alapján én is tovább vinném.)

2020. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem FORL-os a cica? Nekünk amiatt szinte az összes fogát kihúzták. Azóta is jól van, eszi az aprószemű száraz tápot vidáman.
2020. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2: lehet, hogy még nem FORL-os, de a FIV hajlamosít rá, szóval lehet, hogy az lesz.
2020. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el másik dokihoz.

Én a fogak védelmére Leiky port használok nekem bevált

2020. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vidd másik orvoshoz, már csak a kontroll-vélemény miatt is. Érdemes a másiknál nem azzal kezdeni, hogy az előző állatorvos mit mondott. Legjobb, ha olyanhoz viszed, amit sok macskás ajánl.
2020. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Másik orvos.

Nálunk is forl gyanús a cica (mentett, korábban két fogat vesztett), nálunk is ki kellett műteni egyet + fogkőleszedés, de azóta stagnál. Nem szedetném ki egyszerre az összes fogat, amíg nem okoz panaszt.

Járunk kontrollra, nézi a doki, ez egyelőre elég.

2020. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.


Biztos, hogy FIV-es, nemrég derült ki. Szerintem már régebb óta ez lehetett a baja, de az orvos csak nemrég vizsgálta meg erre. Ezért is gondolom, hogy nem jó orvos. Hamarabb is eszébe juthatott volna.

De inkább csak hordjuk oda állandóan a macskát, neki az jobb üzlet.

Számlát sem szokott adni, a gépbe se viszi be.


Amúgy az összes foga jó a macseknak.


És annak ellenére, hogy FIV-es, jól van, csak van ez az ínygyulladása.


Tudom, hogy bizonyos esetekben ki kell húzni az összes fogat, de mondom, hogy ő azt állítja, hogy már sokszor volt fogkő eltávolításon, ezért szerinte ez már nem út. Csakhogy csak 1x volt.


És ezért kérdés, hogy mi van, ha elég lenne most is egy fogkő leszedés?

2020. dec. 7. 16:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne járj olyan helyre, ahol nem adnak számlát.
2020. dec. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak azért oda vittük, mert az a város van közel hozzánk és így gyorsabb volt, de akkor mostantól máshova visszük.
2020. dec. 7. 16:33
 10/11 A kérdező kommentje:

Mára volt időpontunk állatkórházba.

Minden el lett mondva a állatkórházi állatorvosnak, hogy mik az előzmények és mit mondott a másik (korábbi) állatorvos.

Az állatkórházban fogkőleszedés volt és 1 foga ki lett húzva a macseknak.

Plusz volt egy kis "kinövés" a fogínyén, valószínűleg arra szokott ráharapni rágás közben és amiatt fájt az ínye jobban. Nem tudom a szakszerű nevét, hogy mi volt az. Azt a bigyót lecsípték neki. (A lecsípést az állatorvos mondta így.)


Köszi mindenkinek, aki írt!

2020. dec. 10. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!