Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik vitamint ajánlod...

Melyik vitamint ajánlod macskának, ami multivitamin, és a lehető legkevesebb benne a mesterséges anyag?

Figyelt kérdés

Mostanában nem valami energikus, remélem, csak az évszak miatt.

Tehát olyan lenne jó, minél több a vitamin, ásványi anyag, nyomelem benne, minél kevesebb a színezék, állagjavító, tartósító...



2020. dec. 5. 18:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én LAVET-et adok neki.
2020. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%
A multivitaminok nem hatásosak. Roaszul hasznosulo vitaminok, az asvanyi anyagoknak szinten. Egy doglott lonak se adnek. A vitamin/asvanyi anyag potlas nem igy mukodik
2020. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tápot eszik?
2020. dec. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Húst
2020. dec. 5. 19:46
 5/22 A kérdező kommentje:

2:

Nálad hogy működik?

2020. dec. 5. 19:47
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Nos..


Hát nem nálam, hogy müködik hanem mindenkinél hogy müködik.


A vitamin pótlás nem úgy megy hogy minden szemetet összesuvasztasz egy kapszulába és azt hiszed, hogy majd minden hasznosulni fog.


A tápkiegészitők esetében figyelni kell, hogy milyen hatóanyagot tartalmaz. pl magnézium és magnézium között is van különbség. magnézium oxid pl nem hasznosul, magnézium citrát igen. Magnézium oxid oxidációs folyamatokat indit el a szervezetben ami szabadgyök képződéssel jár.


Ez csak egy példa a sok közül. Pl az emlitett lavet multivitaminban együtt van a cink, réz, vas, kálcium....Alapból a vas, a cink, a kálcium és a magnézium olyan ásványi anyag amelyek versenyeznek felszivodáskor szóval ütni fogják egymást. Persze itt se mindegy hogy pl cink biszglicinát v cink oxidról beszélünk e...mivel nincs feltüntetve és a tabletta eléggé olcsó...így számitson mindenki arra hogy placebot ad a kutyának, macskának.


Arra már ki se térek mi kell pl A, D stb vitaminhoz...hát nem az ami ebben a szemétben benne van.


A vitamin pótlás nem ilyen egyszerű..inkább legyen egy jól kialakitott barf diéta vagy megfelelő táp aztán ennyi. ilyen bovli szemétből senki se fogja megúszni a megfelelő tápanyag pótlást.

2020. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én változatosan etetem és ahhoz kapja a vitamint. Nem a megfelelő étkezész akarom vele kikerülni.
2020. dec. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha levert a macska, gubbaszt, furcsa, akkor elso korben nem vitamint keresnek, hanem megmutatnam orvosnak. Mindenkeppen vidd el, nezze meg, es igy legalabb tole is kerhetsz tanacsot vitamin ugyben.
2020. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

6:

Tegnap kapott Mg-citrátot is a husira ( amit én is "eszek")


Vas, a cink, a kálcium és a magnézium versenyeznek: azt gondolom, akkor pont az a jó, ha ezeket egyszerre kapja, mert mindegyikből beépül azokra a helyekre, ha viszont az egyiket előbb kapná, akkor csak az az egy épülne be, és elfoglalná az összes helyet a többi elől.Jól jönne egy hiteles felsorolás, weblap, leírás miket igényel és mennyit kb. a macska.


Barf diéta : ő kb 3/4 nyers húst kap, (én táplálkozásnak hívom, nem diétának), sajnos a hús tápanyagtartalma lehetne jobb is, ezért látom jónak a vitamin, ásványi anyag, nyomelem - kiegészítést. Ha a hús tényleg a legminőségibb hús volna, nem lenne szükséges.


Megfelelő táp: ezt nem értettem, ha azt gondolod, hogy a vitaminkészítmények általában használhatatlanok, akkor a tápok mitől lennének jobbak?


Elolvashattuk mit ne, jó volna tudni, hogy akkor most merre, tehát konkrétabban mit igen.

2020. dec. 6. 16:02
 10/22 A kérdező kommentje:
8: Ennyire nemrossz a helyzet. Hanem pl játszik, de kevesebbet.
2020. dec. 6. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!