Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hamarosan érkezik a cicánk és...

Hamarosan érkezik a cicánk és lenne pár kérdésem.?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy kb. Jövőhét hévégén érkezik a cicus. Oltott, chipes, ivartalanított cica akitől hozzuk csak bentre adja szerződéssel és ellenőrzi a helyet, ha nem felel meg viszi vissza.

Akitől hozzuk egy macskamentő illetve panziója is van.


Tehát ilyen felszerelések jók lesznek?


Fedett macskatoalett

Alom

Játékok

2 tál

Száraztáp (Purizon)

Fésű (FURminator)

Tálak alá alátét

Kaparófa (116cm)

Fehér odu

Jutalomfalatok


Ez lenne a kezdőszett ami várná ha jön

Egyébkén egy fekete-fehér cicáról van szó.


Pár kérdés ugyanis benti cicánk még nem volt, kinti igen de akkor én még nagyon kicsi voltam.


A cicákat is 3 havonta kell féreghajtani mint a kutyákat?


Úgy jó ha reggel 6kor délután 1-2kor és este 8-9kor kiszedem az alomból a csomagokat?


Elég ha szombat/vasánap kiöntóm az almot kitisztom és meg bele a következő? Tehát heti 1szer cserélem?


Este 8 körül jó neki enni adni? Vagy inkább szétosszam reggel-estére?


Ha az előző helyén szobatiszta kb. Mennyi idő mire nálunk is az lesz? Az alom ugyanaz lesz ami az előző helyen volt.


Benti macskánk még soha nem volt úgyhogy új lesz, de már nogyon várjuk


Tanácsokat, tapasztalatokat szívesen fogadok alapvető dolgokat is írhattok🙂

Nőstény cica



2020. dec. 7. 19:20
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Úgy akarom hogy amikor jön a feléges kitten és kicsit megszokja a a helyet, utánna megfürdetném és úgy jöhetne be a szobába mert megmondom az igazat azért piszkos macskát nem szívesen engedek fel az ágyra. A macskamentőt mindenképp megkérdezem mennyire birja a fürdetést vagy volt-e már fürdetve. Szerintetek mennyire bírná? Mint fentebb írtam 1 év körüli nőstény, nagyon nagyon játékos, energikus bújós. A videókat meg a képeket minimum már 15ször megnéztem róla
2020. dec. 8. 18:43
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Cica nem nagyon örül a fürdetésnek. Ha menhelyen, vagy még akár a tanyán is van, magát tisztítja a macska nem hiszem, hogy piszkos lenne.
2020. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Egy házban van. A mentőnek macdkapanziója van és ott van ő is.
2020. dec. 8. 18:51
 14/46 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Nem piszkos mert a képeken is látszik hogy a fehér szőr része is olyan fehér mintha minden óránként fürdetnék. Csak van egy olyan benne hogy illatos szép cica legyen. Ha tetszik neki (bár ezt kötve hiszem) 3-4 havonta ezt megismételhetem hogy benti macskaként minígtiszta legyen ugyanis 1-2 hét elteltével sétáltatni is szertném
2020. dec. 8. 18:55
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Cicák nagyon sokat mosdanak és tiszta állatok, akkor van jó Cica illatuk, ha maguknak intézik ezt.
2020. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
ne furdesd szegenyt ha csak valami olyan szennyezodes nincs a bundajaba amit o maga nem tud kimosni.. 10eves a macskam kinti benti. sose mosdattam meg. most is az agyamban alszik. sose hozott be semmi koszt. sztem egy nap legalabb 2 orat mosakszik :))
2020. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Akkor lehet hogy a fürdést kihagyom.

És etetés

Szeintetek milyen lenne ha mondjuk heti 2-3szor kapna a Purizon táp lenné applaws konzervböl egy kis kanálnyi. Néha rá egy kis lazacolaj vagy rendes lazac.

És zabot ehetnek a cicák? Kb egy fél-egész kiskanálnyi

2020. dec. 9. 14:30
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Látni fogod mennyit szerezne enni. Nyilván sokat sem szabad, de ha nem falánk cica, a száraz táp lehet előtte mindig akár. Másképp esznek, mint a kutyák, a cica egész nap rájár enni. A konzerv pedig akár naponta egy kicsi. A rendes lazacnak biztosan örülne.

Zab és más gabona teljesen fölösleges nekik, nem Cicáknak való.

2020. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell fürdetni, pláne ha csak benti cica lesz. Tényleg nem büdösek, sokkal tisztább állatok, mint a kutyák (mondom ezt úgy, hogy őket is imádom, volt is sokáig).

Az almot rögtön érkezéskor mutasd meg neki, hol van, ez fontos, onnantól pedig tudni fogja ő, mire való, hiszen rá lett szoktatva. Jó az is, hogy ugyanolyat vettetek, mert sok macska érzékeny az alomváltásra. Annyi, hogy ha eddig nem fedettet használt, akkor sajnos nem biztos, hogy bele fog menni, lehet, le kell venni a tetejét legalább eleinte (mi a csapóajtót iktattuk ki, félt tőle).

Mi egyszer hajnalban adunk enni a cicának (na nem mi akartuk így, hanem ő :)), aztán meg ilyen este 7 körül, de ő is egésznap eleszegeti a szárazat, sokszor marad is belőle, akkor nyilván kevesebbet kap pluszban. Na az alutasakos kaja meg a neki sütött husi az elfogy 10 perc alatt 😃

Mi ugyanazt a szárazat vettük neki, amit evett az előző gazdájánál, mert ebben is tudnak finnyásak lenni a cicák. Végül az is maradt, de fokozatosan, mindig egyre többet keverve a régi kajába, hozzá lehet szoktatni az újhoz is. Az első nap nem evett semmit, éjszaka majszolt pár szemet, másodikon se volt hatalmas étvágya, de ettől nem kell megijedni, idegesek, izgatottak egy új környezetben. Víz mindig legyen neki, de az is normális, ha nem vagy alig iszik az első napokban (egy macskának amúgy sincs nagy vízigénye, egy deci egy átlagos termetűnek már elég és ezt is részletekben viszik be). Ha nem iszik egyáltalán (ami azért nyilván tényleg csak az első napokban normális, utána nem), adjatok neki nedves tápot, macskatejet, ne száradjon ki. De rá fog szokni a vízre valószínűleg. Esetleg az lehet még, hogy bizonyos macskák csak folyó vízből hajlandók inni, erre a macskaszökőkút jó megoldás. Macskatejet viszont ne kapjon konkrétan víz helyett, max tényleg az elején, HA nem iszik, mert könnyen meghízik tőle, nem egészséges rendszeresen nagy mennyiségben.

2020. dec. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

19# köszönöm a hoszzú választ. Igen most is fedettet használ. Ha itt lesz majd felteszek róla képet.

Nagyon örülök hogy a fürdés és a kérdések miatt nem látámadtok hogy "macskát fürdetni??? inkább nem kell neked macska"

Vagy "előtte olvasni kéne nem befogadni egy macskát ha nem is tusz róluk semmit" (ami nem igaz)

Kiváncsi vagyok milyen lesz egy benti állattal

(mert még soha nem volt benti kutyánk/macskának igaz ha hideg van a kutyánk bejöhet)

Lehet kell majd mégegy telefon a képekhez😂

Egyébként ha van valami tanácsotok írjátok mert mindet fogoadok.


Esténként milyenek? Játszanak? Mászkálnak? Vagy átalusszák az egész estét? Vagy egyedfüggő?

Benti cicásoktól szívesen fogadom hogy hogy teltek az első napok hogy:


1.nap

...............

..........

.......


2.nap

......


3.nap

.........


És ameddig van kedvetek

2020. dec. 9. 19:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!