Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hamarosan érkezik a cicánk és...

Hamarosan érkezik a cicánk és lenne pár kérdésem.?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy kb. Jövőhét hévégén érkezik a cicus. Oltott, chipes, ivartalanított cica akitől hozzuk csak bentre adja szerződéssel és ellenőrzi a helyet, ha nem felel meg viszi vissza.

Akitől hozzuk egy macskamentő illetve panziója is van.


Tehát ilyen felszerelések jók lesznek?


Fedett macskatoalett

Alom

Játékok

2 tál

Száraztáp (Purizon)

Fésű (FURminator)

Tálak alá alátét

Kaparófa (116cm)

Fehér odu

Jutalomfalatok


Ez lenne a kezdőszett ami várná ha jön

Egyébkén egy fekete-fehér cicáról van szó.


Pár kérdés ugyanis benti cicánk még nem volt, kinti igen de akkor én még nagyon kicsi voltam.


A cicákat is 3 havonta kell féreghajtani mint a kutyákat?


Úgy jó ha reggel 6kor délután 1-2kor és este 8-9kor kiszedem az alomból a csomagokat?


Elég ha szombat/vasánap kiöntóm az almot kitisztom és meg bele a következő? Tehát heti 1szer cserélem?


Este 8 körül jó neki enni adni? Vagy inkább szétosszam reggel-estére?


Ha az előző helyén szobatiszta kb. Mennyi idő mire nálunk is az lesz? Az alom ugyanaz lesz ami az előző helyen volt.


Benti macskánk még soha nem volt úgyhogy új lesz, de már nogyon várjuk


Tanácsokat, tapasztalatokat szívesen fogadok alapvető dolgokat is írhattok🙂

Nőstény cica



2020. dec. 7. 19:20
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Még neem olyan 19-e körül jön🙂

Jövőhét hétvége

2020. dec. 12. 10:12
 32/46 anonim ***** válasza:
67%
Na majd írd meg melyik kaják jönnek be neki... Én amúgy már szinte minden kaját végigprobáltam a macskámmal pláne az aludobozos/tasakos kajákbol. Ez a kis válgatos dög semmit nem eszik meg, inkább csak lenyalogatja a szaftot róla. Szín húst is otthagyja. némelyik macskakaja olyan, h eskü én megenném egy melegszendvicsen de neki nem kell. Azt mondta nekem egy állatorvos, hogy ne is bánjam, hogy nem eszi, mert sok olyan dologgal van kitöltve ami amúgy nekik nem a természetes étrendjük része. Ő azt tanácsolta, h csak nagyon ritkán vegyek 1-1 alutasakost és az ebből megmarado pénzt fordítsam inkább a lehető legjobb minőségű száraztápra amit a büdzsé enged :) a szárazat a cicák 99%a megeszi és szereti, szóval abból vegyél jofajtát, az legyen kint mindig + elegedő víz :) a szobatisztasággal nemhiszem, hogy kell foglalkoznod ha tudja, hogy hol az alom oda fog menni :) én a féreghajtással szkeptikus vagyok amúgy, mert az én macskám sose volt férges annak ellenére se, hogy nem féreghajtozom őt rendszeresen. Amikor állatorvos ad neki, utána figyelem, hogy jön-e ki valami mert bent kakil, de még sose volt semmi.. ettől függetlenül nem tartom haszontalannak de 3 havonta erős tulzásnak érzem... A bolha irtót viszont benti macksára is raknám és nem havonta hanem 4 hetente. jó cicázást :)
2020. dec. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképp megírom melyik jön majd be neki. És a féreghajtót én vagy az állatorvos adja be?
2020. dec. 12. 10:51
 34/46 anonim ***** válasza:
87%

Hülyékkel ne foglalkozz már! Pasi létemre van sok Cicám, és el vannak kényeztetve, mi más is lehetne. Jobb kaját kapnak mint amit én eszek de nyilván válogatnak, mert megtehetik. Amikor úgy érzik, akkor simogatni kell, vagy éppen hajnalban játszani, ez van. Aki ezt nem tűri, annak tényleg nem kell ezt csinálnia, mert ezt csak úgy lehet. 😜

Ja, a Broadline ez egyik legjobb, csak állatorvos, vagy patika. Bolha és mindenféle élősködő ellen (atka, szívféreg, bélféreg) nagyon jó spot-on. Doki csöpögtet először, majd Te is tudod.

♥️

2020. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Szisztook!
2020. dec. 16. 19:34
 36/46 A kérdező kommentje:
Mivel nem sokára jön a kis Miaaaaaaaa tudnátok adni pár tanácsot?
2020. dec. 16. 19:34
 37/46 A kérdező kommentje:

Hogy teltek az első napok?

Vagy így is leírhatjátok:

1. Nap

.......

.......


2. Nap

.......

.......


És ameddig szeretnétek

2020. dec. 16. 19:54
 38/46 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk ez macskafüggő, nem segítség, ha a tiéd máshogy reagál.


A miénk már első nap nekiindult felfedezni a lakást, ahogy kinyitottuk a hordozót, rögtön ki is jött. De más cicák lehet, hogy elbújnak, félnek. Hagyd, hogy magától jöjjön, ne vedd ki. A mi cicánk első nap még azért meg volt szeppenve, nem is evett (csak macskatejet ivott), de az almot már használta (az legyen az első, hogy azt megmutatod neki, hol van, mi úgy csináltuk, hogy mellette engedtük ki a boxból). A játékok közül rögtön meglett a kedvence (egy tollas-csörgős labda, pálcán volt, de arról hamar leszedte). Este az ágyra már felugrott magától, bár nem aludt velünk, hanem kint a nappaliban. Emlékszem, egyszer bejött ellenőrizni, hogy megvagyunk-e még :)

Megmondom őszintén, hogy a második napra már egyáltalán nem emlékszem, kivéve arra, hogy akkor már evett, reggelre eltűnt az este kitett kaja. Hamar hozzászokott az ittléthez. Most olyan egy hónapja van itt, már gyakorlatilag mindent le/felborított, amit lehetett (virágtartó, ruhaszárító, függönyt sajnos már szétkarmolászta - utóbbira készülj fel, szeretik sajnos a macskák), mindig kitalál valami új dolgot. De nagy kárt nem csinált egyébként, törékeny dolgot nem hagyunk elöl vagy olyat, ami veszélyes lehet, sérülést okozhat.

2020. dec. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Sziasztok!😖

Le kell írnom egy szomorú történetet. Ugye úgy volt hogy 19-én jön. Ekkor írtam is a macska mentőknek és nem irt vissza.😖 Facebookon néztem azt írta ki hogy gazdi kereső (??) amikor állítólag én voltam a gazdi jelölt. Utánna írtam 20-ÁN szintén semmi. Utánna írtam karácsony után ismét semmi. Utánna kicsit békénhagytam de Facebookon folyamatosan figyeltem mit posztol. Utánna egyszer volt egy poszt hogy gazdi jelöltes. Akkor megint írtam persze válasz nem volt. Aztán nem is írtam egy darabig. Egyszer látom hogy már nem gazdi jelöltes. Ekkor utoljára írtam de nem számítottam válaszra ami be is jött. Utánna csak azt látom egyszer “Luca(akkori neve) gazdis. Pestre költözött” na itt teljes mértékben abbahagytam az illetőt töröltem. Úgyhogy ezért nem volt semmi hogy mi lett.😖😖😖

2021. ápr. 8. 07:33
 40/46 anonim ***** válasza:
21%

Bolhaírtó nyakörvet ne felejts rá tenni. És egy póráz amivel leviszed sétálni. És ami a legfontosabb egy másik macska mellé hogy ne legyen magányos mert az nem tesz jót neki.

Ja és legyen egér a lakásban amit megtud fogni mert az fontos neki!

2021. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!