Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik alom a legjobb? És...

Melyik alom a legjobb? És melyik márka?

Figyelt kérdés

Szilkát? Csomósodó? Nem csomosodó?


Márkából Tigerino? Vagy melyik jó?


Az lenne a legjobb ha nem ragadna bele a mancsába és így nem hordaná szét.

Ha van ilyen


Jövöhét hétvégén jön a kis angyal elősször az az alom lesz amit a macskamentő is használ, ha az jó akkor marad ha nem annyira akkor ázszoktatva csere

1 év körüli nőstény



#macska #márka #macskaalom #alom #Szilkát #Csomosodó
2020. dec. 10. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Széthordani mindet szét fogja, meg kikaparja a tálcáról, ha nem fedett. Amúgy mi a Pennyben szoktunk venni, ilyen lilás zsákban van, nem tudom a nevét.
2020. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem volt valasztasom, csak a legolcsobb aldis almot fogadta el, masba nem volt hajlando belemenni, az alom melle pisilt inkabb. Ki erti ezt :D Ez sima csomosodo, de macska wc-t hasznalunk, igy nem kaparja ki, nem hordja szet az almot.
2020. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fedettet használunk majd mi is. De akkor nincs olyan alom amit nem hordanak szét ugye? Meg a fedett alom előtt lesz egy macskatoalett szőnyeg gondolom nem szedi le az a mancsáról ugye?
2020. dec. 10. 14:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim szerint az alom pont nem olyan dolog amiből csak a legdrágább a legjobb. Próbáltunk az évek során mindenfélét, kisebb-nagyobb sikerekkel. Ami a legjobban leszerepelt az a szilikátos, és ami nekünk a legjobban bevált az a legolcsóbb Sparos alom.

Ha a változtatás mellett döntessz, akkor szerintem vegyél minden szimpatikus alomból egy-egy csomagot, és kísérletezd ki hogy nektek melyik a legjobb, mert attól hogy mi ajánlunk valamilyet itt, lehet hogy nektek meg pont egy másik válna be. De ha a macskamentőnél bevált az amit most használ hozzá, akkor gondolom nálad is be fog, azt már ismeri és elfogadja. Így is nagy lesz neki a költözéssel járó változás.

2020. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk is a legolcsóbb Sparos csomósodó alom vált be, nálunk 750 a 10kg és kitart kb 1 hónapig is a 2 cicának.
2020. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor az alom nem olyan mint a táp, hogy általában ami olcsó az rossz. Lehet hogy egy macska a legjobb almot nem használja de a sima Lidlöst/Sparost/Penny st meg hazsnálja
2020. dec. 10. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosan. Az almokat inkább a fajtájuk alapján érdemes megkülönböztetni mint ár alapján. Ha olyat veszel ami zúzott kőből van, az nagyjából egyforma, kicsi de fontos eltérések lehetnek, pl találkoztam már olyannal ami szürkés volt, meg barnással ami olyan volt mintha homokot kevertek volna bele, az pl azért nem volt jó mert nagyon büdös volt. A Sparos elég világos, nálunk az lett a befutó. Vehetsz szilikátosat, az is mind ugyanabból az anyagból van, csak az áruk tér el márkától függően. Illetve vannak almok kukoricacsőből vagy miből. Meg biztos ezeken kívül is léteznek még, de ennél nem kell hogy az ár befolyásoljon mint a tápnál. Ott igaz az az alapvetés hogy minél olcsóbb, annál kevesebb a hústartalma és annál silányabb a minősége, az alomnál nem tudom mi alapján áraznak a gyártók, de van hogy pont a legolcsóbb a legmegfelelőbb :)
2020. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Macskafüggő is egyébként, én pl. az előző macskámnak ezt a fajtát vettem mindig: [link]

Igazából csak azért ilyet használtam, mert ezt ajánlották a menhelyen, ahonnan elhoztam a cicát. Ő volt az első cicám, és még egyáltalán nem értettem a gondozásukhoz, szóval mindent igyekeztem úgy csinálni, ahogy ott elmondták.


Viszont idén hoztam egy új kiscicát, mert az előző már elég öreg volt és sajnos elpusztult még korábban, és ez a kiscica az istennek se akarta használni azt a fajta almot, amit az előző használt. Folyton mellé ürített, akárhová tettük a tálcát. Viszont a pár száz forintos Sparos alomba egyből beleszokott és azóta is szobatiszta, úgyhogy átszoktunk arra.

2020. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

És a macskawcbe kb. Mennyi alom kell?

Ilyen fajta wc lesz:

Ezt érdemes megnézni: #zooplus [link]

2020. dec. 10. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!