Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire hálásak a mentett...

Mennyire hálásak a mentett cicák? Aki eddig csak utcán élt és nem sokára érkezik hozzám. Tapasztalatokat is várok. 😊

Figyelt kérdés
2020. dec. 11. 00:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
96%

Hát az enyémek egy pillanatra sem voltak hálásak :D

Kis szemtelenek

2020. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Az utcai cicák gazda híján maguk védik meg magukat, inkább vadak. Ne legyenek illúzióid, nem egy plüssjáték lesz, hanem egy sokat szenvedett, borzolt idegzetű teremtmény. Aki fél az emberektől, mert az utcai cicákkal a mi fajtánk sokszor gonosz. Tőled is erősen tartani fog, hetekbe de inkább hónapokba is telhet, míg már biztos lesz benne, hogy nem fogod bántani.
2020. dec. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Az enyém hálából összefosta az ágyam a befogadása utáni első éjszakán 😂

Azóta jól kijövünk, a viselkedése alapján szerintem azt hiszi hogy az anyja vagyok.

Igazából fogalmam sincs hogy hálásabbak-e a vásárolt cicáknál, nincs összehasonlítási alapom, mert mindig is az utcáról szedtem össze a macskáimat.

Abban sem vagyok biztos hogy emlékeznek-e arra hogy ők valaha hajléktalanok is voltak.

2020. dec. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
A kutya rajong érted, a macska eltűr. Csak annak legyen macskája, akiben jókora alázat él.
2020. dec. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Én macskapárti vagyok, de ha hálás állatot akarsz, akkor inkább kutyát kellett volna választanod. :D

Arra számíts, hogy az első napokban, hetekben alig fogod látni a macskát, mert a kanapé/ágy/szekrény alá fog elbújni, annyira fog félni az új környezettől, tőled. Türelmesnek kell lenni, tegyél ki a búvóhelye közelébe vizet és ennivalót.

2020. dec. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
A mi mentett cicánkat a párom hozta haza, márciusban lesz egy éve. Ő is eteti álltalában, neki mégis max egy simit enged, nekem meg az ölembe fekszik, pedig kvázi semmit nem tettem érte, sőt, én fürdettem meg, amit utált. :D
2020. dec. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Négy évvel ezelőtt az országúton szedtem fel éjszaka a macskoszom, majdnem elütöttem. Azóta levakarni sem lehet, nem hiszem hogy a hálás lenne csak egyszerűen jól érzi magát.
2020. dec. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 vantel ***** válasza:
63%

Ha el tudod neki magyarázni,hogy őt megmentetted akkor hálás lesz!

Nehéz vele megértetni,hogy cicus a szabadságodat és természetszerű mozgásodat és szaporodásodat most korlátozom,cserébe kapsz meleg szobát ételt játékokat, simogatást.

Erre a cica azt mondja,: ó bölcs gazdám örülök,hogy ennyire bekorlátozol, kérlek ivartalaníts,hogy eszembe se jusson szaporodni.

Majd megöregszik és beteges lesz. Azt mondja: kisgazdám kérlek bérelj fel a megölésemre egy embert hogy megöljön,de ne mond ki, hogy bérgyilkost fogadsz fel, hívd úgy ,hogy elaltattok. Természetbe ilyenkor elvonulnék egy üregbe és ott várnám a véget vagy a gyógyulást.

És az ember boldog ,hogy újabb álatot megmenztett a természet vagy teremtő álltal kijelölt útról. Majd kiül az őszi hidegben a teraszra begyújtja kültéri fűtését,feltekeri maximumra ,mert hideg van és elmélkedni kezd a világméretű felmelegedésről,hogy mitől lehet, miért van oitt 6000 évvel korábban mint kellene.

2020. dec. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó, mint ahogy a cicák is különböző személyiségek. Egyik állandóan dörgölőzik és dagaszt, a másik csak akkor, ha kedve van éppen, és akkor pedig simogassam is azonnal mert különben megsértődik. A jó kajákat is hamar megszokják, és elkezdenek válogatni, és csak a finomat hajlandóak megenni. Pedig előtte sokszor éheztek odakint.
2020. dec. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve sokan hagyják kóborolni a macskáikat, így bennük nem rögzült annyira, hogy a gazdi közelében legyenek, mint egy kutyában. Ha egy macska eddig bármerre kóborolhatott, nem biztos, hogy kötődni fog hozzád, amelyiket eleve pici kortól bent tartottak, az meg azt szokja meg, és nem is vágyik a nagy szabadságra.

Én azt mondom, hogy majd meglátod, van a környékünkön mentett macska, mindig visszatér a befogadójához, de szabadon mászkál a környéken.

2020. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!