Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam utcáról két macskát...

Befogadtam utcáról két macskát, de rájöttem, hogy nem kellett volna megtartanom őket, mert nem vagyok macskás. Együtt lehet élni velük úgy, hogy az alap kötelezettségeimen kívül "nem veszek róluk tudomást"?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, akivel nagyon passzolunk, pont illik az ideges, hirtelen, önpusztító jellememhez, mert ő meg nagyon türelmes, nyugodt kutya, aki a lakásban szó szerint semmit nem csinál, csak van, mint a befőtt, de kint órákat lehet vele sétálni, ami nagyon jót tesz. Ő is mentett kutya, mint ezek a cicák, de ővele olyan jól megvoltunk, mindig tudta mit kell tennie, hogy épp odajöjjön és ölembe hajtsa a kis fejét vagy csak hagyjon békén vagy kezdjen esetleg bohóckodni vagy lépjen fel védelmezően(amikor féltem). Egyszerűen egy tökéletes kutya, szavak nélkül beszél és tanít engem a mai napig, de ezekkel a csóri cicákkal nem tudok kijönni sehogy. Ha simizni szeretném őket, ők nem akarják, ha épp nem érek rá, a fejemen ugrálnak, hogy játszunk, ha kaját adok épp nem kell nekik, de fél óra múlva kunyerál, ha kint van nem jó, de bent se jó, az se mindegy mivel játszunk, áh, nem értem őket, nem tudok mit kezdeni velük, 1xűen idegesítenek. Szóval ha a reggeli-esti kaja-pia-almolás-gyógyszer-szőroldó stb kötelezettségen kívül egésznap rájuk se nézek, az nagyon rossz lenne nekik? Mert én már nem tudom egésznap lesni a kívánságukat, majd ha odajönnek kapnak egy simit. Kutyesszal megvan a rendszerünk, életmódunk. Viszont azért szeretem őket, meg rajtam kívül mindenkitől félnek, hogy adhatnám így bárkinek őket.

Amúgy egyáltalán van ilyen, hogy sehogy se értem őket, hogy nem valóak nekem, hogy 1xűen kutyásnak születtem, abból is a nyugis, türelmes fajtákhoz? Vagy simán csak szarember vagyok?



2020. dec. 11. 23:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

na mi lett velük kérdező???

informálj kicsit a történekről.

2020. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
57%
A macskák jobban elvannak mint gondolnád. Nincsenek úgy rádutalva érzelmileg mint a kutyák. Kaja pia legyen, tiszta alom, elég nekik. Talán idővel megszereted őket.
2020. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
54%

#22 nem, nem elég nekik.

Attól, hogy általában elvannak magukban, attól még igenis igénylik a társaságot, kötődnek. Attól, hogy valami nem rossz, még nem jó.

Még 10-15 évig együtt lesznek.

2020. dec. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
70%
22-es, ez a halaknak, teknősöknek....stb. elég.
2020. dec. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
55%
Az utcáról szerzett macskák sose lesznek ölcicák. Ember nélkül nőttek fel, maguknak valóbbak, mint az ember mellett szocializálódottak. Nem lesznek annyira bújósak, nem igénylik annyira a simizést, csak ahogy írtad, ritkán van erre igényük.
2021. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!