Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek azzal a cicàval?...

Mit tegyek azzal a cicàval? Segítségre lenne szüksége, ugye?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam vàsàrolni, és menet közben, egy hàzból kijött vagy 5 cicus, elég éhesnek tűntek, màsztak bele a szatyromba. Vàltozó életkorúak lehettek, de valahogy mindegyik olyan kis növésűnek tűnt.. Az egyik viszont elég kicsike volt, és csont bőr...

:( és csak egy idő után vettem észre, hogy az egyik szeme csipàs lehetett, és csukva volt neki. (Sötét volt, úgyhogy nem làttam jól.) Mintha, prüszkölt is volna néhànyat. Nem tudom, akkor macska nàthàs lehetett? Nekem van màr 3 cicàm, ide haza nem hozhatok többet, a szüleimmel élek, és nem engednék. De nagyon sajnálom őt..:( Valamelyik nap visszamegyek, és viszek nekik enni. Az az igazság,hogy bent van 2 cicàm, a harmadik kint van, de ő nagyon rosszul tűr maga körül minden cicàt.. Mert arra gondoltam, hogy ideiglenesen elhoznàm őt, amíg talàlok neki helyet, de előre tudom, hogy úgysem fogok, mmint a menhelyek felejtősek, mert mindig fullon vannak, találtam màr cicàkat, és soha nem tudtàk őket bevenni... Csak nem tudom, a kertben hol tudnàm tartani, mert egy kis fahàz van kint, de màr ott alszik a kinti cicàm... Az van, hogy a bàtyàm, gondolkodik rajta,hogy szeretne egy cicàt,(ő külön lakik Pesten) de még nem biztos benne, és így nem tudom..

Furcsa lenne így elhozni őt,hogy elvileg van helye,mert eddig mindig csak teljesen àrva cicàkat talàltam, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy sza...nak ott rà, különben nem nézett volna így ki..:( Egy kis szerény parasztházból jöttek ki, elég sokat elidőztem ott, de senki nem jött ki, hogy mit csinàlok... Később még jött egy kicsit ducibb cica is, nem tudom, talàn ő lehetett az anyukàjuk.. A többi nagyon ràmenős volt, ő nagyon kis csendes, lehetséges, hogy a többiek elveszik előle az ételt?

Ha talàlnék neki helyet, szívesen elvinném őt előtte dokihoz, hogy megnézze, van egy kis karàcsonyi zsebpénzem, de még azért sem tarthatnàm, mert nem dolgozom most jelenleg..

Előre is köszi a tanàcsokat!


2020. dec. 12. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem inkább ne intézkedj. Nincs semmilyen bizonyíték rá, hogy rossz körülmények között lennének tartva a macskák.
2020. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy jönnek majd ilyen vàlaszok is.. Szerintem a maga a macska a bizonyíték rà, hogy nincsenek jó körülmények között tartva, ahogy kinézett.
2020. dec. 12. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs helye ne hozd el, de mindenképp segítségre van szüksége, de érdemes úgy csinálni, ha hosszú távon tudod és őket etetni, nem csak 1-et!
2020. dec. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Persze, mindet kellene, csak ő volt a legrosszabb bőrben, és gondoltam, hogy rajta kellene sürgősen segíteni.
2020. dec. 12. 17:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fotózd le őket és osszd meg csoportokban . Aztan akinek kell es jó helyzetű stikában vigyék el és pár gyengébbet is . Mindenkinek ez a jobb .
2020. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, le fogom őket fotózni. Ez jó ötlet, hogy megosszam a képeket, jó lenne, ha sikerrel jàrnék... Főleg, ha többet is elvinnének. De a legjobb a "gazdàval" lenne beszélni, hogy ivartalanítson, mert akkor ez újra-és újra megtörténik..
2020. dec. 12. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!