Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak?

Mi lehet a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete elkezdett durván menni a hasa. Elvittem orvoshoz, kapott gyógyszert és injekciót, meg diétás tápot. 2-3 napig jól volt, aztán megint elkezdett hasmenése lenni. Felhívtam az orvost, hogy vigyem-e vissza, azt mondta, nem kell, hanem adjak neki féreghajtó tablettát. Beadtam neki a tablettát az utasítás szerint, ki is hajtott belőle egy férget, és utána megint jobban lett. Viszont pár napra rá megint elkezdett hasmenése lenni. Megint elvittem orvoshoz, kapott valamilyen hasfogó tablettát, meg hordanom kellett 3 napig injekciós kezelésre, és diétás tápot evett pár napig. Utána megint jobban volt kb. egy hétig, de most ott tartunk, hogy megint kezd híg lenni a széklete és a mai napon 3 alkalommal kakilt. Semmilyen más tünete nincs. Nyilván ha megint nem javul, akkor visszaviszem az orvoshoz harmadszor is, de érdekelne, hogy volt-e másnak ilyen tapasztalata, illetve mitől lehet ez. Enni vegyesen szokott mindenfélét, váltogatjuk a konzervet, száraz tápot, husit, házi kosztot stb. Meg ugye amikor a diétás tápot adta az orvos, akkor csak azzal etettem. Fél év körüli cica, eddig nem volt semmi baja.
2020. dec. 15. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy allergias valamire. De nem kene ossze-vissza etetni, a zsiros hazi kaja nem valo macskaknak! Lehet, hogy a sok ossze-vissza etetessel teljesen kinyirtatok az emeszteset.Kapja csak azt a tapot, amit az orvos mondott, azon kivul semmit ne adjatok neki, es ne tartsatok szunetet benne. Nem tudom, hogy ebben az esetben milyen vizsgalatok vegezhetoek meg, de en eroskodnek, hogy vegezzen el rajta mindent, amit csak lehet.
2020. dec. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Igaz nem macska, de a kutyámnak, amikor diétás tápot kellett ennie, nem csak pár napig, hanem 1-2 hónapig kellett kizárólag azt ennie. Szerintem a "pár nap" diéta semmit nem ér kb.

Egyetértek az elsővel, ne etessétek össze-vissza mindennel, ha egy valami bevált maradjatok annál.

2020. dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért váltogatjuk, mert megunja. Egy darabig hajlandó enni a szárazat, aztán megunja, olyankor egy ideig konzervet vagy alusat kap helyette, de aztán azt is megunja, nem hajlandó megmaradni egyféle tápnál. Nem kap zsíros kaját, nem tudom, ezt miből feltételezte az első. Husit szoktam főzni simán vízben, még fűszert se teszek bele. Én magam se eszem zsíros kajákat. A diétás konzervre, amit kapott, külön rá volt írva, hogy hosszabb távra nem ajánlott.
2020. dec. 15. 23:56
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

A többféle étellel akkor is tönkrevágod az emésztését, ha nem emberi kosztot kap. Mind máskor, máshogyan emésztődik, nem tesz jót a keverés.

Kezdetnek azt kéne megfejteni, hogy ebben a megunós játékban hol jártok, mikor fosni kezd. Én is valamiféle allergiára tippelek, csak ki kéne deríteni, hogy mire.


Plusz ezt a jajj megunja dolgot engedd el. Derítsétek ki, mi a gond, keressetek normális hipoallergén tápot/nedvest ennek megfelelően, és kapja csak azokat. Márkán belül az ízesítéssel lehet variálni pl a nedvesből, de ennél jobban nem kell.

Ha ma megette, holnap is meg fogja. Ha épp nem kell, majd megeszi egy óra múlva. Te szoktattad rá a válogatásra azzal, hogy mindig kap mást. Kemény menet lesz leszoktatni, de ha ennyire gyenge az emésztése, az ő érdekében muszáj.

2020. dec. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
A kutyáknak pl jót tesznek bizonyos zöldségek és gyümölcsök stb, de a macskáknak teljesen más a bélrendszere szóval házi kaját ne adjatok neki!
2020. dec. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Husit persze kaphat, de ne fuszeresen
2020. dec. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alutasakostól, konzervtől simán mehet a hasa.
2020. dec. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskámnál hónapokig ez volt. Végülis, amikor sensitive tápot kapott már csak, illetve néha 1-1 falat normális fajta konzervet, akkor javult. Ja és probiotikum az még jót tehet. Azt amúgy is kaphat bármikor a cica,de ilyenkor különösen jó.
2020. dec. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
A féreghajtást kellene szerintem első körben megismételni, mert ha egy volt benne, akkor lehet több is. Ja és ha a macska férges, a gazdit is kezelni kell, mert van olyan féreg fajta, ami terjed ember és macska között, és ha simogatod a cicát, simán visszafertőzhetitek egymást. Állatorvos tanácsát kérd ki ez ügyben.
2020. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Privátban kérdezte valaki, hogy mi lett a cicával. Kapott még egy adag féreghajtót és mellé probiotikumot, és teljesen helyre jött, azóta semmi baja, reméljük, így is marad.
2020. dec. 28. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!