Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának székrekedése van. A...

Macskának székrekedése van. A paraffin olaj tényleg hatásos?

Figyelt kérdés

Az állatorvos azt mondta, hogy ezt adjam neki, ez segít rajta.

Azt mondta heti 3-4 ml-t adjak neki, viszont ugyanúgy nincs semmi hatása, a macska csak erőlködik, próbál szegény egyik alomból a másikba menni, de semmi.

Vizelni tud, azzal nincs gondja.

Az interneten olvastam fórumokon, hogy mások napi 3x3-4 ml-t javasolnak 4-5 napig.


Nem teszek benne kárt, ha adagot emelek?

Anno is ezt kapott, mikor volt ilyen gondja, akkor segített, de sajnos nem emlékszem akkor mekkora mennyiséget kapott már.


Olvastam még a tejről, étolajról, natúr joghurtól, olajos halról, de a macskám ezeket utálja mindet.

A paraffin olajnak meg szereti az ízét!! Érdekes...


Mostanában túl sok száraztápot eszik, nedvesből keveset, viszont vizet szokott inni, azt látom. Bár tényleg elég sok tápot képes megenni egy ideje, mióta meg lett találva számára az a táp, amit elfogad hosszútávon. De mivel kettő cicám van, a másik is ugyanúgy étkezik, neki semmi baja nincsen, de ennél a székrekedéses cicánál régen is volt már ez gond, mikor a megszokott kajáját kapta, tehát nem a táp a hibás ezek szerint.



2020. dec. 16. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Pici normaflort adnék neki
2020. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk popóba kapta a parafin olajat, nem sikerült. Állatorvos mondta, hogy próbáljuk meg az olajos halat, meg se szagolta. Szerintem érdemes lenne legalább felhívni az állatorovosotokat, hogy szerinte lehet-e emelni, mert hogy nem hatásos.
2020. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképp beszélek vele, a Normaflore ugye embereknek való, nem biztos, hogy megpróbálom, max ha az orvos mondja. Az a baj a macskával hogy mindent megeszik. Már mindenféle kartondobozt el kellett tüntetni, mert megrágja és valószínűleg le is nyeli. Már a kedvenc tollsöprű játékot sem adom neki, mert abból is kitépi és megeszi a tollat 🙁 régen is ezért kapott székrekedést.
2020. dec. 16. 16:46
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Hat mondjuk igy eleg veszelyes, mert hiaba tomod olajjal, ha valamit lenyelt, es elzarodott a bele, akkor tokmindegy, csak artasz vele. Igy mar picit mas a dolog, orvoshoz vinnem ebben az esetben.
2020. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ott voltam... ő adta ezt, meg is vizsgálta a cicát.
2020. dec. 16. 16:54
 6/9 A kérdező kommentje:
De mivel eddig 2 napja nem látok eredményt így fordultam ide. Nyilván ha nem vezet eredményre még a héten újra elviszem vissza, vagy ha kell megyek másik orvoshoz. Nálam ez nem probléma. Azért vállaltam
2020. dec. 16. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám nak el törött a gerince és emiatt nem tudja kinyomni a salak anyagot és ezért parafin olajat kell neki adnom hogy csak simán kicsusszon és működik szóval adjál neki
2020. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk kávéskanálnyi útifűmaghéj adását javasolta pár napig. Nálunk is gond volt, hogy csak a szárazat voltak hajlandóak megenni, és nem is ittak hozzá sok vizet. Következménye volt a véres, nyálkás széklet, vastagbélgyulladása lett mindkét kandúrnak. Kaptak antibiotikumos inj-t, tablettát is. Időnként most is adok még nekik az útifűmaghéjból. A nedves tápot nem szeretik még most sem annyira, de ha leturmixolom olyan lesz mint egy sűrű leves. Így hajlandóak elnyalogatni. Szerencsére már nincs bajuk. Adok nekik gasztrointesztinális pasztát is hetente 2x.
2020. dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell kérni hashajtót
2020. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!