Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Paraffinolaj, vagy glicerines...

Paraffinolaj, vagy glicerines kúp a hatásosabb krónikus székrekedésre? Vagy egyéb drasztikus, hatásos szer?

Figyelt kérdés

2 éves lányom az elmúlt időszakban már csak 6-7 naponta kakál és nem tudom az okát.

Amit próbáltam: szilvalekvár, rostos levek, extra folyadékbevitel, Laevolac, olivaolaj, sok-sok zöldség és mozgás.

Lehet, hogy tejallergia áll a háttérben, mert mióta tápszer helyett tejet iszik, azóta kezdett egyre kevesebbszer kakálni, bár 1,5 éves korában a vérvétel még nem mutatott ki allergiát.

Most már muszáj valami drasztikusabb módszerhez folyamodnom, mert attól meg érthető módon nagyon fél mikor én szedem ki neki 7 nap után a kőkemény kakit a fenekéből :(


2015. márc. 2. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:

hogy érted, hogy te szeded ki a kakit a fenekéből??? remélem nem úgy, ahogy hangzik, ilyenkor orvoshoz vidd, kap beöntést, ne túrkálj a fenekébe!!!

laevolacot kúraszerűen adtad? nálunk a napi 10ml bejött, de ha ez nem, akkor glicerines kúp és kivizsgálás, hasi uh első körben

2015. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nyugi, nekem ez volt régebben a munkám, tudom hogy kell kakit fenékből kiszedni :)

A Laevolac semmit nem használt, sőt mivel tejallergiára gyanakszom, ez szerintem csak ronthat a helyzetet, így nem merem többet adni.

A kérdés itt az, hogy mi a valóban hatásos, a glicerines kúp, vagy paraffinolaj?

Nincs pénzem kísérletezgetni, így azt akarom megvenni ami valóban hatásos.

2015. márc. 2. 21:59
 3/10 anonim ***** válasza:
paraffin olaj biztos nagyon hatásos, de 2 évesnek én nem merném... a tejet miért nem hagyod el? ha tényleg az a baj, akkor ne add tovább. tápszerbe tedd a szilvalekvárt, úgy jobban hat :D utána még egy kis narancslével megitatod akkor tuti szegényre rájön a cifra rövid időn belül és persze kerüld a krumplit, rizst, kenyérféléket, tésztát, csokit, kakaót
2015. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez sem vált be sajnos.

Hiába váltottam vissza tápszerre, az is tejből van, speciális tápszert meg nem ír fel az orvos, csak gasztroenterológusi javaslatra, anélkül meg iszonyat drága amit nem tudok megfizetni.

Holnap veszek paraffinolajat, remélem segít, mert ez már nagyon nem normális állapot.

2015. márc. 2. 22:11
 5/10 anonim ***** válasza:

A tejallergiás gyerekek nagy részének egyébként hasmenése van, mert felgyorsítja az anyagcserét, szóval nem gondolom,hogy az játszhat be.

Pszichés oka nem lehet?

2015. márc. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

szia,megoldodott azota a helyzetetek?

Nalunk is ez a problema.. :(

2015. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán, max. javult, mostanában 3-4 naponta kakál magától, nagyon ritkán kell adnom kúpot neki.

Sajnos hiába szobatiszta csak pelenkába nyomja ki, minden más esetben visszatartja.

2015. okt. 23. 22:59
 8/10 anonim válasza:

Parrafin olaj bevalt nalatok?

Vagy minek a hatasara ertetek el a 3-4 naponkenti szekletet?

Nalunk is 6-7 naponta van szeklet laevolaccal.

2015. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem vált be sajnos, se a laevolac.

Ma megint 5. napja, hogy nem kakált, adtam neki glicerines kúpot, eddig ez segített, de most olyan erővel tartotta vissza, hogy még így sem jött ki neki :((

2015. nov. 6. 22:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett azóta veletek?
2023. szept. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!