Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni a 9...

Hogyan tudnám leszoktatni a 9 hónapos macskámat a rágcsálásról?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy a vezetékeket, a kartondobozokat, a kezünket, a bútorokat, a zsinórokat mind megrágja, mint valami eszeveszett rágcsáló. Le kéne szoktatnom valahogy, mert most a fejhallgatónak a zsinórját is elrágta már másodszor. Ha az ember megakarja simogatni, a hegyes fogaival megrágja a kezünket. Van esetleg egy módszer vagy egy bevált praktika, amivel le tudjuk szoktatni a folytonos rágcsálásról?

2020. dec. 17. 08:13
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
Amit ajánlanék: mikor rágcsál, koppints a nózijára ujjheggyel és szólj, rá, hogy nem szabad. Esetleg a nyakbőrénél fogva megemeled és arrébb viszed. Nekem volt egy mentett, neki az volt a szokása, mikor hozzánk került, hogy ha valami nem úgy alakult, ahogy elképzelte, sunyin mögénk jött, majd hirtelen elém került és rábukott a lábfejemre, beleharapott. Vagy a bokánkba. Muszáj volt lenevelni róla, mert attól féltünk, nehogy rálépjünk és eltörjön a gerince. Jó néhány hétbe telt, de végül abbahagyta.
2020. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Enyém is az ilyen gumirozott / vékony vezetékekre ráment, ezeket cseréltem ahol tudtam ilyen 'kötélszerűre' az már nem érdekli.

Nekem úgy tűnt hogy unatkozik és azért csinálja, ha többet játszok vele akkor kevésbé gond.

2020. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!