Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szüleim nem engedik hogy...

A szüleim nem engedik hogy macskám legyen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy cicát, mert hatalmas szeretethiányom van, de a szüleim nem engedik... Mindig azt mondják hogy csak a baj van vele, és itt nem is igazán lehetne nyugodt környezetben mert nem normálisak a szüleim (alkoholisták, de most nem fejteném ki jobban). Meglátom hogy valakinek macskája van mindig sírhatnékom lesz, mert tudom, hogy nekem soha nem lehet, maximum évek múlva, mikor elköltözök innen. Mit tehetnék? Nagyon el vagyok keseredve.

2020. dec. 18. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

10 szegény cica.

Nekem házi mentett cicám van.

Piciként került hozzánk.

Nagyon válogatós.Inkábbéhezik,de nem eszik meg mást csak a kedvenc 1-2ételét.És nagyon érzékeny, nem szereti a zajokat.Ő is szeret kényelmesen pihenni.

A kérdező amit írt a szüleiről, nyugtalanító.És ha részegen belerúgnak az állatba?

Hiába akarja a gyerek,ha a szülők nem.

Sajnálom, hogy a kérdező nem rossz.Egy cicát nem kell belerángatni mert neki sem lenne jó.

Aki nem állatbarát, az nem érti

2020. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom a szüleidtől nem kapsz törődést, nincsenek rendben a hétköznapjaid sem. De hidd el, ha neked rossz, egy cicának is az lenne. Az ő kárára te nem leszel jobban. Igyekezz tanulni, szakmát szerezni, hogy mielőbb elköltözhess otthonról. Akkor aztán lehet cicád, kutyád, hörcsögöd, tengerimalacod, nyulad, amit akarsz.
2020. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
31%
Vetess interaktív plüssmacskát.
2020. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

Hát..egyébként megértelek. Hosszú ideig lakásban laktam(gondolom te is hasonlóban vagy), de mindig hatalmas szeretetet éreztem az állatok iránt és már kb. Óvodás-kisiskolás koromtól fogva szerettem volna egy kutyát. Viszont a szüleim ezt nem szerették volna..

- egyrészt, mert valóban jár bizonyos anyagi költségekkel(pl pár havonta mindenképp be kell oltatni kullancs, hasonlók ellen, főleg, ha érzékeny, illetve kell kaja, mert ő is éhes lesz:) A cicáknak pedig tuti kell valami alom, meg kaparófelület, mert a szüleid nyilván féltik a bútoraikat)

-neked kell róla gondoskodni, ami nagy felelősséggel jár, ezt tudomásul kell venni(nekem is nehéz volt megszokni kis idő után, hogy le kell cipelni wc-re, mivel lehettem talán 11 éves,de ez talán csak én vagyok😅

Ráadásul egy elég lusta és hisztis gyerek voltam..és nagyrészt ezzel értem el az céljaimat. Nyilván ezt is. Persze ez már nehezebb falat volt, évekig könyörögtem és hisztiztem anyukáméknak, mutogattam a kutyás képeket, kutyákról, kutya gondozásról szóló könyveket olvastam(nyílt színen, hogy mindenki jól lássa':D) és folyamatosan a szüleim orra alá toltam a könyveimet...persze, akkor még nem igazán fogtam fel, hogy abban a helyzetben, amiben akkor voltunk nem lett volna logikus döntés kutyát venni...de a szüleimnek mindig nagyon lágy szíve volt.🥺Belegondolván nagyon nem érdemeltem volna meg egy ilyen kis gyöngyszemet, mint a kutyusom. Volt is olyan időszak, amikor szimplán nem volt kedvem levinni, ilyenkor a szüleimnek kellett, vagy nekik kellett megetetni...persze játszani meg szeretgetni könnyű volt utána.Ezt megint röstellem,mert ez nem csak erről szól.

Kellett 1-2 év , de szerencsére felnőttem a feladathoz, és magamtól is megcsináltam ezeket a feladatokat, amik vele járnak.Már velem él, külön.Elég nehezen indítottunk...dehát a szüleim túloltúl lágy szívének és a hiszti rohamaimnak köszönhetem a kutyusom. Ez pedig nem túl jó epilógus.

Imádom a kis mocskot, életem egyik legszebb ajándéka,akit bárkitől kaptam<3 De szerintem, ha nagyon szeretnél cicát komolyan nézz utána, mivel is jár ez, mert valamilyen szinten fel fogja forgatni az életedet, főleg az első évben. Ha elég érettnek találod magad hozzá, akkor próbáld meggyőzni erről a szüleid, érvelj és mutasd be a tudásod számukra, mutasd meg nekik, hogy ezt most minden áron szeretnéd és nagyon komolyan gondolod. Talán próbálj a jegyeiden is javítani az eltökéltséged egyfajta bizonyítékaként. Ha a pénzügyi dolgok a probléma és nagyon-nagyon szeretnéd azt a cicát szerezz részidős munkát nyáron.Legalább kipróbàlod,ha még nem csináltál ilyet:D Próbáld meg bizonyítani, hogy komolyan veszed, de tettekkel. Ez persze hosszabb, hónapokig eltartó folyamat lehet, és nem garantált...Olyan 14 éves kor után után én így csinálnám. De jelen pillanatban elég nekem az én egyszem pici kutyám.Neki is "vannak elvárásai":)

Persze lehet, hogy a te szüleid másképp állnak hozzá, ha olyan az attitűdük, mint amire utaltál:( ezt sajnálom.

De ne add fel a reményt!! Én sem tettem, pedig nem voltunk egy kifejezetten jó helyzetben és mindig azt hallottam, hogy nem lehet kutyám(kiderült, hogy később lettem volna rá alkalmasabb, de ez most lényegtelen😅). Mindenképp "nézz utána a cicáknak" és...tartsd nyitva a szemed.

Mind a legjobb barátnőmnek, mind az unokatestvéremnek úgy lett cicája, hogy egy bokorban vagy utcán találtak egy szegény, elhagyott kis "csöves cicát",alig pár hónaposan, full egyedül. Ez persze szerencsés véletlen, de nem olyan ritkák a kóbor cirmosok:D simán veled is megeshet. És csak jót tennél vele neki(nyilván őt is kell vinni orvoshoz+gyógyszer, ha kell, az nem olcsó mulatság). Persze ez a "hirtelen, bele a mély vízbe" c. szituáció, de még kapóra jöhet.

Sok sikert neked, szurkolok❤️

18/L

2020. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itt a cica érdekében is azt mondanám hogy ne, gondolj bele mit csinálnának vele a szüleid ha tényleg "problémásak", legyen inkább motiváció arra hogy minél előbb el tudj költözni otthonról.
2020. dec. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, nincs a környéketeken menhely? oda el tudnál menni időnként, szoktak örülni a segítő kezeknek is, és cicák is örülnek majd neked, megígérem. vihetsz nekik ajándékba 1-2 konzervet vagy egy zacskó száraztápot - az nem annyira megterhelő anyagilag -, és tudod őket simogatni, dajkálni. tudom, nem olyan, mint a saját, de a semminél több :-)
2020. dec. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs közeli rokon, nagyszülő, nagynéni, keresztszülő, akinél lehetne macskát tartani, és rendszeresen tudod látogatni?
2020. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!