Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy oldjam meg az etetést...

Hogy oldjam meg az etetést két teljesen más igényű cicánál?

Figyelt kérdés
Az első cica gyomorbajos, sovány cica, mindig volt előtte száraztáp, amiből 2-3 óránként eszegetett pár szemeket, plusz naponta vagy kétnaponta jött kérni nyers húst. A második cica előtt nem lehet kint hagyni semmilyen ételt, mert mindent felzabál, ellop, visítani kezd, ha kajaszagot érez, hallja a lábos hangot vagy bármi, amit beazonosít, mint kaja. Ő napi 3x kap enni. Na most hogy oldjam meg, hogy külön etessem a nagycicát? Mert a 3x evés nála nem jött be, sokszor hányik, mert túleszi magát, vagyis neki sok egyszerre, meg nem eszik eleget és éhes lesz kis időn belül, kedvetlenebb is, fogyott. De ha előveszem a kaját, akármilyen sunyiba próbálok neki adni, a kicsi egyből észreveszi és vad ordítozásba kezd. Próbáltam, hogy ilyenkor neki is adok 1-2 falatot, vagy kis kefirt, de nem elég neki, 1 mp alatt eltünteti és ordít tovább. 2-3 óránként nem tudom ezt eljátszani, próbáltam az ő kajáját is 6-8 felé osztani, de úgy nagyon kevés neki egyszerre és 20 percig visítozik, ezt nem játszhatjuk el a szomszédokkal mindig. Nem tudom mit tehetnék.

2020. dec. 18. 23:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Plusz nemsokára megyek vissza dolgozni és nem tudom a nagyot se 2-3 óránként etetgetni, fontos lenne, hogy ő korlátlanul hozzá tudjon férni, de a pici ne egye fel előle, de külön sem tehetem őket, hisz társak, meg sokat játszanak.
2020. dec. 18. 23:15
 2/13 A kérdező kommentje:
Néztem chipes etetőket, de a videó alapján túl lassú. A kicsi nagyon erőszakos, mindjárt odaveti magát, nem záródna elég gyorsan.
2020. dec. 18. 23:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha ilyen allat macskad van akkor azzal mar semmit nem tudsz csinalni. Persze attol fugg milyen idos, ha csak 4-5 honapos meg kinoheti. Egy megolas van, kilon szobaba zarod oket ajtora. Elobb a lassabbnak adsz, bezarod ra az ajtot (kulon alom, viz). Aztan mesz a nyafogoshoz, neki is adsz, es racsukod az ajtot.
2020. dec. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Nekem három cicám van különböző igényekkel. Macskákra nem jellemző, hogy többet ennének a szükségesnél. Ha a kicsi mindent feleszik, akkor éhes, nem adsz neki eleget. Nekem 3-4x100 gramm tasakos kaját megesznek fejenként, és folyamatosan ki van téve nekik egy nagy tál száraztáp, amihez akár egyszerre is hozzáférnek.
2020. dec. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3x 100 gramm alutálkás + egy 2 decis pohárnyi száraztáp egy 2 kilós macskának nem hinném, hogy kevés.
2020. dec. 19. 00:08
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az lesz, hogy amíg nem vagyok itthon addig külön lesznek. Csak nem jó nekik, de másképp meg a nagyobb beteg lesz, a pici meg elhízik.
2020. dec. 19. 00:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Kis haspók, de cuki lehet. :D
2020. dec. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Először az volt, de most már inkább agyrém.
2020. dec. 19. 00:17
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen markaval etetsz? Lehet, hogy maga az etel nem megfelelo szamara, es azert ehes allandoan, mert a minoseggel van a baj, nem a mennyiseggel.
2020. dec. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám. Minőségi táppal etetek.

Az első cicám túl kedves is, mert ha az új cica odamegy hozzá evés közben, inkább elmegy, átadja a kaját.

Ott kell állnom felettük, hogy enni tudjon az első, elzavarni/lefogni a másikat.

Rengeteget fogyott, a másik meg hízik mint egy disznó. Nem sajnálom tőle, de az elsőnek semmi nem jutna ha nem állnék ott.

Olyan fösvény, ha nem éhes, akkor is megeszi az utolsó szem szárazat is, még ha ki is hányja, csak a másiknak ne jusson.

Több mint fél kilót fogyott az első cicám, össze van szakadva.

Legszívesebben elajándékoznám a zabagépet, de túlzottan szereti őt az első cicám.

Ha mondjuk nem javulnak a dolgok kénytelen leszek új gazdit keresni neki.. Félek hogy "elfogy" a cicám. Nem akarom hogy meghaljon.

2020. dec. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!