Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mely macskák teljesen fajtiszt...

Mely macskák teljesen fajtiszták és benti tartásúak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Régóta kedvenc állataim köze sorolhatóak a macskák. Sőt ők foglalják el az első helyet. Most döntöttem, hogy kéne nekem egy társ. Benti tartású macskát szeretnék és ha lehet akkor fajtisztát ha van ilyen. Mivel tásasházi lakásban vagyok ezért csak bent tudom tartani, de néha ha lehet van egy nagy udvarunk oda is le vihetem játszani. Menhelyi cicákban, vagy ilyen facebook csoportos macsekokban nem nagyon bízok, mert simán a tulaj aki meg akarja venni mihamarabb átakarja passzolni azt lehet az beteg, vagy bolhás és lekamuzza stb.(volt rá példa a barátommal) Szóval bármennyit költenék rá csak szép, egészséges, bolhamentes cicus legyen aki fajtiszta. Nem tudom hogy működik ez a macska vásárlás dolog, hogy milyen boltok megbízhatóak ezért szeretnék macskatulajdonosoktól tippeket aki már vásárolt cicát. Meg felsorolnátok mely macskafélék olyanok amiket írtam? Sok macska van sajnos és nehéz beazonosítani melyek felelnek meg ennek. Meg milyen felszerelések kellenek a komplett macskatartáshoz, eledelek stb. Minden ami fontos egy leendő macskatulajdosnosnak. Kérem csak olyan írjon aki szívesen segítene és nem csak szűkszavas mondatot képes leírni vagy a vicces kedvű unatkozó emberek ne ennél a kérdésnél trollkodjanak ha lehet. Minden választ értékelek, még a pozitív és negatívakat is ami a macskatartással járna! Köszönöm!



2020. szept. 28. 19:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Minden macska fajtiszta hiszen macska-macska párosításból született. 😄 Illetve minden macskát bent kell tartani hogy megelőzzük a betegsêgeket,baleseteket,a macskára és a többi állatra nézve is.
2020. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Édes Jézus, ha a butaság fájna. Ez a kérdés több sebből vérzik.

Faj = macsaka, fajTA = perzsa, sziámi, Maine Coon, stb. FajTAtisztát akarsz, nem fajtisztát.

Bármilyen macska tartható bent. Egy barátom az utcáról szedte össze a macskáját és "benti tartású". Ez a macskáról nem mond semmit, mert egyszerűen csak a körülménye, ahogy a gazda tartja, nem a macskát magát jellemzi.

A bolhásság egy olyan állapot, ami jön és megy. Fajtatiszta is lehet bolhás, sima házimacska, is bolhátlan, sőt egyazon macska bolhássági állapota változhat. Ha egyszer bolhás, nem marad örökre az, ha nem egy gondatlan, lusta, ostoba gazda vagy. Másrészt ha nincs bolhája attól neked még lesz vele dolgod, hogy úgy is maradjon, ugye tudod? Nem csak hátadőlsz, hogy oké, nem beteg meg bolhás, zsír, egy életre letudva.


Nem a fajta alapján dől el ezek közül egyik dolog sem.

2020. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Az ugye megvan, hogy egy fajtatiszta cica 150-200ezertől felfelé indul?
2020. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3-asa mintirtam BÁRMENNYIT költenék...látom lemaradt
2020. szept. 28. 19:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Írd be googlebe, hogy macska és kiad egy csomó fajtát.
2020. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező,azért mert kijavítottuk a leírt hibáidat még nem kell ám lepontozni. 😏🤠
2020. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le szóval nem tudom ki volt...én mindenkit felpontoztam :)
2020. szept. 28. 19:38
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
Az a baj, hogy a macska az macska. A szemelyisege egy adott fajtan belul is nagyon eltero, pl a kopasz cicakra mondjak azt, hogy a legjamborabb macskak a vilagon, hat en ismertem egy eleg maganak valo torzskonyves cicust is, szoval ez nem jelent semmit.Minden macska tarthato bent egyebkent, azt fogjak szeretni, amihez hozza szoktak. Valassz ki szerintem magadnak valamilyen fajtat, ami bejon, aztan keress fel egy tenyesztot, majd nezd meg az aktualis almot. Lehet, hogy a cica “ki fog valasztani” teged, de lehet, hogy nem erzel semmit, es nem fogott meg a fajta. Akkor keress tovabb :)
2020. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
Én azt csináltam, hogy elmentem a nemzetközi macskakiállításra és ott választottam kiscicát. A legtöbb fajtatiszta, de van házimacska kategória is. Szerintem a legmegbízhatóbb hely. Azonban arra figyelj, jog korán érkezz, mert a legszebb macskákat korán elhappolják.
2020. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

9-es vagyok:

A vásárlás menetét elfelejtettem leírni. Nálam úgy volt, hogy kiválasztottam három tenyésztőt, mindegyikükkel beszélgettem kicsit. Elég eltérő nézetek vannak, pl. van aki csak másik macska mellé ad, van aki csak egyedülinek, van aki csak bentire, stb. Szóval ki kell választani azt, akivel eggyeznek a nézeteitek. Ezután aláírtunk egy szerződést, odaadtam a pénzt a helyszínen vettem néhány alapdolgot. Ezután vártam egy órát, mert a kiválasztott kiscicámra még nem került sor a bemutatón, aztán hazamentünk.


A felszerelést illetően, kell egy alomtálca, lehetőleg nem fedett, mert abban túlságosan megrekednek a szagok. Alomból a Jacky’s Tofu Littert használjuk, szerintem nagyon jó. Kell alomlapát, a tálca elé szőnyeg, mivel hajlamosak szétszórni az almot. Etető és itatótál, ebből eleinte kerámiát használtunk, mert azt állítólag nem tudják felborítani a macskák. Nekünk nem vált be, ripityára törtek. Mi rozsdamentes acél tálakat használunk. Tápból a Real Nature Wildernesst ajánlom, imádják a macskák. Sajnos csak a Fressnapfsban lehet kapni. Én reggelente adok néhány kanál nedvestápot, száraz mindig van elől. A kaparófánál vigyázzatok, hogy stabil legyen. Fésülés hetente egy-kétszer elég. Játékokból nekünk a tollas pálcikás váltak be egyedül, de ezt majd kitapasztaljátok. Tejből inkább csak laktózmenteset adj, mert érzékeny a gyomruk, főleg a fajtatisztáknak. Azonban megőrülnek érte. Most ennyi jut eszembe.

2020. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!