Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni egy macskáv...

Mit lehet csinálni egy macskával ha össze vissza végzi a dolgát?

Figyelt kérdés

Egy ismerősünk adta nekünk mert neki született egy csecsemője és a cica nem jön ki jól a babával.

A macska egy hím Török Angora(nincs kasztrálva, de majd szeretnénk) , 6 éves és össze vissza kakil éjszaka a házban.

Nap közben nem csinálja, csak éjszaka mikor mindenki akszik



Van egy másik cicánk is, 4 éves nőstény cica, miskárolt


Lehet területet jelöl vagy ilyenek de mit lehetne csinálni hogy abba hagyja? A kasztrálás segíthet?



2020. dec. 22. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem jön ki a babával,ezt nem is értem, karmolássza vagy mi? Na mindegy, ugye nem ez volt a kérdés.


Van neki macska alom kitéve? Nekünk van egy kiscicánk, még csak 4-5 hónapos, de automatikusan az alomba végzi a dolgát, nem kellett megtanítani, csak kitenni azt.

2020. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi macskaalmod van? Úgy tudom mindig egyel többnek kell lennie, mint ahány macskád van. Én mondjuk nem követem ezt az elvet, 3 macska, 3 alom a felállás, de jól működik, sőt. Az egyik almot alig használják.

Ezen kívül segíthet az ivartalanítás is, igen, bár nekem nőstény cicáim vannak, kandúrral nincs tapasztalatom, de úgy tudom, ők erősebben jelölnek mint a csajok, szóval meglehet, hogy ezért kakil mindenfelé.


Elsőnek off: Igen, például agresszív a babával. A nagynéném is ezért vált meg a gyönyörű szép maine coon cicájától, mert karmolászta, támadta a gyereket.

2020. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 2-essel, ahány macska, annyi alom kell. Van, hogy csak egyet használnak, de vannak olyan cicák akik ha megérzik a másik macska szagát az alomban, akkor nem fogják használni.


Szerintem is segíthet az ivartalanítás. A kandúrok mikor ivaréretté válnak nagyon gyakran "jelölgetnek" minden felé. Bár ez a cica - ahogy mondtad már 6 éves, szerintem amiatt is csinálhatja, mert számára új helyre került, és zavarja, hogy mindenhol a másik cica szagát érzi.

2020. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

4 macskaalmunk van, nem hiszem hogy ez lenne a probléma:/


Kasztrálni mindenképpen szeretnénk, csak furcsa mert ő nem pisil sehova, csak kakil

2020. dec. 22. 12:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy mióta van nálad, lehet a trauma miatt, illetve tényleg lehet kevés az alom.
2020. dec. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van elég alom, akkor az nem lehet ok.

Viszont a stressz igen. Környezet változás, új emberek, meg még egy új cica is mellette.


Egyébként veletek hogy viselkedik? Mármint barátságos vagy távolságtartó? Ez is fontos lehet. És mióta van nálatok?

2020. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Két hete még csak, nagyon új itt nálunk


Velünk nap közben barátságos, vagyhát nem bújik de ott van ahol mi, hagyja hogy megsimogassuk, simán eszik a kezünkből

2020. dec. 22. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az idő segíthet a dolgon. Próbáljatok meg vele türelmesnek lenni, egy ekkora változás nagyon megviseli az állatokat.

Szerintem hamar megszokja az új helyét, és kialakul a bizalom felétek.


Persze a későbbiekben az ivartalanítás nem árt. :)

2020. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig ez jelölés.

Eléggé furcsa, hogy 6! éves ivaros kandúrként nem permetez, de nyilván ezért sem lett megműtve, mert minek is...

Tehát nem permetez, hanem ürülékkel jelöl. Rossz hír, hogy ezen a fajta jelölésen nem fog segíteni, tehát ha bestreszel, akkor így fog jelölni, a jó hir, hogy a ivartalanitás mégis csökkenti a bármi jelölési hajlamot.


Mindenesetre, én estére külön helyre zárnám alommal, hogy legyen "bázisa" ne streszelje este a másik macska/egyedűllét.

2020. dec. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is először a stressz jutott eszembe, ezek hatalmas változások 6 év után. Én mindenképpen beszélnék egy jó állatorvossal, akár stresszről, akár jelölésről van szó, ő segít majd megoldani a problémát.
2020. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!