Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni egy válogat...

Mit lehet csinálni egy válogatós macskával, akinek semmi sem felel meg?

Figyelt kérdés

Válogatós macskák ügyében szeretnék tanácsokat kérni, tapasztalt emberektől.

Kiesznek a vagyonomból szó szerint és már baromi fárasztó, hogy más macska még szó szerint a szárazkenyeret is hajlandó megenni, akiket mondjuk nem gondoznak rendesen, nem etetnek, az enyémek meg szinte semmit.

Na én persze normális, macskagazda vagyok, nem maradékkel és egyéb nem macskának való dolgokkal etetem őket.

A helyzet a következő: Egy ideig az alutasakos, szószos (kizárólagosan az, a pastétomos állagúba bele szagolt és ott maradt minden esetben) voltak hajlandóak elfogyasztani, pontosabban leginkább az egyik, a másik hajlandó volt megenni a száraztápot. A másik macska etetését nyers + főtt csirkehússal, macskáknak való vitaminokkal próbáltam kiegészíteni, de mikor már odáig jutottunk, hogy a nyers húst sem eszi meg, sem a főttet és legutóbb már ki is hányta, akkor ott befejeztem a húsozást, ráadásul iszonyatosan büdöseket fingott a macska… És látszott rajta, hogy nincs jó színben. Más húst nem eszik meg egyik sem (marha, pulyka, kacsa, amiket próbáltam) és a belsőségeket sem (máj, szív, tüdő)

Természetesen az állatorvoshoz el lett víve, meg lett vizsgálva, semmi kóros elváltozás nem volt tapasztalható, azt mondta próbálkozzak többféle táppal, a normális minőségűek közül.

Amit megenne az a Dreamies nevü jutalomfalat csoda, akár 5 zacskóval is képes lenne megenni, de ilyeneket nem vagyok neki hajlandó adni, mert annak idején vettem egyszer, és nagyon rákapott, ezért többé nem vettem, mivel semmi jótékony hatásáról nem olvastam.

Eddig is azt csináltam, körülbelül már 8-9 féle száraztáp márkát próbáltam ki: Applaws, N&D, Royal Canin, Sanabelle, Concept For Life, Purizon…stb. Tehát volt már itthon minden, amivel csak a macskás rokonok, haverok jártak jól, mert az ő macskáik bármit megesznek…

Most körülbelül 2 hete úgy vettem észre, hogy az N&D alacsony gabonatartalmú bárány és áfonya ízű tápját nagyon szeretik, úgy ették, hogy olyat még nem láttam.

Ez a varázs tartott a 2. zacskó megvásárlásáig. Kipróbáltam ugyanennek a tápnak a más ízű változatát, esznek belőle pár szemet, vagy csak megszagolják és szia…

Kezdek baromi tanácstalan lenni. Főleg attól félvén, hogy írják, hogy a macska akár éhen halni is képes, ha nem olyan kaját adok neki, ami számára nem tetszik.

Mit csináljak? Hogy tudnám megszoktatni velük, hogy „ez van és kész”?

Ha kiszámolom az elmúlt időszakban mennyi pénzt költöttem 2 darab macskának az etetésére, magamra nem költöttem el ennyit, és még finoman fogalmaztam.

Mikor elmegyek ismerősökhöz, odaadom neki a kajákat, amit az enyém utál, a macska onnantól a barátjának tekint kb, annyira örül neki, hogy viszek.

Az enyémek meg csak kényeskednek…

Ezen kívül szeretem őket, aranyosak, játékosak, most is itt ül az egyik az ölemben… De sok bosszúságot okoz az etetés.



2020. dec. 22. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Óóó.

Hát ez nem olyan nagy probléma!

2-3 nap diéta jót tud tenni a cicának.

El vannak kényeztetve.

A miénk is játszott a végén már a virslivel a házban. Beleugrott a kajámba az asztalon én meg mérgében kivágtam az udvarra.

Azóta nem játszik már a virslivel se a száraztáppal csak beszippantja szépen mint a porszívó.

Persze próbál beszökni de repül is ki azonnal.

Van 1 kicsi cica az is így járt.

Az még nyomurultabb volt csak a szószt nyalogatta le a husiról.

Mióta megnőtt annyira, hogy kirepűljön azóta nem nyalakodik hanem befalja egyből az egészet.

Hiszen ha nem tetszik valamelyikének a menü akkor jön más macska esetleg ha bejut valami kutya és akkor bizony következő etetési csak az álmodozás marad. Vagy egér, madár, tücsök, bogár...

2020. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos segíteni én nem tudok, de hasonló helyzetben vagyok. Nálam csak az egyik cica ilyen, detto ez a helyzet, állatorvoshoz jártunk egy csomó ideig, semmi épkézláb eredménye nem lett, pedig az az orvos irtó lelkiismeretes volt. :/ Nálunk talán annyi a különbség, hogy hullámokban van, hogy jobban eszik, aztán meg alig eszik valamit. Én legalább 25 különböző prémium macskaeledelt próbáltam, de maximum kétszer eszik belőle, utána már nem hajlandó. Szárazból mondjuk a Happy Cat eléggé bevált, de azért látszik, hogy igénye lenne a nedves tápra is.

Nálunk is a húst szinte egyáltalán nem eszi meg, a pástétomos kaját szintén nem. Viszont a virslit imádja (kb. a számból is kinézi), de volt, hogy ismerős hozott neki olcsó macskakaját, és még azt is nagyobb arányban ette meg a színhús macskaeledelnél, de ilyen sz.rokkal nem akarom etetni :(

Amúgy ajánlották nekem a Calopet pasztát, hogy azt mennyire szeretik a macskák, az jó úgymond felhízlaláshoz is. Nálunk totális kudarc, ugyanis nagyon ragad és nyúlik a paszta, és ettől kikészült a macskám, alig győzte lenyalogatni a szájáról és utána ha csak meglátta a tubust, menekült... :D

Mi próbáltunk marhazsírport hozzákeverni a kajájához, hogy legalább több energia legyen abban a minimálisban, amit megeszik. Ez olyan félig-meddig működött, csak sajnos nem tudtuk eldönteni, hogy azért nem eszi meg néha, mert érzi rajta azt a port, vagy azért, mert épp olyanja van, hogy nem eszik.

2020. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem leszek túl népszerű a kijelentésemmel, de egyszerűen ne adj nekik mást. Állj rá egy olyan kajára amit minőségben jó, és a macskáknak sem volt bajuk tőle korábban (például nem allergiásak rá, nem hullik a szőrük, ilyesmi), és maradj annál. Nálam Brit Premium tápot eszik mindenki, de nálam is volt egy időben olyan, hogy az egyik kisasszony úgy döntött, hogy a konzerv meg az alutasakos amit időnként kapnak jobb, és ő majd akkor óhajt enni, ha megint az lesz a menü. Jó ideig nem lett, na meg az is jó húzóerő volt, hogy a kisebbik elpusztította a kisasszony részét is.

Harmadik nap már újra ette a tápot, de a mai napig bepróbálkozik.

2020. dec. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Rotty le is lettem pontozva.

Miért, mikor egyszer ez nekem bevált???

2020. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Mert aki azzal kérkedik, hogyan dobta ki a macskáját a házból, meg hogy a KISCICA "nyomorult" volt, mert csak lenyalogatta a kaját... Jézusom, remélem te nem szándékszol szaporodni.
2020. dec. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló hozzászólására inkább nem reagálok.

A többieknek akik hasznosan válaszoltak, azoknak köszönöm!


Virslit és ilyeneket nem szeretnék nekik adni, inkább a macskáknak való normális ételeket.


Az a válasz lesz szerintem számomra a nyerő, hogy azt fogom nekik adni, amiktől semmi bajuk nem volt.

Remélem sikerrel járok.


Ilyen pasztákat is próbáltam már egyébként, azok sem váltak be, az egyik macskám minden ilyet elutasít, ami jutalomfalat, paszta, semmi nem kell neki. A tej sem.

A másik ha meg egyszer kapna, csak azokat enné. Volt már ebből gondom a Dreamies falatkával.

2020. dec. 22. 14:48
 7/12 anonim ***** válasza:
4%

Nyomorult igen.

Én keményen megdolgoztam azért a pénzért amin meg vettem neki a jó minőségű kaját.

Most is ugyanazt kapja csak beszippantja.

Én is azt hittem, hogy de jót teszek vele ha mindent elé pakolok.

Nem kell így tennie senkinek sem.

"macskának való rendes ételeket"

Mint Pl marhahúsos tasakos akármi?

Mutasd már meg nekem azt a macskát amelyik levadászik 1 marhát, sertést, pulykát!!

2020. dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

2es vagyok.

Még annyi eszembe jutott, hogy a Royal Caninnak van olyan tápja, ami direkt válogatós macskáknak van. Ez abból a tézisből indul ki, hogy vannak macskák, akiknek rosszabb a szaglása, és amiért nem érzi annyira a kaja illatát, nem bízik meg benne annyira. Ugyebár a macska nem fogja fel, hogy az ő orra nem elég jó. Ezért ezek kifejezetten intenzív illatúak. Például ahogy írod, hogy beleszagolnak a kajába, aztán otthagyják, az lehet ennek is "tünete" akár. Royal Canin Exigent a neve.

2020. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Én is azt csináltam, hogy kiválasztottam egy(vagyis 3) fajta tápot, összekevertem és abból elé teszem a napi adagját és kell eszik, nem kell nem eszik. Nem dobom ki akkor se, ha 3 napja nem fogyott el, ha elfogy minden szemje, akkor újratöltöm a napi adaggal.

Nem szórakozok pasztákkal meg mindenféle vitaminokkal, ott van, szolgálja ki magát.

2020. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Hát annak a dreamies jutalomfalatnak pont kb semmi szaga ha jól emlékszem, nekem ez inkább úgy tünik hogy az a szószos kaja lehetett valami ízfokozós cucc és arra függtek rá.

Esetleg keverheted a jutalomfalatot vagy a szószos cuccot ami tetszik nekik azzal amivel tényleg etetni akarod majd fokozatosan növeled az új étel arányát.

2020. dec. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!