Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek el kellene altatni...

Szerintetek el kellene altatni a cicát?

Figyelt kérdés

Szüleimnél lakik egy cica, idén lett 21 éves. Én magam már elkönyveltem, hogy ez a cica halhatatlan, egy igazi túlélő. Idén tavasszal még vadászott, fára mászott, és mellette nagyon jól nézett ki, nem volt beteges soha.


Az utóbbi pár napban viszont rohamosan romlott az állapota. Nem tudom, hogy ízületi vagy koordinációs gondjai vannak -e, de nem tud egyenesen közlekedni, folyton elesik szegény, mellette nagyon takarékon pislákol, mintha kiveszett volna belőle az élet. Szüleimnek felvetettem, hogy talán el kellene búcsúzni tőle, és enyhíteni az agóniáját.


Mit gondoltok?



2020. dec. 22. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy állatorvos jobban meg tudja ezt a kérdést válaszolni, mint az internet népe látatlanban. Az is lehet, az orvos még segíteni is tud neki. Ha meg nem, akkor majd ő ad tanácsot.
2020. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém.. Az utolsó stádiumban van. Világéletemben voltak cicáim, ismerem ezeket a tüneteket. Csendben el fog aludni pár héten belül.

Persze ha nem akarjátok végignézni, jobb elaltatni. Nekem soha nem volt erőm ehhez. De egy orvos tényleg jobban segítene ebben.

2020. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Mi elvittük állatorvoshoz s megkérdeztük, hogy látja, vannak-e fájdalmai. Ha lettek volna, elaltatjuk, hogy ne szenvedjen. Az orvos szerint nem voltak, így hazavittük, s vele voltunk az utolsó pár napon.
2020. dec. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de szerintem elkéstél. Holnap van az utolsó érdemi munkanap, de szerintem csak kb. ügyelet van.Ha holnap nem viszed el és altattatod el, akkor - ha valóban olyan súlyos a helyzet, amilyennek leírod - szerintem ebben a majdnem 2 hétben, ami most világméretű "leállás" lesz (a karácsony és az újév miatt, majd rögtön 2021.január 1-je után még egy hétvége), szerintem magától is el fog menni.
2020. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Agyvérzése is lehetett. Nekem is volt idős cicámnak. Ilyen tünetei voltak. Felépült belőle.
2020. dec. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha nem nyivákol keservesen fájósan akkor nincs gond. Ha fáj neki akkor viszont jobb elaltatni. Kérdezzetek ki orvost
2020. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek fájdalmai akkor én nem bántanám, hagy éljen. Abban az esetben döntenék így ha láthatóan fájdalommal él. Tényleg szép kor a cicának.
2020. dec. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mizu a cicussal???
2020. dec. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi újság a cicussal?
2020. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy meg, akinek ténylegesen van esetleg itt közülünk állatorvosi végzettsége, és esetleg praktizál is - látatlanban, az interneten a számítógép, vagy a telefon képernyőjéről ő is csak egy "laikus" mindaddig, amíg nem látja a helyzetet ott a helyszínen, a maga konkrétságában.
2020. dec. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!