Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az a murrogó hang, amit...

Mi az a murrogó hang, amit kiad a cicám?

Figyelt kérdés
Néha ha hozzáérek (főleg, ha nem számìt rá), olyan hangot ad ki, hogy "mrrr" vagy "prr" 🤣🤣 Valamit kommunikál bizots, de nem találtam neten erről a cuki hangról semmit 😅
2020. dec. 24. 09:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Angolban trillingnek hívják ezt, magyarul trillázásnak lehetne talán fordítani. :)

https://www.youtube.com/watch?v=eyy2NpuQVDw

Mindenképp pozitív dolog, bár cicánként változó, mikor használják. Sokszor ha üdvözölnek, örülnek neki hogy ott vagy. Az enyém például felugrik a kanapéra és akkor csinálja, akkor meg kell vakarni a buksiját és nagyon boldog. :)

Az anyacicától ered ez a hang, ők így kommunikálnak a picijeikkel, a figyelmüket is felhívják ezzel, ezért lehet hogy így is használja néház cica - "hé ember, figyu, akarok valamit!" Vagy ha megérinted akkor "ó, itt vagy, helló!".

Mindenesetre mivel az anyjuktól tanulták, az egyik legkedvesebb mély emlékek egyike, és emiatt pozitívat jelent, azt hogy szeret, hogy a családjának tekint téged, titeket. :)

2020. dec. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Én prüttyögésnek hívom, az enyém akkor csinálja főleg, ha hirtelen meglepem. Bocsánatot is szoktam kérni tőle ilyenkor. :D
2020. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én purrogásnak hívom, akkor csinálja ha nem számít rá h megsímogatom, v épp nagyon jó pillanatot kaptam el és felettébb élvezi 😄 van h hosszan is elnyúlik neki, olyankor adunk az élvezetnek, hát kész van tőle 😃
2020. dec. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A neten poénból "bekapcsolási hang" a neve, ha szundi közben hozzájuk érsz, akkor szokták kiadni :)


Általában a meglepődés hangja, de alapvető kommunikációra is használják. A kiscicákat főleg hívni szokták vele.


Az embereknél a kisebb horderejű kommunikációra való: szia, szeretlek, mit csinálsz? hoztál nekem valamit?


A nyávogás szinte kiabálás náluk, az a fontos dolgokhoz van :) éhes vagyok, figyelj rám, ilyenek

2020. dec. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Prrr. Egyem meg :D
2020. dec. 25. 10:47
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanaz a hang, amire a hozzászólások alapján gondolok, akkor azt nálunk játék közben is szokta kiadni. Purrog, aztán elrohan - ki akarja provokálni, hogy üldözzük.
2020. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a “mi van?” kérdés cicául.
2021. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
:D
2021. máj. 18. 12:06
 19/20 anonim ***** válasza:
Idegen nyelvet tanul.
2021. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Murrogásnak hívjuk, ez a finom kommunikáció: elégedettség, de meglepődés is okozhatja, nálunk köszönni is így szokott a cica, amikor hazaérünk. Ha nyávog, akkor valami gond van, nálunk a nyávogást csak csatakiáltásként használja. A beszéd, beszélgetés: murrogás. 🙂
jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!