Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák trillája, purrogása...

A macskák trillája, purrogása mit jelent?

Figyelt kérdés
Biztos hallottátok már ezt a hangot, olyan, mintha csukott szájjal nyávogna. Mikor adja ki ezt a hangot a macska? Azt tudom, hogy a mamacica is így hívogatja a kismacskáit, de ember-macska kommunikációnál mi a jelentése?

2019. szept. 9. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Több mindent jelenthet :)


"szia" "mit csinálsz?" "kapok valamit?" "szeretlek"


Barátságos hang :)


A macska tudja, hogy nem halljuk azokat a hangokat, amelyekkel a felnőtt macskák kommunikálnak, valamint a testbeszédet sem értjük jól - az alapvetőeket igen, de az apró gesztusokat nem fogjuk fel.


Ezért nyávognak, "kerregnek" nekünk :)

2019. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Jaj, imádom a cicák trillázását, az egyik legcukibb hang! :) Ahogy az első írta, ez egy pozitív, barátságos hang! :)
2019. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Én ezt prüntyögésnek hívom, és imádom, annyira aranyos. :D És igen, ahogy az előzők is írták, pozitív dolog. :)
2019. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

De van, hogy így panaszkodnak. Az enyém akkor is ezt csinálja, amikor unatkozik vagy ki akar menni, de nem lehet épp.

Meg akkor szokta, mikor éhes, kaját kér vagy már a kezemben a kaja és viszem neki, akkor ilyen hanggal szalad utánam vagy amikor hívom vagy a nevét kimondom, akkor így "válaszol".

azén cicám igaz, még kölyök, de nagyon sokat beszélget.

2019. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudnak úgy kommunikálni velünk, mint egy macskával, ezért azokat a hangokat hívják segítségül, amelyeket az anyamacska használ a kölykeihez.


A nyávogást a "fontos" dolgokhoz szokták használni - segítségkérés, "éhes vagyok!" "hol vagy??"


A trillázás kábé minden máshoz, ami pozitív :)


Van, hogy nincs különösebb jelentése, egyszerűen csak kommunikál veled :)


A macskák sokkal jobban szeretik az embereket, mint azt sokan gondolnák.


Volt valami kísérlet is, hogy asszem 4 óráig egyedül hagytak macskákat - semmi inger, semmi kaja, csak víz. Persze előtte kaptak kaját, semmi bajuk nem volt.


Aztán egy szobába vitték őket. Az egyik sarkában kaja volt, a másikban érdekes játékok, a harmadikban macskamenta, a negyedikben egy barátságos ember.


Azon kívül semmi behatás - azt csináltak amit akartak, oda indultak el ahová csak szerettek volna.


A macskák szinte minden alkalommal az emberhez mentek, az emberi interakció volt a legvonzóbb számukra.

2019. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, adtam a zöld kezeket :)))


Kerregés, prüntyögés, micsoda elnevezések :D nagyon aranyosak vagytok!

2019. szept. 10. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Akkor is ilyen érdekes hangokat hallatnak, ha az ablakból figyelnek egy madarat (és persze nem tudják levadászni).
2019. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó, az a "chattering", szerintem nincs rá magyar kifejezés! :)
2019. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem hallottam még így, hogy "chattering", de most utánanéztem és nem jártam messze az igazságtól, én is csipogásnak, csicsergésnek szoktam nevezni.
2019. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
A mi macskáink az ablakon át mekegnek a madárra.
2019. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!