Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

A macskák trillája, purrogása mit jelent?

Biztos hallottátok már ezt a hangot, olyan, mintha csukott szájjal nyávogna. Mikor adja ki ezt a hangot a macska? Azt tudom, hogy a mamacica is így hívogatja a kismacskáit, de ember-macska kommunikációnál mi a jelentése?

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, cica, dilettáns, cirmók, nyávogás, purrogás, csiripelés, furcsa, hang

szept. 9. 15:03  Privát üzenet  

A válaszok

Több mindent jelenthet :)

"szia" "mit csinálsz?" "kapok valamit?" "szeretlek"

Barátságos hang :)

A macska tudja, hogy nem halljuk azokat a hangokat, amelyekkel a felnőtt macskák kommunikálnak, valamint a testbeszédet sem értjük jól - az alapvetőeket igen, de az apró gesztusokat nem fogjuk fel.

Ezért nyávognak, "kerregnek" nekünk :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont szept. 9. 15:10 Privát üzenet
Jaj, imádom a cicák trillázását, az egyik legcukibb hang! :) Ahogy az első írta, ez egy pozitív, barátságos hang! :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont szept. 9. 15:30 Privát üzenet
Én ezt prüntyögésnek hívom, és imádom, annyira aranyos. :D És igen, ahogy az előzők is írták, pozitív dolog. :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont szept. 10. 10:23 Privát üzenet

De van, hogy így panaszkodnak. Az enyém akkor is ezt csinálja, amikor unatkozik vagy ki akar menni, de nem lehet épp.

Meg akkor szokta, mikor éhes, kaját kér vagy már a kezemben a kaja és viszem neki, akkor ilyen hanggal szalad utánam vagy amikor hívom vagy a nevét kimondom, akkor így "válaszol".

azén cicám igaz, még kölyök, de nagyon sokat beszélget.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont szept. 10. 10:41 Privát üzenet

Nem tudnak úgy kommunikálni velünk, mint egy macskával, ezért azokat a hangokat hívják segítségül, amelyeket az anyamacska használ a kölykeihez.

A nyávogást a "fontos" dolgokhoz szokták használni - segítségkérés, "éhes vagyok!" "hol vagy??"

A trillázás kábé minden máshoz, ami pozitív :)

Van, hogy nincs különösebb jelentése, egyszerűen csak kommunikál veled :)

A macskák sokkal jobban szeretik az embereket, mint azt sokan gondolnák.

Volt valami kísérlet is, hogy asszem 4 óráig egyedül hagytak macskákat - semmi inger, semmi kaja, csak víz. Persze előtte kaptak kaját, semmi bajuk nem volt.

Aztán egy szobába vitték őket. Az egyik sarkában kaja volt, a másikban érdekes játékok, a harmadikban macskamenta, a negyedikben egy barátságos ember.

Azon kívül semmi behatás - azt csináltak amit akartak, oda indultak el ahová csak szerettek volna.

A macskák szinte minden alkalommal az emberhez mentek, az emberi interakció volt a legvonzóbb számukra.

# 5/9Időpont szept. 10. 10:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, adtam a zöld kezeket :)))

Kerregés, prüntyögés, micsoda elnevezések :D nagyon aranyosak vagytok!

# 6/9Időpont szept. 10. 17:40 Privát üzenet
Akkor is ilyen érdekes hangokat hallatnak, ha az ablakból figyelnek egy madarat (és persze nem tudják levadászni).

# 7/9Időpont szept. 10. 18:01 Privát üzenet
Utolsó, az a "chattering", szerintem nincs rá magyar kifejezés! :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont szept. 10. 19:36 Privát üzenet
Nem hallottam még így, hogy "chattering", de most utánanéztem és nem jártam messze az igazságtól, én is csipogásnak, csicsergésnek szoktam nevezni.

# 9/9Időpont szept. 10. 21:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!