Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a macskának hol a...

Szerintetek a macskának hol a helye?

Figyelt kérdés

Többen mondják, hogy a macskának tér kell a mozgáshoz, ezért ki kell engedni az utcára. Viszont ott elüti az autó, befogja a szomszéd, elkapják a kutyák stb.

Van aki azt vallja, hogy az utcára nem mehet ki, de a házba sem mehet be, vagyis a macska helye az udvaron van.

Van aki kinti-benti macskát tart, de kimehet a cica az utcára is.

Van olyan, aki kinti benti macskát tart, de az udvaron túl nem mehet, vagyis megelőzik azt, hogy az utcára jusson.

És van aki benti cicát tart, még az udvarra sem mehet ki, esetleg csak pórázzal.


2020. dec. 25. 16:56
A kérdező szavazást indított:
A macskának az udvaron a helye, és az utcára is kimehet, de a házba nem jöhet be.
A macska a házba nem jöhet be, viszont az utcára sem engedem ki, legfeljebb pórázon
A macska kinti-benti, de kijárhat az utcára
A macska kinti-benti, de az utcára már nem járhat ki, esetleg csak pórázon.
A macska helye bent van a házban.
62 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy opció, amit kihagytál, és ez a legideálisabb: a benti cicának kifutója van a kertben. Így kimehet, de biztonságban.

Ez pepitában a cicabiztos kerítés, de azt nehezebb megvalósítani, ez lenne ugye amit te kinti-benti-csakkertinek írtál. Ez a gyakorlatban úgy szokott kinézni, hogy áhh, az én macskám úgyse megy az udvaron túl.

2020. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém benti cica.

Tehát neki ott.

2020. dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
A legjobb helyük a konvektor tetején van ilyenkor.Vagy ágyban,párnák közt.A mieink ki-be járósak,de az utcára nem mennek ki.Ivartalanítva vannak,így kevésbé csavargósak.
2020. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem csak most télre gondoltam, hanem egész évre. Természetesen télen nekik is a melegben a jó, ők is inkább azt választanák.
2020. dec. 25. 17:22
 5/10 anonim válasza:
54%

Kedves Kérdező!


Azt gondolom, hogy a macska alapvetően egy öntörvényű állat. Ő dönti el, hogy éppen hol szeretne lenni. Nem szeretem megakadályozni az én cicáimat sem, így nem tartom őket a lakásba bezárva. Szabadon járkálhatnak. Ahogyan korábban valaki szintén felhozta, én is kiemelem, hogy az én cicáim is ivartalanítottak, tehát alig mennek ki az utcára, maximum a kertbe, vagy a szomszédokig elsétálnak, de annál tovább nem.


Remélem, szavazatommal meg tudtalak erősíteni a kis felmérésedben!


További szép napot kívánok!

2020. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Macskának hogy magyarázod el ne menj ki az utcára ?

Egyiptomban a fáreó idejében az alvilág őreinek tartották őket .

2020. dec. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jelenleg nincs macskám, csak volt. Legjobb opciónak a kinti-benti tartást gondolom, biztonságos kerítéssel/kifutóval. Ha van rá lehetőségem, miért zárjam be a házba?


Utcára nem engedném egyedül, veszélyes, de zárt kertbe biztosan kiengedném. Csak ahhoz nagyon jó kerítés kell, vagy macskáknak készült kifutó.

2020. dec. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
a mi macskánk benti, de nyáron kivisszük. sajnos neki balesete volt, ezért nincs meg a hátsó két lába, ezért legtöbbször sajnos bent kell lennie. és természetesen az utcába nem engedjük ki
2020. dec. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem nincs udvarom, mivel tömbházban lakom. Van viszont egy 10m²es parkra néző terasz/erkély, ami csak a cicáké. Természetesen be van rácsozva. Van kint 2 nagy macskabútor, hogy ki tudjanak ülni, van rajtuk több meleg kuckó is, hogy elbújva is figyelhessenek, plusz még néhány tuja.

(+saját szobájuk további 2 nagy macskabútorral és falra felszerelt polcokkal, labirintussal.)

2020. dec. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha biztosan kerten belül lehet tartani, mehessen ki, de amig ez nem megoldható, a lakásban van a helye (kertbe mehet porázzal)
2020. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!