Kezdőoldal » Állatok » Macskák » BARF vagy Orijen?

BARF vagy Orijen?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy melyikkel etessem a macskáim, illetve majd jövőre ha lesz, a kutyám...


Alapvetően értem, hogy miért jó a BARF, viszont az az ér egyértelműen elvitatható mellőle, hogy olcsóbb.

Legalábbis, ha szabadtartású, háztáji állatok húsát venném mellé.


Ilyet igazából nem is nagyon tudok szerezni, vagy ha igen, az a magasabb vételára mellet még a benzin és a ráfordított út miatt is drágább...

Meg ugyan az minimális kiadás, de fagyasztó is kell mellé, amibe meg áram kell.


Az ipari hús meg tele van antibiotikummal. Amellett, hogy állatkínzással állítják elő, még konkrétan mérgező is.


Az Orijen egy elég jó táp. A legjobbak között van.

85% hús van benne...

A fenti problémák nincsenek vele és elvileg szabadtartású háziállatokból származik a hús, vagy a vad, az szabályozott vadászatból, a halak meg szabályozott halászatból.


A halas tápok pedig kifejezetten olcsók is.


Csak nem tudom, hogy mennyire igaz az, hogy nem ipari húsokat/halakat használnak, illetve a halasról olvastam olyat, hogy magas a higanytartalma... Ezt sem tudom, hogy mennyire igaz.



2020. dec. 25. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nekem lenne penzem 3000 ft/kg-s tápra akkot azt választanám.
2020. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Barfozóként és úgy hogy a kutyám az Orijen több tápját nem ette meg, így a barfot támogatom. A barf nem feltétlenül olcsóbb, ez nagyban függ a kutya méretétől. Én havonta kb 15-20 ezret költök csak húsra. Ha havi adagban gondolkodsz szerezz be fagyasztót, én is azon vagyok. (Befoglaltam jelenleg a fél fagyasztót a család bánatára). Ha jobb helyen veszed a húst akkor egyáltalán nem mérgező, illetve a halakat meg a vad húsokat fogyasztás előtt érdemes két hétig fagyasztani. A barfos boltokban figyelnek arra hogy honnan származik a hús. Hal meg a vad húsok csak sokkal később jönnek be a barfban. (Ha jól bírja a kutyád, olyan 3-4 hónap). Nem ipari húsokat használnak, olyan halat minek magas a higanytartalma el sem adhatnak. Ezek a húsok úgyanúgy be vannak vizsgálva mint az emberi fogyasztásra alkalmasak.
2020. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Az Orijen táp kényelmesebb, megbízhatóbb, mindig elérhető. Macseknak adnék mellé valami tasakost is.

A nyers menüt neked kell összerakni, ügyelve az állat korára, súlyára, hogy meglegyen minden vitamin, tápanyag... Ha tényleg háztájit, vagy vadat vennél, akkor árban ugyanott vagy. Ha nagyban veszed, megérheti, de akkor egy teljes fagyasztót rá kell áldozni, plusz ugye porciózni, kiolvasztgatni stb. Nyári melegben macerás ám a nyers kaja!

2020. dec. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltetlenul lesz olcsobb, nem csak csirket kell am ennie, plusz szamolni kell a kiegeszitokkel is. Azt csak te tudhatod, hogy mit vallalsz be, en nem barfozok, mert egyszeruen nincs eleg hely ra, nem tudom tarolni a hust sehol sajnos. Plusz az igaz, hogy macskanal macerasabb nyaron foleg, mert altalaban tobbszor esznek kisebb adagot, a hust pedig nem hagyhatod tobb orara ott, megromlik.
2020. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Csakis Orijen!
2020. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Csakis BARF!!!!
2020. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Minőségileg mindkettő tökéletes, árban mindkettő drága.

A barf ellen szól, hogy érteni is kell hozzá és sok időt, helyet, foglalkozást igénybe vesz és el is lehet rontani, a táppal szemben ezek nincsenek. Azt simán csak megunhatja, nem pucolja a fogait, nem rág úgy ahogy kéne.

Én tápozok és mellé adok változatosság miatt barfot időnként.

Egyébként nem kell Orijen, az Acana drágább tápjai is bőven megütik a magas minőségű szintet, ha mindenképp ennél a gyártónál akarsz maradni.

2020. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!