Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet adni egy lassan 5...

Mit lehet adni egy lassan 5 hónapos kandúr cicanak? Szeretnem ha nagy eros kandúr lenne belole, kesobb 8 hónapos kora fele szeretnenk ivartalanitani, nem fogja ez megállítani a kandurksodasban? Elore is koszi :)

Figyelt kérdés
#cica #kandur #ivartalanitas

2020. dec. 27. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Minőségi eledelt, legyen az táp vagy hús. Hulladékon, kijárva megfertőzve és összeverve nem lesz erős és nagy a cica! Emellett féregtelenítőt és élősködő irtót ha szükséges. Lehet vitamin pasztát is kapni, betegség utáni erősítőt, de egy jó eledelben minden megvan!
2020. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Az ivartalanítás megállítja a kandúrkodást, ez a lényege! Nem fog jelölni, napokig egy nőstény után koslatni, sebekkel hazatérni, ha egyáltalán hazatér.. És meg fogja érni az 5. szülinapját. (áltlában ennyit él egy kijárós kandúr)

5 hónaposnak kölyök tápot szoktak adni, egyéves koráig mehet. Utána pedig sterilizált cicának való. A zooplus.hu webshopból tudsz rendelni sokfélét. Pl Purizon, Feringa, Applaws, Wild Freedom. A Fressnapf kínálatából pedig a Real Nature termékek elég jó minőségűek. Persze van ennél feljebb is, de az már zsebbenyúlósabb. A lényeg, hogy a táp sok százalék húsból legyen, ne 4% állati származékból, mint a Whiskas meg Friskies.

Én a száraz mellé tasakost vagy konzervet is adok a cicámnak.

2020. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Az én kandúromat 6 hónaposan ivartalanították. Most 10 hónapos de már "túlnőtte" az apját aki ivaros tenyészcica. Ez a fajta 2-3 éves koráig nő ráadásul. Tévhit, hogy nem lesz szép kandúr egy korán ivartalanított cica.
2020. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Brit rovidszoru, kizárólag benti cicarol lenne szo! Melyik lenne a legjobb táp neki a későbbiekben?
2020. dec. 28. 10:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Tokmindegy mit adsz neki, a genetikai kodjat nem irhatod at jo vagy rossz taplalassal.

Az en kandur bandim 2 eves koraig egy sotet pinceben elt, vizet meg zsiroskenyeret adtak neki idonkent aztan ra sem neztek.

Megis bazinagy kandur lett, sovany, de bazinagy. Aztan miutan elhoztam es feltaplaltam, nyilvan nem nott mar, de kiizmosodott, a macska 9 kg, ugy hogy egyaltalan nem kover, sot. Csak siman bazinagy.

2020. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!