Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dorombolás, simogatás közben...

Dorombolás, simogatás közben a macskám nyalogatja a kezem folyamatosan, néha-néha harapdál. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Két macskánk van, egy szuka és egy kandúr, körülbelül másfél hónaposak, egy ideje már itt vannak nálunk. Eleinte félénkek voltak, hozzájuk sem igazán lehetett nyúlni.

Mostanra már megszelídültek, a szuka még távolságtartó, de már közelünkbe jön, nem annyira félénk, a kandúr viszont már szelíd, játékos, engedi a simogatást, dorombol, közelít az emberhez. Viszont a napokban figylemes lettem rá, hogyha simogatom, elkezdte nyalogatni a kezem, folyamatosan, amikor leültem és a kezemet nem tudta, akkor a nadrágomat, de a kezemet a mancsával mindig próbálta lehúzni magához, hogy nyalogatni tudja, illetve néha-néha ráharap, nem erőseket.

Gondolkodtam ez miért lehet, hisz egy idő után már zavaró. Amit a neten találtam és ésszerűnek tűnt az, hogy sóhiánya van. Pont előtte ettem sózott napraforgómagot amitől ugye sós lehetett a kezem, és ez indokot adna rá, de akkor miért harapdálja meg néha, és miért nyalogatja a nadrágomat is?

Ez mitől lehet?

Előre is köszi a válaszokat.



2020. dec. 28. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam a szeretet jele
2020. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szuka macska nincs. Az kutyáknál van. Maradjunk a nősténynél.

Nem sóhiánya van, el ne higgy ilyen ökörséget. Ez a bizalom jele. Nekünk dagasztásnál is nagyon nyálazott, mikor kicsit volt, úgy kellett leszoktatni róla. Most is van néha, hogy "megfürdet". Ezt egymás között is szokták a macskák, ha nagyon jó a viszonyuk. Örülj neki, azt jelenti, hogy szeret. :) A harapdálás is ugyanez, max figyelj rá, hogy ne hagyd neki, hogy erősen harapjon, nehogy aztán berögzüljön ez rossz szokásként.

2020. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Örülök hogy a szeretet jele, de van hogy belekap a kezembe mikor kinn ülök, és fölötte tartom (pl. telefonozok), és ezzel karmolási sebeket tud ejteni, amit ugye senki nem akar.

Hogyan tudnám megtanítani, hogy ezt ne csinálja, és ne harapdáljon? Anélkül is simogatom szívesen amikor ott vagyok, nem kell ehhez belekapnia a kezembe/harapdálni azt. Ez lenne a cél

2020. dec. 29. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, megértem. Nekünk durván játszott a cicánk, mikor kicsi volt, de sikeresen leszoktattuk, szóval erről is le lehet.

Ami fontos: ne bántsd! Nevelő szándékkal se! Nem csak azért, mert könnyen nagyobb sérülést okozol neki annál, mint szánnád, de nem is vezet célra. Ha pl. megharap, te meg orron koppintod, szinte megerősíted benne, hogy "igen, ez egy módja a játéknak".

Ami működik: Ignorálás. Ha elkezd harapdálni, tedd le, ne vedd fel megint, ne simogasd meg, sőt, akár menj ki a szobából. Következetesen ha csinálod egy darabig, általában megértik, hogy ha így "játszik", akkor magára marad, és ezt nem akarja.

Ha ez nem válik be, akkor pedig: Kizökkentés. Nálunk az vált be, hogy ráfújtam az arcára. Úgy, mint ha a gyertyákat fújnád el a tortán. Ez ugye nem agresszív dolog, de kizökkenti, mert nem érti, mi van, és zavarja is. Barátnőmnél hasonlóra az jött be, hogy kis vizipisztolyt tartott a lakásban, és lespriccelte a cicát, ha nagyon bedurvult. De azért ne áztasd el a macskát, csak annyira kell lespriccelni, hogy kizökkenjen! :)

Mindegyikhez kitartás kell, mert ez olyan, akár a gyereknevelés. De amúgy elég gyorsan tanulnak. Nálunk az agresszív viselkedés ezzel két hét után már jelentős javulást mutatott, egy hónapra rá szinte eltűnt. Én írtam azt is, hogy összenyálazott minden dagasztásnál, ott azt csináltam, hogy ahogy észrevettem, hogy szopkodja a pólómat/nadrágomat, letettem az ölemből és nem foglalkoztam vele pár percig, hiába mászott volna vissza rám. Javulás itt is hamar látszott, de a teljes leszokáshoz azért kellett egy fél év.

2020. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha még apró a cica, akkor azok azt szokták, hogy a testvéreikkel birkózva tanulják meg/gyakorolják a vadászatot, tehát azért vadássza le a kezedet pl ha még kicsi; de még az is lehet akár, hogy célpontnak nézi, ha már nagyobb. || De viszont lehet, hogy neki tehát akkor kell a simogatás, amikor kiköveteli magának, tehát nem akkor, amikor neked jó; hanem őneki a saját pici igényei szerint. :):) || Én amúgy nem tudom.
2021. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod hogy harapdáljon akkor vedd el a kezed és mondd, hogy nem.

Szerintem ez a legegyszerűbb és legegyértelműbb módja. Én szeretem a harapdál és nyalogat. Én hagyom mert ez neki kikapcsolódás és a szeretet jele.

2021. jan. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!