Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A hosszabb vagy rövid szörű...

A hosszabb vagy rövid szörű macskának könnyebb összeszedni a hulló szőrét?

Figyelt kérdés

Gondolkozom hogy pár év múlva esetleg tartok majd macskát, mert nagyon szeretem őket de félek előre hogy minden szőrös lesz a lakásban és köhögős allergiát kapok a szörüktől vagy szimplán mindenhol ott lesz ami őrületbe kergetne.

A szőr nélküli fajták viszont nem tetszenek(bocsánat de undorítóak)


A kérdés arra irányul hogy azt hallottam igaz hogy rövidszörü kevesebb szőrt hullajt de nehezebb összeszedni, míg a hosszabb szörüek többet hullajtanak viszont csomóban így könnyebb össszeszedni, nem tudom mennyire igaz.

De az is lehet persze hogy nem való macska nekem.



2021. jan. 3. 20:01
A kérdező szavazást indított:
Hosszú szőrüeknek
Rövid szőrüeknek
Nem való macska nekem
Egyéb(leírom)
8 szavazat
 1/3 anonim válasza:

Szerintem pont úgy van ahogy írtad hogy könnyebb a hosszú szőrűekét valamennyivel (van egy oroszlánfejű nyuszim és nála is úgy van hogy a nyakáról lehullott szőrt könnyebb felszedni mivel több esélyed van arra hogy hozzá érsz)

Viszont a rövid szőrűeknek általában kevesebbet hullik a szőrük

Ez valószínűleg fajtánként is eltérő lehet és a lakás hőmérséklete is befolyásolja

(vannak egyébként olyan takarító eszközök amik simogatással szedik le a szőr nagyját az cicáról és ezekkel a bútorrol és ruháról is könnyebb leszedni a szőrszálakat)

Remélem segítettem 😇

2021. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem az lesz a legjobb hogyha lemondok róla, de kiváncsi voltam hátha tudd valaki olyan macskát aminek van szőre de szinte nem hullik semmit és könnyü takarítani.

Ha sok ször lenne mindenhol akkor én nem tudnám elviselni.


Kint meg nem jó tartani úgysem mert akkor veszélyben van folyamatosan(mindig lett vmi baja a macskáinknak amiket kint tartottak szüleim)

2021. jan. 3. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem két cicám van, de alig hullik a szőrük. A Purina One száraztápnak van Indoor nevű fajtája, ami segít a szőrhullást minimalizálni. Van Furminátor fésűm is, amivel rengeteg szőrt ki lehet fésülni. Teknőctarka mindkettő, úgyhogy lehetne látni, ha sok szőr lenne a lakásban.
2021. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!