Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után tényleg...

Ivartalanítás után tényleg megváltozik a macskák viselkedése? Azt mondta az állatorvos, hogy amint el kezd jelölni, vigyem ivartalanítani.

Figyelt kérdés
Szoba cica, szóval mindenképp át kell esnie rajta. Egyébként vadóc, ugrál mindenhova, sokat szaladgál, de ezek mellett dorombolni és tapizni is szokott. Néhányan azt mondják, hogy utána megváltoznak, bújosabbak lesznek, de nem tudom ezekből mi igaz és mi nem. Ti mit tapasztaltok?

2021. jan. 7. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik változik, jó irányban. Nyugisabb lesz, de hajlamosabb hízásra.
2021. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem nem lett bujosabb, nyugodtabb lett valamivel,mert nem tuzelt, nem emelgette nekem a segget es nem nyavogott orditva tobbet, de igazabol ennyi. 10 honaposan lett ivartalanitva, de mar fel eves koratol viszonylag nyugisabb macska volt, sokat nem valtozott. Sima, jo minosegu kajat eszik amugy, mar 5 eves, de nem hajlamos hizasra szerencsere, pedig max abban a fel-1 oraban rohangal, amig jatszok vele, es hugyuti problemaja se volt soha. Jelolni nem jelolt egyszer sem (benti).
2021. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos volt a macskám, amikor ivartalanítva lett, holnap lesz a 3. szülinapja :) én különösebb változást nem vettem észre rajta, nagyon energikus macska, sokat játszik, szaladgál. Kinti-benti (mielőtt valaki belekötne, biztonságos a környék, és minden ellen be van oltva), így fára is mászhat, meg csinálhat mindenféle macska-dolgot.
2021. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni. Nekem az adig magának való macskám ugyanolyan maradt és a bújós is.
2021. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A mienk nem változott semmit. Sőt iszonyat nagy vadász és kalandor lett belőle, pedig benti macskának szántuk. Ugyanúgy eljárt idősebb korában mint egy “tökös” kandúr. A szeretgetést max tíz percig bírta egyhuzamban, de csak akkor ha ő kezdeményezett.
2021. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyik sem változott meg. Egy ivartalan nőstényem és kandúrom van, eddig is bújósak voltak és azok is maradtak.

A munkavonalas kutyám is ivartalan, 10 éves és ugyanolyan aktív és tiszta izom, a közhiedelemmel ellentétben nem hízott el és ugyanolyan komolyan veszi a munkát.

2021. jan. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a benti cicám, nemsokkal a 6 hónap után lett ivartalanítva. Azóta alig alszik napközben, és sokkal aktívabb.
2021. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!