Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért nem szeretik...

A macskák miért nem szeretik ha felemeljük és babusgatjuk őket, akár csak kicsit is?

Figyelt kérdés

2021. jan. 9. 22:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

A macskák miért nem szeretik ha felemeljük és babusgatjuk őket, akár csak kicsit is?

1.ne többesszámban beszélj mintha az összes macska nem szeretné

2.a legtöbb macska szereti főleg a benti tartásúak meg pl.ragolle itt se mind macska függő inkább..

3.ha a macska szereti a gazdit meg a gazdi is a macskát akkor szereti a babusgatást...

nagyon általánosítasz haver...unatkozol?

2021. jan. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A miénk szereti, 7 éves kandúr, gyakran szoktam ringatni, mint egy kisbabát és ő meg békésen dorombol a kezemben.

Régebben volt egy kisebb macskánk, kb fél kg volt az állat, farkával együtt kb 30 cm, elég izgága volt, de szeretett rajtam feküdni, majd mászkálni össze vissza. Azt vettem észre, ha egy kézzel a mellkasomra teszem, a másikkal meg simogatom és közben altatódalokat éneklek neki, megnyugszik és elalszik/békésen pislog rám.

Sajnos a 2. cica elhunyt, de belőlük kiindulva, szerintem sok olyan macska van (főleg kandúrok), akik szeretik, ha babusgatják őket. A nősténymacskáink, mikor voltak, ők is szerették, de csak akkor, ha maguktól jöttek oda bújni, a kandúrokat bármikor fel tudtam kapni és ölelgetni.

2021. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden macska más. Két macskám van, egyszerre és együtt nevelkedtek, de más a hozzáállásuk a felemeléshez és a babusgatáshoz. Az egyik szereti a simogatást és felemeléskor bújik, elfekszik a karomban. A másik is kedveli a simogatást, de csak a fején, arcán, fülénél, nyakán. Has kizárt, oldalát se engedi, tehát a hasa környéke tiltott terület, a háta is csak egy pillanatig. Karmol, harap, ha rosszkor rossz helyre nyúlok. Amúgy egy doromboló baba, bújik, dörgölőzik, dorombol, "puszit" ad. De azt utálja, ha felveszem. Csak ritkán sikerül, egy bizonyos pózban, felülről a mellső lábai alányúlva , de óvatosnak kell lenni vele, mert ha dilis, ilyenkor is be tudja új hajlítani a fejét, nyakát, hogy odaharapjon. Máskor nem is hagyja magát emelni, ha látja, hogy ilyen szándékkal közelítek, akkor eldől, hempereg, hogy meg se merjem próbálni, mert ebben a pózban senki se merne közelíteni hozzá, hiszem a hasa irányából senki se meri megfogni.
2021. jan. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem jelemtheted ki. Volt olyan macskám akivel azt csináltam amit akartam, akkor babusgattam amikor akartam, ő mindig vevő volt rá. A mostani 2 macskám más természet. A kandúr jön, dörgölőzik, ölbe mászik, simizheted stb de csak ha ő maga jön. Egyébként nem vevő a dologra. Ha felveszem se élvezi, nem karmol semmi, de érzem h menne le. A nőstény macska még "gázabb". Őt se felvenni, de simogatni sem lehet, 3 mp után már nyávog h tegyem le. Neki bőven elég ha a lábamhoz dörgölőzik, és szemezünk, ennyi. Ha odajön a lábamhoz simítok rajta kettőt és már megy is. Ő ilyen. Szóval ez macskánként változó, kinek mi jut 😃. Ja és a nőstény mégcsak nem is dorombol... a kandúr legalább igen.
2021. jan. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik egy örök gyerek, ő folyton játszik, nem szereti, ha felveszem és ölelgetem, de tud velem kompromisszumot kötni: ha játszok vele legalább egy órát, úgy, hogy folyamat kergetem és bújócskázunk, ugrándozhat, akkor eléggé kifárad ahhoz, hogy lecarja, ha felveszem és egyből bealszik. És bár nem szereti, de hagyja azért, ha nagyon ölelgetni szeretném, ilyenkor szokás szerint el kezd kepesztetni, de ha vékony hangon mondom neki, hogy csak egy piiiiciiiit, akkor sóhajt egyet és fél percig hagyja hogy puszilgassam, magamhoz szorítsam, aztán meg mint a rakéta, röpül is ki a kezemből:D Mindennek ellenére rendszeresen puszilkodik. Aztán persze rohan, nehogy kedvet kapjak megölelgetni:D


A másik, ő egy kis dormizsák, amint leülök egyből az ölembe pattan és dagaszt, dorombol, bújik. Le sem lehet szedni, tapad rám, mint a vizes ruha, folyton a nyomomban van. Ha este későig fent vagyok, nyűgösen nyafog, hogy menjünk már aludni, mert ő csak az ölemben tud elaludni este. Nappal máshol is el el fekszik, de este csak velem. Nagyokat ásít, nyafog, de nem alszik, aztán leülök akkor a gép elé, hogy tudjon pihenni, hopp, már itt is a picike, kettőt dorombol, eldobja magát hanyatt és már alszik is szuszogva:D De ő sem szereti, ha felveszem kézbe, meg ha összeölelem, mert kausztrofób a cicc és ilyenkor csipogni kezd, kerek lesz a szeme, fél, ha össze van szorítva kis helyre. Viszont ölben reggeltől estig, estétől reggelig el bírna hízelegni:)

2021. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!