Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után 2 macska...

113377 kérdése:

Ivartalanítás után 2 macska megutálhatja egymást?

Figyelt kérdés
Van 2 kandúr cicám, tesók, pénteken ivartalanítottuk az egyiket, nagyon jól viselte, a másik cicát most szerdán. Az lenne a kérdésem, hogy az miért van, hogy sülve főve együtt voltak eddig mindig, viszont ahogy hazahoztuk tegnap a második cicát, a másik állandóan fúj rá, meg is akarta csapni, de bújnának egymáshoz, egy tálból esznek és isznak probléma nélkül. Ez az agresszivitás el fog múlni? Félek mostantól nem fogják megtűrni egymást:( előre is köszönöm a segítséget!:)

2021. jan. 14. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
szerintem az ivartalanítástol nem fogják megutálni egymást. de az ivartalanított macskák is verekednek. én személyes tapasztalatból mondom, hogy az ivartalanított macskám vérremenő harcot vívott a szomszéd szintén ivartalanított macskájával... Szerintem a probléma ott van, hogy egyik sem tudja a helyet megjelölni. remélhetőleg majd kialakul így is egy egyensúlyi helyzet. Kijáró macskák közt megfigyelhető, hogy az ivaros macska nem is fut az ivartalanított macska után verekedés után mert nem is érzi konkurenciának. Normális esetben amikor területi vitákról van szó a győztes fél megjelöli a területét és a másik utána félve vagy sehogy se megy oda... Ivartalanított macskák között lehet akárhány balhé, nincs utána igazi jelölés. ez némi táptalajt ad a folyamatos verekedéseknek. Én még elképzelhetőnek tartom h az agresszívabb macskád már rájött, h a másik macska nem ivaros de arra még nem jött rá h ő sem az... szerintem 1 kis idő múlva kifog alakulni egy egyensúlyi helyzet.
2021. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem utálják meg egymást ettől. Egy háztartáson belül élő macskák rendszeresen rendezik a hierarchiát, maximum nem mindig láttad ennyire premier plánban, mint most. Hiába vannak jóban, akkor is az egyikük a főnök elméletben, ezt pedig rendszeresen helyreteszik. Nincs ezzel semmi gond.

Az első válaszolóval viszont nem értek egyet, erre utaló jelet még sosem láttam. Érdekelne, honnan szedte az infókat, milyen cikket, értekezést olvasott a témában, amiből ezeket kijelenti.

2021. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Zavarja az idegen szag, seb, fertőtlenítő stb. Ha rendbejönnek, felépülnek a műtétből, el fog múlni.
2021. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
rendben, nagyon szépen köszönöm a válaszokat:) remélem hamar csillapodnak köztük az indulatok majd
2021. jan. 14. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is. Amikor a kandúrt ivartalanítottuk a nőstény macska fújt rá, kerülte, de megbékéltek. Amikor a nőstény került sorra, a kandúr bújkált előle és fújt rá napokig. De rendeződött a dolog, 1 hét múlva ugyanúgy egymás seggébe voltak mint előtte 🙂 hagyj nekik egy kis időt.
2021. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is verekedtek egy párszor ivartalanítás után én is meg voltam ijedve de azóta együtt alszanak. Kialakult náluk a rangsor és nincs gond velük
2021. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2021. jan. 14. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!