Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska fogínygyulladás?

Macska fogínygyulladás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Macskámnak bevan gyulladva az ínye és fogköves is. Ez nála visszatérő probléma, természetesen volt már orvosnál nem is egyszer, kenegetjük a száját stb... De láttam, hogy lehet kapni speciális fogtisztító jutalomfalatokat, száraztápot, szájvizeket, táplálékkiegészítőket.Ezeket mennyire éri meg megvenni illetve melyik használ a legjobban?

2021. jan. 16. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ez visszatérő probléma, nem hiszem megoldást nyújt rá a táp csere. Én mindenképp az orvostól kérdezném meg mit ajánlana erre. Az állatorvosi rendelőknek gyakran hozzáférésük van olyan tápokhoz, jutalomfalatokhoz amiket a boltokban nem forgalmaznak
2021. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Le kell szedetni a fogköveket, attól lehet az ínygyulladás is. Ultrahanggal csinálják altatásban. Utána speciális tápot kell adni (oral care), ami megakadályozza a további fogkőképződést. Az én cicámat így kezelték, sajnos két fogát ki is kellett húzni, de rögtön megszűnt a kellemetlen szájszaga.
2021. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már több orvosnál is jártunk, de mindegyik csak oltásokat adott neki, rákérdezek a fogkő leszedésre is.
2021. jan. 16. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert nem minden rendelőben csinálják. Neten nézz körbe, hogy a környéketeken van-e ilyen.
2021. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!