Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska fogínygyulladással mit...

Macska fogínygyulladással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Már fél évesen be volt gyulladva a fogínye, ezt az állatorvos vette észre. Nem vészesen, 1 mm-es csík volt a hátsó fogai felett. Akkor kaptam a dokitól egy üvegcsében gyógyszert, amiből 2 naponta kellett neki adni. Javult a helyzet, viszont nem múlott el teljesen. Most már 1 éves és elfogyott ez a gyógyszer. Ma megmostam neki a fogát, mert úgy láttam, hogy kezd elszíneződni, kicsit jobban néz ki. Inkább a hátsó fogai néznek ki rosszul. Találtam a neten egy Plaque Off nevű készítményt, amit dicsérnek és gondolkozom rajta, hogy kipróbáljam-e. Minden nap nem szeretném megmosni a fogát, mert elég macerás procedúra és az ínyét is felsérthetem. A teafaolajról úgy tudom, hogy gyulladáscsökkentő, jó megoldás lenne, ha azzal kenném be az ínyét? Nem tudom mi tévő legyek és mitől van ez, mert prémium minőségű száraztápot eszik, reggel és este kap fél-fél alutasakost és nyers húst (csontost is) sokszor kap. Az alutasakosban sok cukor van, ami szuvasodáshoz vezethet? Valakinek van valamilyen tapasztalata ezzel? Orvoshoz csak szeptemberben tudom vinni, mert ebben a hónapban sok a kiadás, más dokit meg nem keresek, mert benne megbízok. Esetleg lehet hogy beteg a macska (FELV, FIV, FIP?)

2014. aug. 5. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
FIV,Felv tesztet érdemes lenne csináltatni majd, elég gyakori tünet az ínygyulladás ezeknél az immunhiányos betegségeknél. Esetleg FORL? Fogköve nincs? Teafaolajat nem ajánlom, nagyon utálják a szagát a cicák. Embernél is csak nagyon minimálisan lehet belsőleg használni. Ami elég jó szerintem, az Orozyme paszta. [link]
2014. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, ment a zöld kéz! Az az igazság, hogy a tesztet nem szeretném megcsinaltatni, mert ha jól tudom ezek a betegségek gyogyithatatlanok. Csak meg jobban idegeskednek miatta. Én sem szeretném tudni, hogy nekem mennyi van meg hátra. Délután küldök neked privátban egy kepet a fogairol, ha normálisan le tudom fotozni, mert én nem tudom megállapítani a fogkovet Nála. Ez a paszta pedig elég jónak tűnik és az ára sem vészes, szerintem meg fogom venni és egy babáknak való ujjrahuzhatos fogkefet is, aztan igy próbálkozom. Szeptemberben pedig mindenképp elviszem a dokihoz ha nem javul a helyzet.
2014. aug. 6. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!