Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska összevissza járkál a...

Macska összevissza járkál a szobában. Miért?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 5-6 hónapos cicám, bár kinti macska, sűrűn bejön a házba. Az utóbbi időben behoztam az én szobámba is, mivel elég hideg van kint, és szeretném őt szem előtt tartani. Többször is volt bent a szobámban, tehát nem új hely számára, de az utóbbi időben észrevettem, hogy egyszerűen nem tud nyugton maradni. Fekszik a kályha mellett 5 percig, majd utána sétál mindenhova. Körüljárja az éjjeliszekrényem, az ágyam mögötti részt, az íróasztali részt, beül a sarokba, bemegy a bútorok mögé stb. Percenként utánanézek, mert gyanúsan úgy viselkedik, mintha pisilőhelyet keresne, de csak ül a sarokba, minden bútorral körülvéve, majd ezt megcsinálja még vagy 3x, hogy körülsétálja a szobát. Kinyitottam neki az ajtót is, hátha ki akar menni, de semmi. Valaki tudja, hogy miért járkál folyamatosan? Voltak régebben is macskáink, de ők csak ettek meg aludtak bent.
2021. jan. 17. 02:29
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Unatkozik. Fiatal még, nincs annyira lelassulva.
2021. jan. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg unatkozik. Nincsenek játékai amikkel lekötheti magát? 😊 Ha erre a kérdésre nemleges a válaszod, akkor készíts neki egy pompomot, amit felfűzhetsz zsinorra. Pepcoban is jó kis macskajátékok vannak, egészen olcsón! Biztosan megtaláljátok, ami neki való! 😊
2021. jan. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
adjál neki játékot, amivel lekötheti magát, jó lesz a műanyag üveg kupakja is, azt elpofozgatja egy ideig
2021. jan. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Zavar? :)

Most nálunk is van egy kis babacica, pofozgatja a labdáját, satöbbi, és amikor elfárad, vagy beül a fotelbe, vagy az ágyunkba.

Ha a fotel foglalt -mert tévét nézek- akkor rajtam foglal helyet, összetekeredik, dorombol, és 2 percen belül elalszik.

Szóval, játszatással fáraszd le. Simogasd. Játssz vele.

Majd megszűnik aktívnak lenni, és odabújik hozzád, nyugiban.

2021. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a járkálása zavar, hanem, hogy bemászik a bútorok mögé, ahova nincs rálátásom, és félek nehogy bepisiljen/kakiljon. Nem nagyon akar játszani, próbáltam már fonalat húzgálni a földön, de rá se hederít. Tegnap is behoztam, bent feküdt az ágyban, körültekertem takaróval, és még az elektromos melegítő-lepedőm is bekapcsoltam, hogy érezze milyen meleg van ott, de 5 perc fekvés után ott hagyta és rögtön beirányult az ágy mögé. :( El is torlaszoltam dobozzal, hogy ne menjen oda, de épp azért is addig tolakodott, amíg el nem lökte, és ott üldögélt.
2021. jan. 18. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!