Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lett vad a cica?

Mitől lett vad a cica?

Figyelt kérdés

1,5 éve van macskám. Azelőtt kutyáim voltak és egyelőre nehéz megszokni, hogy máshogy kommunikál egy kutya és egy macska.

Egy évig semmi probléma nem volt vele. Kinti macskából egyre inkább tért át arra, hogy bent tölti a nap 95%-át. 2 hónapja viszont néha bekattan neki valami és harap, karmol.

Azt már értem, mikor figyelmeztet, hogy most nem akar simogatást. Olyankor csak odacsap a mancsával, vagy gyengéden megharap. Azonban mostanában bújik, beül az ölembe, simogatom, semmi gond. Egyszer csak gondol egyet, két mancsával elkapja a karom, harap és alig tudom kiszabadítani magam.

Valamiért nem gondolom hogy játék lenne, szoktunk játszani, de ilyenkor már túl durván viselkedik.

Erről le lehet szoktatni valahogy? Miért csinálja?


2021. jan. 17. 09:08
 1/5 anonim válasza:

Csapj rá ilyenkor a mancsára és talán rájön hogy rosszat csinált de ha erre nem is legalább megtanulja, hogy erősebb vagy talán félni fog megkarmolni, harapni

(Nem azt akarom ezzel mondani hogy agyba fűbe kell verni csak érezze azt hogy nem játékból csaptál rá)

2021. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kapaszkodik meg... A cicás meleg.
2021. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy szoktatom a cicákat hogyha karmolnak harapnak és nagyon durván teszik akkor felkiáltok hogy jujjj és ilyenkor általában rám néznek és visszavesznek a karmolásból. Lehet hülye módszer de nekem ez vált be 🤷
2021. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valahol azt olvastam, hogy a macskák nem értenek úgy a fizikai fenyítésből, mint a kutya. Emiatt (sem) szeretném bántani. Néha rácsapok a fejére, de nem használ.

A kettes választ nem értem.

#3 ezt kipróbálom, mert a "nem szabad" meg "de szemét macska vagy" eddig nem vált be.

Most előkotortam neki egy csomó játékot, hátha csak játszani akarna és a kezem nézi játéknak.

2021. jan. 17. 23:09
 5/5 anonim válasza:
Egyet értek a #4-sel. A cicák nem értik a testi fenyítést. A felkiáltás nekem is segített. Viszont ha bújik és a pocakját 'kínálja' simire, azt is csak egy bizonyos ideig hagyja. Van az a pont, amikor jelez, hogy elég volt, s akkor bizony abba kell hagyni, s eltávolodni tőle, mert ha nem, akkor erőszakosabban jelzi, hogy nem szeretné, ha tovább kényeztetnéd. Ha pedig játszani szeretnél vele, akkor azt mindenképp valamilyen eszközzel tedd, vannak az ilyen ostor szerű játékok, vagy a kerek labdák, az enyém imádja ezeket. :) Remélem tudtam segíteni. :)
2021. jan. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!