Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt macska "megnevelése"...

Felnőtt macska "megnevelése" lehetséges valamilyen szinten?

Figyelt kérdés
1 hónapja hoztam el egy felnőtt (2-3 éves) nőstény ivaros (ivartalanításra már van időpontom) macskát egy idős (80+) házaspártól, mivel szerettek volna megválni az egyik macskájuktól, mert már teher volt nekik. Én szeretem a macskákat, sajnos nemrég az enyém meghalt, így pont kapóra jött a lehetőség. Amikor elhoztam, tipikusan félénk volt, teljesen úgy viselkedett mint egy átlagos macska, ha idegen helyre kerül. Sajnos nem volt vele foglalkozva, simogatva se volt és csak házi koszton élt, ritkán kapott macskatápot, de csak ilyen Whiskas minőséget szóval... Ennek ellenére 5 kilós macskáról van szó, amikor először etettem fel is falta kis idő alatt a napi kajáját, ez mára már normalizálódott. Viszont sajnos nem kezes, neve nem volt, csak cicára, cicicre hallgat, de csak ha épp úgy tartja kedve. Simogatni elég nehéz, folyton el megy, vissza jön, olyan kis bambácskán viselkedik, mintha nem tudná mit akarna. Felvenni képtelenség, azonnal kaparászik, próbál szökni a kézből. Evés közben, illetve ha 2 óránál több idő telt el, hogy látott, akkor lehet simogatni 1-2 percet, de utána idegenként kezel kb. Volt egy társa (testvére) akitől el lett szakítva. Amióta itt van kb minden nap találkozgat a szomszéd macskáival, de már egyre kevesebbet jár oda. Ezért úgy gondoltam, hozok majd mellé egy kismacskát, a környéken mindig sok van sajnos. Nem tudom, hogy fogja fogadni, majd elválik. Addig is szeretném picit engedelmessebbé nevelni, jobban kézhez szoktatni. Lehetséges ez, vagy ő már ilyen marad? Illetve még egy kérdés: folyamatosan dörgölődik mindenthez, ha épp nincs más simán a földhöz, padlóhoz... Olyan, mintha valami baja lenne, szó szerint folyamatosan jelöl a dörgölődésével... Tudom, hogy normális, de így még egy macskám sem bújt állandóan mindenhez. Ivartalanítás után kezesebb lesz, kevesebbet akar menni csavarogni? Valamint a kismacsek érkezése esetleg rosszul, vagy jól fog rá hatni szerintetek?

2021. jan. 19. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Röviden, nem. Magánakvalónak tűnik, nem biztos, hogy tolerálni fog egy másik macskát, de ezt előre nem lehet tudni. Nekem nem volt olyan tapasztalatom sose, hogy egy macska gyökeresen változott volna, tehát ha nem kezes, akkor sose fog odabújni, hogy simogasd meg, ez kb 100%.
2021. jan. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Az biztos, hogy lány cica ivartalanítás után nem lesz csavargós! Szerintem lehet még kedvesebb, kezesebb, azt írtad még csak 1 hónapja hoztad el.
2021. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem fog örülni, ha másik cicát hozol, a fiatalabbnak elnyomás, üldözés lehet a sorsa. A macska magányos és területvédő állat. Legföljebb rokonát tűri meg, akivel együtt nőtt fel.
2021. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapos kora óta nevelem a macskám és sosem volt bújós. Nagy ritkán lefekszik mellém a kanapén, meg engedi, hogy simogassam a feje tetejét (szigorúan pár percig max), de ennyi. Egyébként nem agresszív, csak látom, hogy nem akarja és inkább elmegy.


Plusz a macska nevelés szerintem olyan, hogy a macska mindent meg fog tenni, amit akar, maximum nem akkor, amikor látod. Én pl nem tudom leszoktatni arról, hogy felmenjen a konyha pultra. Már mindenféle módon próbáltam, de akkor is felugrik. Mindig akkor, amikor nem vagyok otthon, mert tudja, hogy ha látom, akkor rászólok és nem megy fel.


Új kismacskát nem biztos, hogy tolerálna, valószínűleg akivel együtt élt, azzal nőtt fel, az más. Egy új macska csak fenyegetés lenne az új területén, amit még meg sem tudott szokni. Én nem javasolnám. Vannak egyedülálló macskák, akik így érzik jól magukat és ő is ilyennek tűnik.

2021. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, a macska nem kutya! Amit elvárnál tőle, azt kutyától se kapnád meg.

Elválasztottad a testvérétől, ez szörnyű. Bele fog betegedni.

2021. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, azóta mi a helyzet, de amiket leírtál, azok közül egy sem neveletlenség, hanem csak átlagos macskatulajdonság. Rengeteg olyan cica van, amelyik “antiszoc”, nem bújik, nem simogatható, csak ha nagy ritkán kedve van hozzá. Ez egy alaptermészet.
2021. ápr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta totál megváltozott, bújós cica lett, el lehet vele lenni. Időközben került egy kis kutya is a családba, nah vele még félős, de kezdik megszokni egymást.
2021. ápr. 20. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!