Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska bundájában élő...

A macska bundájában élő bolhák,tetvek mennyire terjedhetnek el 2 3 nap alatt a lakásban ? (Befogadott jószág)

Figyelt kérdés

#Macska élősdiek
2021. jan. 23. 21:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Kicsit tartok ezektől,ám a doki csak 3 nap múlva fogadja !
2021. jan. 23. 21:57
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Látod hogy bolhás, vagy csak azért gondolod mert kintről fogadtad be? Ha utóbbi, akkor egyáltalán nem törvényszerű hogy bolhás. Nekem két utcán talált macskám van, egyik sem volt bolhás.

Húzd szét a szőrét pár helyen, ha látsz fekete bolhakakikat a bőrén, akkor jelölj ki egy helységet és addig tartsd ott amíg nen kaptok rá valami szert.

2021. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Szőnyeget és hasonló mozdítható textileket érdemes lehet addig eltenni. Vannak rá sprayk,de én kiscicák alá diófa levelet tettem, neten talált praktika és valóban nem maradt meg alattuk a bolha.

Nem tudom mennyire kicsi a cica, ha mérete engedi tehetsz rá te is cseppet,amit több helyen is be tudsz szerezni. ( Bolha ellen tusfürdőt nem ajánlom,mert a cica is be tud tőle kábulni)

2021. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bolhák a melegburkolat padló réseibe, hézagjai közé (főleg régi faparketta, bár laminált is szét tud csúszni) ha letáboroznak, onnan csak gázos irtással lehet kilakoltatni őket.
2021. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát ez már nem kiscica, olyan brit rövidszőrű szürke jószág,

negyedik napja van velem, szabálykövető,de erősen vakaródzik.

2021. jan. 25. 09:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Padlófűtés laminált padlóval, ezen imád elfeküdni, ebbe is belemehetnek a bolhái?
2021. jan. 25. 09:09
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Bár nem tudom a padlófűtést mennyire komálják a bolhák de ha jó állapotú és nincsenek látható (pl. körömnyi) rések/hézagok közötte akkor nem hinném.

Egyébként nem olyan apró egy bolha mint azt sokan hiszik, ugye létezik flea circus is illetve ha mondjuk két ujjad közé fogod határozottan érzed, hogy ott van. Ha esetleg elkapnál egyet merítsd bele kis pohár vízbe, ujjal összenyomni nem fogod tudni viszont nagyon hamar elugrik.

2021. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!