Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyen rá nagyimat,...

Hogyan vegyen rá nagyimat, hogy beengedje a cicát?

Figyelt kérdés

Volt egy cicánk kb. 2-3 éves lehetett ő vemhes lett és lefialt még olyan júliusban.

Nem olyan rég (kb. 1-2 hónapja) elütötte egy kocsi.

A kis cica (mostmár fél éves körül van) kint van az udvaron magába.

Most vannak a minuszok és nincsen neki egy fedett, fűtött hely sem.

Van egy régi kutyaól abban pedig egy kutyaágy, abba szokott néha feküdni.

Mindig megpróbál beszökni, látszik rajta, hogy fázik.

Nekem a házban már van egy kistestű kutyám (szereti a cicákat), aki mellé tavasszal lehet érkezik mégegy kutya.

Beszeretném hozni a cicát is.

Az egyik ok az az, hogy tavasszal egészen biztosan vemhes lenne hisz már akkor kb. 8 hónapos lenne.

A másik ok az az, hogy nagyon fázik kint.

Megkérdeztem nagyim miért nem engedi be, ez volt a válasza:

- "A macska egy koszos állat, mert belelép az alomba és szét hordja a macska kakit az egész lakásba, meg felmászik az asztalra, beleeszik az ételbe."

Mit javasoltok, hogyan vegyem rá, hogy mégis beengedje?


2021. jan. 24. 22:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
71%
dehogy hordja szét, esetleg egy 6-8 hetes cica még belelép a kakába, de már ők is meglepően ügyesek szoktak lenni. időnként kikaparják magát az almot, de az is megoldható, ha magasabb falú az almosláda. meg össze is lehet söpörni.
2021. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy az előzőek írták, nem hordja szét az almot, se a kakit.

Nekem is volt az egyik cicám akiket a szüleim mindig kiparancsoltak a lakásból, nem segített a helyzeten, hogy amikor először felvittem a cicág a szobámba, nem bírta levenni a szemét a papagájaimról.

Ha feléjük nyúlkált mindig elzavartam onnan, megtanulta hogy mit szabad és mit nem.

Rájön ám a macska a szabályokra, nem hülye állat ő.

Azóta ugyanez a cica már 6 éve benti, 1 éves korában kezdte el a bejárkálást, de soha nem volt vele semmi probléma.


Így visszagondolva, rengeteg benti cicánk volt már, egyik se evett az aszatlról, lopott, kakilt be, vagy szórta szét az almot.

2021. jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
49%
De széthordja... Viszi magával a zacskót belelapátolj s mint a sót szétszórja... Jó okos a nagyika...
2021. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
14%

A mi macskánk kinti - benti macska volt.

Nyáron ki be járkálhatott, ha nyitva volt az ajtó. Meg beengedtük amúgyis a házba. Mindig jelzett, ha ki akar menni.

Télen, ha hideg volt, akkor tovább bent volt este, de éjjelre mindig kiraktuk! A kinti polc volt neki megcsinálva. Be is volt fedve neki.

Sosem volt semmi baja! A macska kinti állat! Éjjel kint a helye!

Próbáld meg ezt megbeszélni vele, hogy legyen kinti - benti macska. Éjjelre rakjátok ki!

Abban igaza van a nagyidnak, hogy torkos a macska. A mama is sokat mérgelődött a torkossága miatt... Nem szabad semmilyen ételt előhagyni, és akkor nem lesz gond.

2021. jan. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim válasza:
28%
Sehogy. Macskának kint a helye.
2021. jan. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
13%
Nagymamádnak igaza van. Állatot nem engedünk be oda, ahol eszünk vagy ételt készítünk, pláne macskát, mert az felugrál az asztalra. A macskások elképesztően igénytelenek szoktak lenni. Egyszer voltam egy vendégségben, ahol a macska, mivel nem tetszett neki, hogy nem vele foglalkoznak, nemcsak felugrott, de kajak belegyalogolt a tortába, és elkezdte szétmancsolni. A háziak meg röhögtek, hogy haha, de cuki, levették az asztalról, a tortából meg kikanalazták az összemacskázott részt, és "jó még az" felkiáltással elkezdték kínálgatni. Fehér habostorta, fekete macskaszőrrel és az alomból származó kakamaradványokkal. Guszta!
2021. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes nekem macskából egyik sem megy fel az asztalra :)


Kakát se hordják szét meg semmit. Pénztárcából se lopnak.


Akik úgy gondolják basszuk ki a macskát vagy bármit hóba fagyba annak javaslom egy szál bugyiba üljön a teraszon!


Keress neki gazdát azzal teszel neki a legjobbat!

2021. jan. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim válasza:
58%

Érthetetlenül állok az előtt, hogy kutya van bent, de már macska nem lehet. Nehezebb lenne a vita, ha arról szólna, lehet-e bent állat.

Megerősítem azokat akik ezt mondják: azt az erőfeszítést amit ebbe beleölsz, fordíthatnád jó meleg kuckó barkácsolására, kintre a macskának.

Ja, és ivartalanítás...

2021. jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ajándékozzátok el!


Semmi keresnivalójuk az állatoknak nálatok.


Le se szarjátok. Keress neki gazdát pls

2021. jan. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
16%

#17, nahát, nem hordják szét? Bizonyára teflonbevonat van a lábukon, és amikor belegyalogolnak a teleszart alomba, véletlenül sem tapad meg rajta semmi. Gondolom neked, ha nincs egy kétkilós hurka a szoba közepén, akkor nincs semmi baj! Azon azért gondolkodj el, miért lehet toxoplazmózist kapni a macskakarmolástól. Havat meg fagyot pedig nem tudom, hol láttál mostanában. Amelyik macska nem talál magának egy zugot a ház körül, ahol meghúzódhat, az életképtelen. A kutya is, jelzem.


#18, gratulálok, igazi gyökér cicabuz1 hozzászólás volt. Tudod, miért mehet be a kutya a lakásba? Mert az nem ugrál fel sehová, pláne nem az asztalra. A konyhába amúgy nem mehet be nálam ő sem.

2021. jan. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!