Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem akarják megenni a macskák...

Nem akarják megenni a macskák a főtt kaját, miért?

Figyelt kérdés

4 kutyám van, nekik mindig magam készítem az ételüket. Most két cica került ide ismerősöktől (családi okok miatt le kellett mondaniuk róluk). Ők mindig tápokat meg konzerveket ettek, azt adtam először én is, de próbálkozom már hetek óta, hogy azt egyék, amit a kutyusok, de csak beleszagolnak és rázzák a mancsukat meg el akarják kaparni.

Pedig finom husos, mindenféle, csirke szív, zúza, comb, pulykanyak, pulykacomb, marhamáj, mellé vannak benne zöldségek, répák, zeller, cukkini, édesburi. Mégis csak a whiskas száraz meg a prevital konzerv kell nekik. Még a húst sem eszik ki belőle, pedig változatos, mindig másmilyen hús és más zöldség, de sehogy sem kell nekik, csak finnyáznak, a kutyák meg megőrülnek érte, nem értem.



2021. febr. 1. 09:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg mondjuk a husokat a megszokott konzervekhez keverni,így szép lassan eltudod majd hagyni a konzervet róla. Elég finnyásak a macskák.
2021. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozom, de egyébként is királyoknak hiszik magukat, teljesen el lettek kényeztetve. Próbálom leszoktatni őket a hülyeségről.
2021. febr. 1. 20:35
 13/15 Alena123 válasza:
53%
Ez nem finnyásság kérdése. Bizonyos állatok mást esznek. Te sem ennél gilisztát vagy füvet, mert a madarak meg a lovak ezt eszik. A macska ragadozó, vannak zöldségek amik kifejezetten mérgzőek számukra pl. a paradicsom. A fűszerektől, sótól és főleg az OLAJTÓL is megbetegszenek meghalhatnak. Mondhatod, hogy régen is adtak házikosztot a macskának, de akkor nagyrészt egereken, madarakon éltek a házi macskák csak picit etteték őket. A nyers hús veszélyes lehet számukra. Ezt az állatorvos mondta nekem, ne adj nekik nyers húst, pl. csirkétől szalmonellásak lehetnek. A Whiskas sajnos egy rossz minőségű táp. Tele van cukorral ami miatt a macskák ráfüggenek, és könnyen elhízhatnak tőle ami szív és érrendszeri betegségeket is okoz. Adj nekik normális tápot pl. Purizont, Cosmat, Purinát. Ezek azért megfizethetőek.
2021. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó, a kérdező egy komplett rendes ételt adna nekik, nem olajos, fűszeres, sós, nyers akármit. És írta, hogy a sima főtt húst sem eszik, azt ne mond, hogy egy húsevő nem ehet főtt húst 😑
2021. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Mondjuk azért nem eszik mert nem finom...
2021. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!