Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnánk vele tenni?...

Mit tudnánk vele tenni? (májbeteg cica)

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél hete volt először rosszul a cicánk, hányt is, magas volt a láza. Akkor elvittük orvoshoz, csináltak röntgent, tehát azzal kapcsolatos gondok kizárva. Kapott azt hiszem lázcsillapítót, meg hányingerre valamit, de amúgy nem igazán tudtak vele mit kezdeni. Másnap visszavittük, akkor már nem annyira akart enni, vagy csak keveset, két és fél éves cica, 5 kilós volt, most 4, tehát sokat fogyott is. Piros volt a torka, azért nem evett elvileg. Aztán két nappal később visszavittük, kapott étvágyat adó szurit, meg vitaminokat, hogy kezdjen el enni. Legközelebb szintén két nappal később vittük vissza, kapott infúziót, mert a mája elkezdett romlani, és nem evett. Azóta kapott még egy infúziót ma. Nem akar enni, pedig mindenféle macskakaját adunk neki, külön májproblémásoknak, vitaminos pasztát, rendes cicakaját. Lehet vele valamit csinálni, hogy egyen? Elvileg van esélye, fiatal cica, javult kicsit a két infúziótól már az állapota, csak hogyha nem küzd, nem kezd el enni, esélye sincs. Mint ahogy írtam két és fél éves, tenyésztőtől vett brit kék ivartalanított fiú cica. Nagyon aggódunk érte, azért is, mert két éve májelégtelenségben, illetve annak szövődményeiben hunyt el egy cicánk.

2021. febr. 2. 19:54
1 2 3
 1/25 Metionin ***** válasza:
87%
Én elvinném másik dokihoz is és kérnék egy teljes vérképet.
2021. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
igenigen, másik doki, másodvélemény.
2021. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Remélem meggyógyul
2021. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
97%
Én is másik dokit tudok még javasolni, hátha. Nagyon-nagyon szorítok nektek, remélem jobban lesz a cicád!:( <3
2021. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
8%

Altatást.


(Lehet jelenteni, csak mert leírtam az igazat!)

2021. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

5-os, te az egesz eletedet igy eled? Ha valami nem megy, dobjuk ki, ne eroltessuk, hagyjuk, adjuk fel?

Szomoru lehet.

Az allat csaladtag (nalunk) termeszetesen nem altatjuk el, ha mentheto, ez ugy hiszem, alapveto.


Kerdezo: A cica volt szurve felv,fiv,fip-re? Ha nem, ezeket is kerni kene, nekem gyanus, hogy van ott valami. A macskam leukozisos, de jelenleg tunetmentes, neki is hasonlo tunetei voltak, amikor fellangolt a betegseg. Nem emlekszem pontosan, hogy milyen kezelest kapott, de 2 hetig minden egyes nap hordtuk infuziora, ez remlik.

2021. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, és a jókívánságokat! Nehéz, fájdalmas most úgy élni, hogy nem tudom meddig lehetek még a cicámmal.


#5 Ha én így gondolnám, nem írtam volna ki a kérdést, ugyanis ez azt jelentené, nem tekintek igazi családtagként a cicámra. Pedig de. És mindent meg fogok tenni érte.


#1 Vettek tőle vért, nem vagyok orvos, amennyire le tudom írni : az értékek azt mutatják van valami gyulladás a szervezetében, illetve a májával van baj, de a jobbik eset, hogy csak begyulladt, ezt mondta a doki. Holnap infúzió mellett ultrahangozzák majd, nincs-e esetleg daganat a májában :(


#6 Nem volt szűrve, a hirtelen állapotrosszabbodás miatt, és korábban sem, most próbáljuk úgy kezelni, hogy egyáltalán túlélje :( Egyébként csak benti cica, és a többi cicánk sem jár ki sosem

2021. febr. 2. 22:06
 8/25 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos egyet kell, hogy értsek az 5-ös válaszolóval.

Nekem is volt egy májbeteg cicám, és az orvosok vele sem tudtak mit kezdeni. Tavaly októberben halt meg. Halála előtt pár perccel epét hányt, orvost hívni már nem volt idő.

Te ne várd meg ezt!!!

2021. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

5.-vagyok.


Bocs, hogy élek, és segítek, és nem tanácsolok olyat, hogy szenvedjen még az állat hetekig, a tulajdonos meg fizessen ki 50-100.000 forintokat a semmire.


Egy... senki.

2021. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

De ne mondjatok mar ilyeneket! Azert, mert a 8-as macskaja meghalt, nem azt jelenti, hogy a kerdezoe is igy fog jarni.

Es ha nem kezelteted, nem koltesz ra penzt, csak elaltatod, soha nem tudod meg, hogy mi lett volna, ha.Tukorbe se tudnek nezni, ha nem probalnam meg minden erommel megmenteni a macskamat, ahogy valoszinuleg a kerdezo se, szoval ez, hogy altasd el, nem tanacs. Majd ha az orvos is ugy latja, hogy ez a vegso megoldas, akkor nyilvanvaloan nem hagyjak szenvedni, de eddig remeljuk nem jutnak el.

5-os meg remelem ezzel a hozzaallassal egyaltalan nem tart allatot, csak nem ertem, akkor mit keres ebben a kategoriaban.

2021. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!