Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnánk tenni a kutyánkkal...

Mit tudnánk tenni a kutyánkkal? Kinek tudnánk odaadni?

Figyelt kérdés

4 éve kaptuk a kutyánkat egy családtag ismerősétől. A napokban költöztünk és már sajnos nem tudjuk gondját viselni. Nem gondolom, hogy bárki befogadná a barátaink közül, mert elég vad és bizalmatlan idegenekkel. Ilyenkor oda tudjuk őt adni egy menhelynek (úgy, hogy őt nem onnan hoztuk)?

A válaszokat előre is köszönöm


2019. szept. 3. 23:28
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
És tényleg nem tudunk vele mit csinálni, nagyon a szívünkhöz nőtt, de nem maradhat itt.
2019. szept. 3. 23:30
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Azért ez nem egeszen ugy mukodik, hogy nincs hol tartanom a kutyat elviszem a menhelyre odaadni, a menhelyek nagyon durván tul vannak telitve azinte nincs kivetel, nem biztos hogy fogadni tudjak, ezert probalnak gyakran ideiglenes befogadokat keresni, hogy a kobor kutya ne a gyepmesteri telepen vegezze, mivel ott hely kapacitás híján elaltatjak.

Latom koltozes volt, de megkerdezhetem, hogy pontosabban milyen indokbol nem tudjatok mar a kutyat megtartani?

2019. szept. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

4 éve van nálatok a kutya és vad meg bizalmatlan? Mit csináltatok 4 évig vele, hogy ez nem javult?

A menhelyek túlzsúfoltak, ideiglenes befogadókból is hiányvan, akik valamennyi terhet levesznek a vállukról.

Miért nem maradhat?

2019. szept. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy ostoba ember, mármint a kérdező!

Ha 4 év alatt a kutyusból nem lett családtag, akkor azért van nagy gond!

Ha meg családtag és megakar tőle szabadulni, akkor azért!

Én azért nem mentem el a nyáron nyaralni, mert nem lett volna a 4 lábú családtagot kire bízni!

Szóval az állatokat nem játékszer módjára kell kezelni.Ha meg már az elején gondok voltak, nem lett volna szabad ezt az "ajándékot" elfogadni "egy családtag ismerősétől".

Saint Exupery írja a híres művében: "amit meg szelidítesz, azért egy életre felelős vagy!"

Szóval idióta és felelőtlen!

2019. szept. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy ostoba ember, mármint a kérdező!

Ha 4 év alatt a kutyusból nem lett családtag, akkor azért van nagy gond!

Ha meg családtag és megakar tőle szabadulni, akkor azért!

Én azért nem mentem el a nyáron nyaralni, mert nem lett volna a 4 lábú családtagot kire bízni!

Szóval az állatokat nem játékszer módjára kell kezelni.Ha meg már az elején gondok voltak, nem lett volna szabad ezt az "ajándékot" elfogadni "egy családtag ismerősétől".

Saint Exupery írja a híres művében: "amit megszeliditesz, azért egy életre felelős vagy!"

Szóval idióta és felelőtlen!

2019. szept. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
"nagyon a szívünkhöz nőtt, de nem maradhat itt." Látszik, hogy mennyire a szívetekhez nőtt! Szeretlek kutyuskám, de takarodj innen! No fujj!
2019. szept. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos, hirdetned kellene facebook csoportokban peldaul, hatha talalsz gazdit neki. Menhelyek tenyleg nagyon tele vannak.


Mindenesetre, remelem, nalatok jobb gazdat sikerul majd szegenynek talalnod, ahol nem kidobaljak a csaladtagokat, hanem tenyleg szeretik.

2019. szept. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem tudjátok magatokkal vinni? Nekünk van két kutyánk, és biztosan nem költöznénk olyan helyre, ahová nem tudjuk őket magunkkal vinni. 4 év alatt az a kutya elképesztően megszeretett titeket, kötődik hozzátok, nagyon nagy trauma lesz neki, hogy csak úgy egyik napról a másikra lepasszoljátok valahová. Te mit éreztél volna, ha úgy 10 éves korodban azt mondták volna a szüleid, hogy boccsesz, de nem tudjuk többé gondodat viselni, úgyhogy odaadunk valakinek....és tényleg, mi a frászt csináltatok vele 4 évig????? Van egy Mindenki Fogadjon Örökbe Egy Kiskutyát nevű facebook oldal. Próbáld megkérni őket, hogy ideiglenes befogadót találjanak neki, hátha el tudják vállalni, mert ott foglalkoznának is vele, nem úgy mint ti....
2019. szept. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Ne szepitsuk, sosem foglalkoztatok vele normálisan és fel sem merült, hogy addig keressetek új lakást, amíg nem találtok allatbaratat.

Tedd fel Facebookra őket képpel, leírással és hogy sürgősen ingyen elvihető.. Lenne szíved beadni menhelyre?

2019. szept. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne akarjátok rábeszélni kérdezőt, hogy tartsák meg, mert láthatóan nincs jó helye náluk.


Nehéz lesz elpasszolni egy vad, neveletlen, szocializálatlan kutyát. Én azt javaslom, hogy állatvédő szervezeteket keressetek fel, mondjátok el őszintén, hogy milyen a kutya, talán tudnak segíteni.

Ettől függetlenül hirdethetitek pár helyen, de csak őszintén! Hátha akad valaki, aki kihívásként tekint egy problémás kutya befogadására.

2019. szept. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!