Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik kisállatuk emlékére...

Akik kisállatuk emlékére tetováltattak, náluk ez hogy van?

Figyelt kérdés

Ősz elején halt meg a cicám. Együtt nőttünk fel, nagyon megviselt a halála, mai napig bármikor tudok sírni miatta, és biztos vagyok benne, hogy ez mindig így lesz (persze az idő javít rajta gondolom, de a fájdalom mindig megmarad, ezt csak az értheti, akinek volt cicája/kutyája akihez közel állt, így kérdésem hozzájuk szól.)

Szeretnék vele kapcsolatban tetováltatni magamra (nem nagy tetoválást, bár ez lényegtelen). Még akkor is terveztem, amikor élt, hogy lesz majd egyszer vele kapcsolatban tetoválásom.

Azonban attól tartok, hogy ha ránéznék a tetoválásra, még jobban fájna a halála. Mármint, mondok egy példát; nyaralnék egyszer, és ránéznék a tetoválásra, és eszembe jutna a fájdalom. Vagy ünnepelnénk esetleg buli vagy ilyesmi, ránéznék a tetoválásra és eszembe jutna, hogy már nincs közöttünk. Csúnya halála volt, félek, hogy ez is eszembe jutna róla.


Az lenne tehát a kérdésem azokhoz, akik tetováltattak elhunyt macskájuk ( vagy esetleg kutyájuk) emlékére, hogy nektek ilyenek nincsenek? Mármint, milyen érzések töltenek el benneteket, amikor ránéztek tappancsos családtagotok emlékére állított tetoválásotokra? Halála után mennyivel tetováltattátok magatokra a vele kapcsolatos tetoválást?


Előre is nagyon szépen köszönöm segítő válaszaitokat, és őszinte részvétem mindegyikőtöknek!



2021. febr. 5. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem ez a macskák kategóriában jobban megállná a helyét
2021. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, őszinte részvétem!

Nekem már 7 éve, hogy elment a cicám, de ugyanezt éreztem én is. Nagyon depis voltam miatta, ha valaki szóba hozta, megemlítette a cica szót vagy csak megláttam egy cicát az utcán már sírva fakadtam. Nagyon sokáig tartott, mire kihevertem, mert én is azzal a macskával nőttem fel és nagyon ragaszkodtam hozzá. Majdnem 1 év kellett, hogy kiheverjem a hiányát. Akkor igazából nem is gondolkodtam el azon, hogy csináltassak tetoválást, mert fiatalabb voltam, még nem voltam 18, így nem is lehetett volna. Most ősszel viszont, 13 évesen elment a kutyusom is, akivel tényleg mindent együtt éltünk meg és Ő volt nekem A Kutya. "Szerencsére" van tőle mancslenyomatom és ezer százalékig biztos vagyok benne, hogy meg szeretném őrizni az emlékét a bőrömön, mert Ő miatta lettem ma az, aki és miatta kezdtem el foglalkozni kutyákkal. Én úgy vagyok vele, hogy még túl korainak érzem, mert bennem is még a bánat van meg, de 1-1,5 év múlva (a cicás eset alapján nekem kellett ennyi idő hozzá) már csak a jó dolgok fognak eszembe jutni róla, a csintalanságai, meg amiket együtt éltünk meg. Szóval én azt javaslom, hogy szerintem várj még vele kicsit, adj időt magadnak, hogy feldolgozhasd és amikor már nem a rossz érzések, emlékek fognak eszedbe jutni, akkor csináltasd meg a tetoválást :)

2021. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igen, igazad van, lehet, hogy várnom kéne még vele. Remélem eljön majd az az idő, amikor nem a fájdalom fog eszembe jutni, hogy már nincs köztünk. :( Egyébként velem is ez van, látok róla 1-2 képet és már sírok. Pedig sosem voltam egy érzékeny, sírdogálós személy..:(


Őszinte részvétem neked is, a cicád és a kutyusod miatt is! Ha valakik megérdemlik, hogy magunkra tetováltassunk velük kapcsolatban, azok mindenképpen Ők. <3 Egyébként így utólag is lehet a kutyusodról készült tetoválásoddal együtt a cicádról is egy, ami rá emlékeztet :)


Nagyon szépen köszönöm válaszod, sokat segített! Kitartást és erőt Neked! :)

2021. febr. 5. 20:07
 4/6 Noren1989 ***** válasza:
43%
#4, a kiíràskor màsik kategóriàban volt a kérdés.
2021. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem tudom ki hogy van vele, de persze egy úgymond "örömmel" töltene ha lenne róla tetoválásom, ahányszor ránézek.

Most már eljutottam oda hogy a sírás mellett, a jó, és boldog pillanatokról is tudok beszélni, de ennek mindig a sírás a vége.. nem gondoltam tetoválásra, és nem azért mert nem szeretném, hanem azért mert emléke örökké a szívembe el. nyáron lesz 2 éve, de azóta is szoktam sírni, szegyen ide vagy oda.. Végig kísért életem felén.

15 éves Golden Retriever.

2021. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én sem azért szeretnék, mert valaha elfelejteném. Ha valaha elfelejteném, akkor nem is akarnám magamra tetováltatni. Tudom, hogy sosem bánnám meg, ha vele kapcsolatban tetováltatnék, és ha bármit valaha magamra tetováltatnék, akkor tudom, hogy az Ő emléke az, ami igazán megérdemli.

22:03-as, részvétem a Te számodra is! Nem szégyen egyáltalán, aki meg annak tartja, ha emiatt sírsz, az annyit is ér (kutyája vagy macskája pedig biztos, hogy sosem volt, vagy max ilyen ,,csak rakok ki neki kaját a kertbe, de amúgy lesz*rom” típusú :( ) Ne foglalkozz velük. :(


Egyébként nem tudom miért nem volt jó a tetoválások kategóriában, hiszen tetoválásról kérdeztem, direkt odaraktam😅

2021. febr. 5. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!