Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi szükséges ahhoz, hogy egy...

Mi szükséges ahhoz, hogy egy cica komfortos legyen a házban?

Figyelt kérdés

Hány négyzetméter kell neki?


Amit vennék:

-vizes és kajás tálak

-mászó/kaparófa

-alvó hely

-hám hogy néha ki lehessen vinni

-utazó doboz amibe az állatorvoshoz viszem

-nyakörv bolhák ellen és billéta

-fésû/kefe

-játékok, pl labda, egér



2021. febr. 5. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb ezek vannak. Van nekik mászóka, kuckók, amikben el tudnak vonulni ha emberundoruk van.

Játékok közül nálunk a lézer vált be, azt órákig képesek kergetni.

2021. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Alom kimaradt, írd fel a listára :)
2021. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyakörv helyett én cseppet vennék, nehogy beakadjon. :) És macskafű vagy szőroldó. :)
2021. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A mi lakásunk csak 38nm, de a kandúrunk teljesen jól érzi magát, néha rohangál le-fel, közben felugrál az ágyra, kanapéra, kád szélére stb. Van egy nagyobb kaparófája, amit használ, fekhelye is, azt is szereti, de persze nem csak ott alszik. Szerintem mindenféle puccos macskaágyba beruházni felesleges, úgyis oda fog feküdni, ahova épp kedve van.

A box valóban fontos, a menhely, ahonnan mi hoztuk a cicát, ki sem adja anélkül.

Nyakörv helyett én is a cseppet ajánlom.

Hámmal, pórázzal próbálkozz, ha gondolod, de a macskák jelentős részét nem lehet egyszerűen sétáltatni, nem olyanok, mint a kutyák.

A kefe attól is függ, milyen hosszú a cica szőre. A miénké rövid, csak azért kefélgetjük át időnként egy mezei kisméretű hajkefével, hogy a vedlést “gyorsítsuk”, de egy hosszúszőrűvel nyilván több teendő lehet.

Játékoknál először szerintem csak 3-4 fajtából vegyél egy-egy darabot, aztán majd látod, melyik tetszik neki. A miénk pl a keményebb, szépen guruló és/vagy a csörgős labdákat szereti nagyon, ezekből már van neki vagy 20 féle, de az egér nem sokáig érdekelte. A lézer is jó ötlet.

A vizes tálhoz kapcsolódóan esetleg később érdemes kipróbálni a macska szökőkutat, főleg ha szereti a folyóvizet. A miénk elvolt a tállal is ugyan, de mióta a kút megvan, sokkal többet iszik (és végre nem a kádból, wc-ből akar mindenáron). Előnye az is, hogy a kút által mindig friss víz van előtte, de szerintem nem kell azonnal megvenni, mert más cica meg kifejezetten a nem teljesen friss, kicsit állottabb vizet szereti inkább. Ki kell tapasztalni.

Ja és persze az alom. Ha az előző helyén már rá lett szoktatva a zártra, használd ki és mindenképp olyat vegyél. Sokkal kevesebbet kell utána takarítani a kiszórt almot és a szagok is kevésbé érződnek. Van olyan, amelyiknek levehető a csapóajtaja, van macska, amelyik attól fél. Ha nem lett rászoktatva még, akkor vennék elsőre egy egyszerű tálcát, hogy ne legyen még ez is új neki és később megpróbálnám megbarátkoztatni vele.

2021. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az házatokban a cica rongál? Pl bútor sarkát, stb.
2021. febr. 9. 14:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a szövetkanapé hátát szokta kaparászni, erről eddig nem tudtuk teljesen leszoktatni (mondjuk még csak 6 hónapos, bőven kölyök) és a függönnyel is játszott meg belegabalyodott az aljába és szaggatta, azt le is vettük. De lekopogom, hogy ennyi, ajtót, szekrényt, ruhát, ágyneműt stb-t nem tett tönkre. Valamennyi kárra szerintem fel kell készülni egy kiscicánál.
2021. febr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne tartsatok állatot a házban. Nem oda való.
2021. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Macska a kertben pedig vadászik, verekszik, elüthetik. Kövezzetek meg, de nekem ne egyen be patkánymérges egeret, ne kaparják ki a szemét, ne gázolják el.
2021. febr. 11. 21:22
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

7-es, ezt te nekem nem fogod megmondani.

Amúgy meg bizonyára jobban tudod, mint az állatvédők (akik közt orvosok is vannak), akik eleve CSAK lakásban tartásra adnak ki bármilyen macskát, sok kutyát is (nyilván őket le kell vinni sétálni a nagyobb mozgásigény miatt).

2021. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
xdddd szerintem építs neki külön palotát is
2021. febr. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!