Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Okvetlenül szükséges az...

Okvetlenül szükséges az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Év végén lesz aktuális a dolog. Azért most írtam ki, mert szeretnék tényleg jól dönteni. Házi lány cicáról van szó. Kizárólag benti, lakásban él és egyedül van. Tehát esélytelen, hogy talalkozzon más macskával. Soha nem szoktuk kivinni levegőzni vagy ilyesmi.


Olvasom a pro és kontra érveket, de mindkettő mellett ugyanannyi van. ☹️ Persze egészségügyileg jobb lenne neki, viszont olvastam itt olyat, hogy komplikációk léptek fel és kimúlt a cica.. 🙁 Vagy utána más egészségügyi probléma jött (gyulladás, stb)

Az állatorvossal úgy zártuk le, hogy még nem aktuális, de visszaterünk rá, ha az lesz.


Kinek mi a tapasztalata?

Pro és kontra... Megérte? Sajnalom amúgy, hogy kitrancsirozzák szegénykémet, viszont "tudományos szempontból", tudom, hogy jótékony. Teljesen tanácstalan vagyok....


Légyszi segítsetek!



2020. aug. 31. 07:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
13%
Ne aggódj, már azzal kínzod hogy benti macska és egyedül él.
2020. aug. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 vantel ***** válasza:
11%

Ha sajnálod akkor hagyd szaporodni és nem lesz beteg.

Etesd olyan kajával mintha természetben élne.

Legjobb ha nem tartod bezárva.

2020. aug. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%
Ha tenyésztésre alkalmatlan akkor a legjobb ivartalanítani. Elvégre minek ivarosan hagyni ? Hogy nyirvákoljon minden tüzeléskor ami se neki se nektek se a szomszédoknak nem jó és később méhgyulladása legyen vagy ilyesmi ? Az ivartalanítás ma már rutin műtét de persze megtörténhetnek komplikációk ahogy azt az embert is eleshet biciklivel aki 30 éve naponta leteker pár kilómétert. Ha nagyon aggódsz akkor előtte vizsgáltasd ki ,hogy altatható-e a cicád (nincs mondjuk szívproblémája).
2020. aug. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

1-es, mekkora véglény vagy! 😲


2, kérlek mond el, hogy tudna szaporodni, ha nem talalkozik másik macskával.. Valóban érdekelne, őszintén! 😕😐

2020. aug. 31. 07:46
 5/26 anonim ***** válasza:
73%

Első körben várd ki, hogy viseli majd az ivarzást (az enyémet szörnyen megviselte, és ezzel el is dőlt a dolog, hogy igen, megműttetjük). Ha jól viseli, mérlegeld, hogy neked megéri-e a gennyes méhgyulladás kockázata a műtéti kockázattal szemben. Ezt nem szarkazmusból írom, a kan kutyámnál, akin egyáltalán nem látszik, hogy ivaros, én úgy éltem meg, hogy az esetleges ivarszervi problémákkal jobban megküzdök, mintha ottmaradna a kutyám az asztalon (igen, minimális a kockázata, de azért van, ezt kár tagadni).

A magánvéleményem azonban az, hogy egy nőstényt ivartalaníttatnék (a gennyes méhgyulladás elég gyakori, és elég súlyos tud lenni), hacsak a műtét előtti szűrésen nem derül ki valami, ami miatt kockázatosabb lenne a műtét.

2020. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Lány cica esetében mindenképpen jobb neki, és neked is, ha ivartalan. Ha nem ivartalanítod, ivarérés után szinte folyamatosan párzani akar, nem lehet elviselni, ahogy kerreg, murrog, nyávog. Jelölgethet is, jó büdi lesz minden, plusz az ivaros cicák hajlamosabbak a gennyes méhgyulladásra.
2020. aug. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös!
2020. aug. 31. 08:04
 8/26 A kérdező kommentje:
6-os, oh, rendben... 😐 Persze nekem az a fontos, hogy jó legyen neki, nem akarom, hogy méhgyulladasa legyen... 😨 Ha ilyen alapon kell dönteni, akkor megcsinaltatom. Nem akarok rosszat neki, csak sajnálom, hogy fájni fog neki, egyszerűen erről van szó.
2020. aug. 31. 08:15
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Ez már rutin műtét, 100 az 1hez hogy komplikáció lesz, szerintem ezért kár aggódni.

Egy lány cica nagyon idegesítő tüzelésnél: vérzik, nyávog, menne párzani.

A gennyes méhgyulladás nagyon gyakori ivaros állatoknál, aminek a műtétje és kezelése fájdalmasabb, komplikációkk esélye magasabb.

Szóval én mindenképpen ajánlom az ivartalanítást.

2020. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha jól csinálják, és kap fájdalomcsillapítót a műtét után (ami egyébként nem olyan elterjedt gyakorlat, mint a kutyáknál, szóval kérdezz rá az állatorvosnál), akkor nem faj neki. Az én cicám már másnap úgy játszott és ugrált, mintha mi sem történt volna. :)
2020. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!