Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicát vegyek?

Milyen cicát vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves perzsa kislány cicám. Sajnos a kis társa, akivel felnőtt, a napokban meghalt. A kislány most egyedül maradt.


Szeretgetjük, de hiányzik neki a cicatársaság. Hosszú szőrű cicát már nem szeretnék venni, nagyon sok a szőr a lakásban így is.


Mivel a cicus eléggé nyugodt, félénk, érzékeny, törékeny és kisebb termetű, hozzá illő cicát keresnék. Azon is gondolkodom, hogy ne kiscicát vegyek, mert egy kicsit "sok" lenne egy örökmozgó a 8 éves nyugodt cicának. Néha lehet találni a hirdetésekben felnőtt cicákat is.


Valaki tud ajánlani megfelelő nyugodt természetű, kedves cicafajtát?



#macska #cica #rövidszőrü
2021. febr. 6. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Brit Rövidszőrű?
2021. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Ne vegyél, fogadj örökbe. A természete nem feltátlen függ a fajtájától, ők is ugyanúgy különböznek, mint az emberek, mindegyik cica más és más.
2021. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
76%
Nem gondolkoztál olyasmin hogy menhelyről fogadj örökbe egyet? Persze az nem fajcica lenne de biztos nagyon hálás lenne neked. Persze azt is megértem ha mindenképp fajmacskát szeretnél.
2021. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Tele vannak a menhelyek otthonra vágyó cicákkal, akik nagyon hálásak tudnak lenni. Több macska szokott lenni összezárva, úgyhogy hozzá is vannak szokva más cicák társaságához.
2021. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
5 évtizede vannak cicáink, mind befogadott, tapasztalataim szerint a barna-fekete csíkos (cirmos) "parasztmacska" a legokosabb és a legszociálisabb mind közül. Magától rájött mindegyik olyasmikre, amire a fajtiszta orosz krémtorta cica (ő is befogadott) csak nézett maga elé.
2021. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Menhelyeken nagyon sok gazdátlan cic van, onnan vigyél. Nekem is onnan van mind 2 macsek. Sima házi mind 2 és remek társak, már több mint 10 éve megvannak.
2021. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Kutyáknál lehet necces az örökbefogadás, de cicáknál kicsi a kockázat h nehezen kezelhető kedvencet viszel haza.

Ha nem számít a fajtája akkor szerintem is fogadj örökbe.

Én a mezőröl szedtem össze egy tündéri kóbor cicust, a párom pedig a városban talált egyet. Nagyon jó cicák voltak, semmi gond nem volt velük.

2021. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a britre szavazok. Nagyon nyugodt fajta, igazi angyal
2021. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na lett cicátok?
2022. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!